Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » El lehet intézni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet intézni, hogy a polgári és a templomi esküvő is egy helyen, azaz a templomban legyen?

Figyelt kérdés

Magyarán az anyakönyvvezető (ugye az?) eljönne a templomba és ott írjuk alá a papírokat.


Ezzel meg lehetne spórolni egy utat és persze rengeteg időt. A vendégeknek is egyszerűbb lenne.


Létezik ilyen? Ja, református esküvőről lenne szó, ha számít.


2011. okt. 7. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, van ilyen. A reformátusok ráadásul képlékenyebbek is ilyen téren, mint a vaskalapos katolikusok, csak beszéljetek róla az érintettekkel.
2011. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor többet is kell fizetni? Mire lehet számítani?
2011. okt. 7. 12:35
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ezt gondolom papja válogatja... Először fel kell neki vetni az ötletet és várni a reakciókat. Ha belemegy, akkor oké és majd kiderül, mennyiben befolyásolja ez a költségeket. Ha vonakodik, akkor meg lehet kenni.
2011. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Sőt, ott akár egy svédasztalos állófogadást is lebonyolíthattok tovább egyszerűsítve a dolgokat és időt spórolva.(ha már annyira siettek!)
2011. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A templomban nem lehet a polgári házasságkötés, viszont a református lelkész kimegy a polgári házasságkötés helyére, ha ezt szeretnéd. NEm kell többet fizetni érte.
2011. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a temlomban szeretnénk. Sokat jelentene.
2011. okt. 7. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már egyszerűbb, ha hétközben csak a két tanuval elszaladtok a polgárira és hétvégén van a templomi esküvő.(így a polgári ingenes)

Nálunk így szokás csinálni, nem kell végigvárni akkor a vendégeknek 2 esküvőt.

2011. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Az anyakönyvvezetőnek semmi keresnivalója a templomban!Elég beteg elképzelés!Az állam és egyház szét van választva!Az állam az egyházi esküvőt nem ismeri el!
2011. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Úgy tudom, az anyakönyvvezetőt elég szigorú szabályok kötik, hogy hova mehet ki, és szerintem vallási jellegű helyen nem vezetheti le a polgári szertartást. Meg lehet kérdezni, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az állam-egyház szétválasztásával ütközne, ha kimehetne a templomba.

Tesómék is így szeretnék, most azon gondolkodnak, hogy ha szabad téren lenne az egyházi, oda kijönne-e az anyakönyvvezető. Nekem így esélyesebbnek tűnik.

2011. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:10


Aha, és a természet meg az állam se két azonos 'intézmény" mégis összead az anyakönyvvezető az erdőben, ha azt akarod...

Én ateista vagyok, de nem látom semmi értelmét annak, hogy ne lehessen a templomban csinálni a polgárit is.

Az anyakönyvvezető, mint állam szemében az is csak egy épület. Viszont a kötelező két sort el kell mondania a templomban is, szóval az neki nem elég, hogy jelen van és aláírjátok az ő papírját is, miutána pap levezényelte a szertartást.

Meg kell kérdeznie, hogy akarjátok-e és utána ki kell mondania, hogy a magyar állam nevében házastársakká nyilvánít titeket, és tessék, már szét is van választva egyház az államtól, hiszen ő is összeadott benneteket szóban meg hivatalosan, meg minden, nem csak a pap.

Amúgy éppen itt olvastam egy kérdésben, hogy egy válaszoló így csinálta, ráadásul katolikusként, ő mondta azt is, hogy megengedték nekik minden további nélkül, csak az anyakönyvvezetőnek annyi volt a feltétele, hogy amit törvény szerint kötelező elmondania, azt el kell mondania, nem elég csak az ő papírját is aláírni.

2011. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!