Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nincs nevethetnéketek ettől a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs nevethetnéketek ettől a kifejezéstől: "gyűrűs menyasszony"?

Figyelt kérdés
Általában nincs bajom a régies kifejezésekkel,de ez olyan erőltetett meg megbélyegzett. Utálom,és röhejesnek tartom,hogy ezt mondjam magamról,pedig meg vagyok kérve.
2011. aug. 28. 14:43
1 2
 1/17 ava87 ***** válasza:
82%
De, kissé fura. Számomra a menyasszony alapból azt jelenti, hogy van az ujján eljegyzési gyűrű. Milyen az a gyűrű nélküli menyasszony? Meg ez a kifejezés... nekem a madarak meggyűrűzése jut eszembe erről.
2011. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen,olyan visszavonhatatlan,meg gagyi
2011. aug. 28. 14:48
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is hülyeség, mintha egy állatról lenne szó, leginkább galamb :), de akkor is... És igen, egy menyasszony eleve gyűrűs.
2011. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Nincs, miért is lenne?? És komolyan nem értem, miért nézi le mindenki a régieket... Ettől érzitek menőnek magatokat???
2011. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
29 vagyok és nem menőzök.
2011. aug. 28. 14:58
 6/17 ava87 ***** válasza:
96%
Ez nem menőség, azt se tudtam, hogy ez egy régi kifejezés lenne, én ezt eddig csak fiataloktól hallottam, egyszerűen csak nem tudtam hova tenni a dolgot.
2011. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sincs vele semmi bajom. Én szeretem a régies magyar szavakat, kifejezéseket. Olyan szép ízesen beszéltek. :)

Szerintem amúgy biztosan van valami oka, gogy a gyűrűs oda van biggyesztve elé.

2011. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit érdekes, de ettől függetlenül nem tartom viccesnek.
2011. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Mivel én olvasok szépirodalmat és tájékozott vagyok a régies kifejezésekben, nem furcsa. Nekem az furcsa, hogy neked ettől nevethetnéked van.

22L

2011. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
És még hozzátenném: egyáltalán nem volt furcsa korábban, ha egy lány menyasszony volt és nem volt gyűrűje. Sokaknak nem tellett rá vagy nem tartották fontosnak. Még olyan gyűrűje sem volt sokszor, amit házasságkor egymás ujjára húznak.
2011. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!