Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövő májusban esküvő? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövő májusban esküvő? Mit hogyan? Elképzelem, leírom, elmondjátok?

Figyelt kérdés

nah szóval

május 26ra tűztük ki az esküvőt, nászúttal együtt van rá kb. 1,2-1,3 milliónk. Nem nagyon vagyok tisztában az árakkal, persze jó lenne, ha nem menne el erre a pénz. 110en leszünk max, ebből 20 gyerek (olyan gyerek, akinek fél adag kaját kell számolni-vagy annyit se)


Leírom, hogy mit, hogy szeretnék, légyszi segítsetek, hogy helytálló-e az elképzelésem!


Elejétől nézve:

-pénteken lenne egy kis, 10-20 képes fotózás, másnap délelőtt a rendes, nagy fotózás. a fotós csak a ceremóniákon, a kikérőn, és a köztük lévő kis időben lesz, a lagzin nem (Ismerős, 50E-et mondott erre, kb. 100retusált képpel, fotókönyvvel és az összes nyers képpel CD-n)

-ruhámat is ismerős varrónő varrja, 30-40E lesz a menyasszonyi, kb 20ra saccolom maxba a menyecskét; páromnak veszünk öltönyt, azt is kb. 20ba gondolom

-lesz hintónk, egy nagyon jó barátom által (ő fog hajtani, és reményeim szerint vőfélykedni is)

-mivel vőfély ő lesz, nem kerül semmibe - nem rendes kiabálós vőfélyt gondolok, hanem aki elterelgeti a népet, hogy most vacsora, most gyertyafénykeringő, most ez, most az...esetleg kikérőnél mondhatna pár humorosat, de semmi "szívhezszóló búcsúzkodást" nem akarunk

-a polgári és templomi ceremónia árairól semmit sem tudunk:S

-párom anyukája virágos, az is olcsóbb lesz, mint rendesen. A csokrom kálából lesz, valami ilyesmi díszítést is tudok elképzelni a templomban, asztaldíszeknek is. Az asztalokon lesz 20-25szál vörös rózsa (egyesével)

-dekorációnk fehér székszoknya bordó masnival, bordó futóval, és a bordó futón valami kis ezüstöt képzelek el (ez még nem kiforrott terv, lényeg, hogy nem lesz túlcsicsázva)

-kaja téren egy álomszép helytől már kértem ajánlatot, 5700Ft lenne a menü, éjféli vacsival együtt. Ezt írták:Süteményt , bort , röviditalt lehet behozni , ezekre nem számolunk fel dugópénzt Alapdekorációt, székszoknyát , asztalszoknyát biztosítunk, ennek nincs díja, terembérletet nem számolunk fel. Szóval ez jó lenne. Bort, pálinkát tudnánk vinni sajátot, vagyis nem kerülne pénzbe. Ezen kívül, milyen rövidet lenne még érdemes? Valamint, sör, alkoholmentes italok kapcsán mennyivel kellene per fő számolnunk?

-zenekarnál olyan 50E körül számolok, itt is van több ismerősünk is

-a tortát, amit kinéztem, szerintem olyan 10-15E

körül megcsinálják (bár ebben sem vagyok jó, valaki segítene?) 3 emeletes lenne, egy csoki, egy kirsh, meg valami citromos-túrós. Nászpár 3-5E

-gyűrűk megvannak

-ha a helyszín nem is az lesz, drágább tuti nem lesz



-mit hagytam ki?

-legfőképp a pia/fő érdekelne (párom családja inkább borozik, ami ugye ingyen lesz, az én famíliám meg olyan fele-fele)

-ugyan a lagzit ki tudjuk fizetni, ha egy fillért sem kapunk, akkor is, de még is, kb mire lehet számítani? Mennyi jöhet kb. vissza? Párom családja nem annyira tehetős, mint mi, de ilyenkor adnak, amit tudnak. Az én famíliámból szerintem visszajön a vacsi ára, talán még több is. Barátok kb. 12-15enb lesznek


jól jönnének tippek, amikkel még lehetne spórolni, esetleg egy hasonló esküvő költségvetése:)

Valamint, hogy mire nem gondoltam, mi az, amivel még számolni kell.


köszi előre is!!


