Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem illik fehérbe,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem illik fehérbe, feketébe vagy pirosba menni esküvőre? Jó a fehér a menyasszony színe. Ok. De a piros miért baj? És nagyon sok csinos fekete koktélruhák vannak. Szerintem ez egy nagy hülyeség!

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Fekete a gyász színe. Oké, hogy csinos, de olyan, mintha gyászolnád az esküvőt. A piros pedig normálisan a menyecske ruha színe, szóval szintén a 'menyasszonyé'.
2011. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Így van, a fehér a menyasszony színe, a piros kihívó, a fekete pedig gyászos.
2011. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Az esküvő a menyasszonyról és a vőlegényről szól, és nem a vendégekről. A fehér valóban a menyasszonyé, de a piros is, mert általában az a menyecskeruha színe. Tiszta fekete ruhában meg temetésre járnak.

Nem hülyeség! Majd rájössz, ha a te esküvődre készülsz.

2011. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Feketébe temetésre megy az ember, fehérbe a menyasszony van meg pirosban is éjfél után (menyecskeruha), szerintem ezekért nem illik
2011. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Ez régi szokás, ma már nem kell feltétlen ragaszkodni hozzál. Nekem zöld volt a menyecskeruhám, mivel a vörös hajammal viccesen néztem volna ki pirosban. :) Volt olyan, aki fehérben volt, volt, aki feketében, nem is figyeltem. Én mindenkinek mondtam olyanban jöjjön, amiben jól érzi magát. Az egyik srác pólóban, farmerban, tornacipőben jött, mégsem haraptam le a fejét. :) A vendég furcsállták, de hát nem divatbemutató volt és azért nem is egy szakadt, viseltes cucc volt rajta. Szerintem inkább fontosabb, hogy a menyasszonynál ne legyen a vendég jobban kiöltözve, pl. ne nagyestélyiben szambázzon be, ha mégcsak nem is koszorúslány. :)
2011. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

A vörös túl kihívó,a fekete meg nem efféle mulatságokhoz illik, túl komor.

"Kedvesebb", világos színek illenek!

A koktélruha sem éppen az alkalomhoz illő!

2011. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
És ha nekem bézs az esküvői ruhám, kék a menyecském? Akkor azokra is húzni kéne az orromat, akik abba jönnek? A vőlegény sem jöhet fekete öltönybe? Mekkora hülyeség.. Ezt biztos olyan néz már csak, aki nagyon unatkozik. Hagyományosan eleve mindenki a legjobb ruháját vette fel, ami ráadásul többnyire azt jelentette, hogy az egyetlen ünneplő, ami temetéstől elkezdve mindenkor jó volt. A menyasszonyon is. Manapság meg alig tartja bár ki is ezt a színszokást..
2011. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként az oké, hogy írjátok sokan, hogy a fekete a gyász színe és temetésre megy benne az ember. De azért van olyan fazonú fekete ruha, amiben egy temetésen igen kerekednének a szemek és pl. egy esküvőn nem lenne feltűnő (pl. rövid, kivágott, testresimuló ruha).

És azt tudjátok, hogy miért fehér a menyasszony ruhája? Mert a szüzességét, lányságát GYÁSZOLJA! Tehát a fehér is gyásszín, csak nincs úgy a köztudatban! :) Nem megsérteni akarok senkit, csak érdekességképpen mondom. Szóval szerintem a legjobb a menyasszonyt megkérdezni a ruha színével kapcsolatban, hogy ő mit szólna hozzá, hogyha valaki fekete ruhában jelenne meg, rosszul lenne, vagy fel sem tűnne. Az a biztos. Így nem érhet meglepetés senkit, nem bántódik meg senki.

2011. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Illik nem illik, de valóban elég sokan járnak már ezekben a színekben esküvőre. A menyasszony mit tud tenni? Haza küldi a kedves vendéget átöltözni? Biz' Isten olyat is láttam már aki valóban túl öltözte a menyasszonyt. Azt is hallottam, hogy van valami babona, hogy a fehér ruhában megjelenő vendég átkot visz a házasságra.
2011. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Vidéken, ahol még él a hosszabb ideig tartó gyász szokása, ott sokan járnak valódi gyászruhában lagziban. Mulatni nem mulatnak, nem táncolnak, de tiszteletüket teszik.
2011. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!