2011. aug. 27. 11:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

jah a süteményt nem írtam, az nálunk családban úgy szokás, hogy minden család hoz egy tortát vagy valami olyan sütit, ami ilyenkor szokás, pl. zserbó, mézes-krémes, de mi is süttetünk anyuékkal-mamáékkal, amit fizetünk is, szóval ennek az alapanyagára még egy 20at számolok.


tortát meg ezt szeretném:

[link]

csak egy emelettel kevesebben. Ezt mennyiért csinálhatják meg? Szerintetek nem túl egyszerű menyasszonyi tortának? Tudtok szép, fekete-fehér torták mutatni? (a ruhám és a dekor is feketés lesz, persze nem túlzóan)

2011. aug. 27. 11:29
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
barátok köztbe pont ilyen esküvőzés van, azt kövesd figyelemmel sokat tanulhatsz belőle
2011. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

ami kimarad az a meghívók és autódíszek. Koszorúslányoknak csokor és neked is számolhatsz kettővel ha akarsz csokrot dobni.


Polgári esküvőért nem szokás fizetni.. templomi esküvőért kell úgynevezett stóla pénzt adni.


Illeik gondolni a polgármesteri hivatal díszitéspére is.

S ha akartok ültető kártyákat akkor az is. Illetve dívik már ajándéklistát csinálni a meghívóhoz, illetve kösöznö kártyákat kis ajándékkal a vacsorához.


A személyeknél most még úgy számoljatok,hogy 110 fő így egy kicsit túlkalkulálod az árakat.. s később nem lesz gond ha a gyerekekre pl kevesebbet kell..


Jah és ugye nem csak neked lesz menyasszoní trotád hanem más süti is lesz? Kikéréshez pogácsa aprósüti dukál némi hidegtállal ( apró szendvicsek pl) s este vacsaora után kérmes sütik pl torta szeletek. Ezzel sem számoltál

Aztán ami még eszembe juott víz sok borokból fehér és vörös legyne feltétlen. Sörből alkoholos izes alkohol mentes. Üditők és rostos gyümilevek. pálinka rövidekből likőrők wyski stb, balles a hölgyeknek pl.

2011. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a torta olyan 5-6E forint.
2011. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

*szerintem a torta olyan 5-6E forint.


Hát nem tudom, hogy hol élsz, nálunk egy ilyen torta min. 25ezertől kezdődik! :)

2011. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

tényleg, a meghívók!

azt mi csináljuk, már meg is terveztem, tekercselt lesz, pauszpapíron. így csak a papírt és szalagot kell megvennem, amivel átkötöm, a többi az én feladatom. Az ültetőkártya keménypapírból lesz azzal a szalaggal díszítve, ami a meghívón lesz, azt is én csinálom.


köszönőajándékot még nem tudom, hogy legyen-e, őszintén szólva én nem rajongok érte, csak egy porfogó szerintem. de ez még elválik.


a sütiket pedig lentebb írtam.:)


kedves utolsó! merre felé laksz? nálunk (Pécs mellett) simán kihoznak egy ilyen tortát akár 10Eből is:)

2011. aug. 27. 14:22
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is máj.26.-án lesz jövőe :-)

A polgári akkor nem kerül semmibe,ha 2 tanuval mész és az irodában aláírod!

Amúgy önkormányzata válogatja,hogy mennyibe kerül a ceremónia ill.az,hogy mit kértek(zene,pezsgőzés,szülőköszöntő,versmondás stb.)+ terembérlet.

Nekünk Pesten lesz.Terembérlet,zene,gyertyagyújtás(mi visszük a gyertyát és pezsgőzés lesz max.25e.Ebből 12e a terembérlet és 9e a zene,amit mi viszünk,de profin hangosítják stb.

2011. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A polg. esküvő költségei úgy adódnak össze, hogy ha semmit nem kérsz, csak két tanúval aláírod és ennyi, akkor ingyenes. De külön díja van a zenének, a versnek, ha akarsz ilyesmit, a pezsgőnek, a szülők számára köszönővirágok, közös gyertyagyújtás, stb. Szóval az ingyenes polgári esküvő egész szépen beleszalad több tízezerbe.

A templomi ceremóniának is többféle díja van. Van az alap esküvő, ahol csak a pap összead, ennek pár ezer a díja. Ha akarod, hogy a kántor orgonáljon, az kb. egy tizes pluszban, ha diakónusokat is kérsz (katolikus vagyok, a többi vallásnál nem tudom) akkor magasabb összeg, stb. A templom díszítését nekem a barátnőm vállalta, sose tudom meg, mennyibe került. :-)

A vőlegény ruhájára szerintem 20 ezer nagyon kevés, milyen öltönyt vesztek ennyiből? Egy valamelyest elfogadható öltöny 40 ezernél kezdődik és akkor még kell ing, nyakkendő, stb. A ruhádhoz cipőt is számolj, a menyecskeruhához is valószínűleg másmilyen kell, mint a menyasszonyihoz.

Mi spóroltunk az italokon, úgy, hogy a röviditalt és a bort mi vittük, jó minőségűt, ismerős borásztól vettük, így jobban jöttünk ki. A süteményeket süttettük, egy asszony itt a városunkban direkt ilyen lagzis sütögetést vállal. A tortákat cukrászattól rendeltük, de egy semmi extra torta is beleszalad 10 ezerbe, egy menyasszonyi torta ennél sokkal több lehet.

A zenekar 100 ezret kért úgy, hogy kedvezményt is kaptunk, ez volt a legdrágább kiadás, de legalább tökéletes volt a zene. :-)

Fölösleges hóbortnak tartom a fogadóajándékot, mindenki csak rakosgatja egy ideig, aztán kidobja. Az asztalokra ne tegyél nagy csokor virágokat, mert nem fog férni a kaja és egyetlen szál virág legalább olyan szép és kedves lehet, mint egy nagy csokor, sőt!

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. :-)

2011. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

igen, a köszönőajándékról nekem is ugyan ez a véleményem:)

megpróbálok visszaemlékezni, miket írtál, hogy tudjak reagálni:)

virágot csak egy-egy szál vörös rózsát szeretnék, kb. minden 5. székpárnál, pontosan azért, hogy elférjenek. Csak a mi asztalunkra lesz valami nagyobb asztaldísz téve.

Van egy ismerős szabó, aki a ballagási öltönyét is varrta, az 17E Ft volt. Ebből indultam ki, most 5E-rel több lesz, hát Istenem:) És nagyon szép öltöny volt:)


A polgárin szeretnék termet, mert ugye sokan vagyunk, zenét, pezsgőzést (itt nekünk kell vinni a pezsgőt), gyertyázást(a gyertyát is), szülőköszöntőt(virágot is); de az is lehet, hogy az étteremnél lesz a polgári, akkor nem tudom, hogy mi lesz a díja


A templomban szeretnék orgonálást, viszont a "dia..." (nem emlékszem a pontos szóra), amit írtál, nem tudom, mit jelent?


Most hirtelen más nem jut eszembe, amit írtál, de majd elolvasom még1X:)

2011. aug. 29. 11:20
 10/21 A kérdező kommentje:

nah, nagyon ügyes vagyok, csak a zenekar maradt ki:)

nálunk 1 vagy max 2 zenész lesz, az aki egyedül van, hivatásos, a másik, akik ketten vannak, csak hobbiból csinálják, olyan 50körülre saccolom, talán abba belefér majd:)


van még valami, amit esetleg kihagytam, ami még fontos lenne?

2011. aug. 29. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!