Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassagi szerzodest szeretnen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassagi szerzodest szeretnenk kotni a volegenyemmel. Ugyved fogja megirni, hogy szokas? Egyutt megyunk oda?

Figyelt kérdés
o azt mondja majd o elmegy en meg majd elolvasom. Nem egyutt kellene bemennunk?
2011. okt. 13. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
A házassági szerződés rendben van, de nem beszéli meg veled, hogy hogyan akarja? Ezt nagyon furcsállom. Feltételezem, hogy ő van jobb anyagi helyzetben, de ha annyira nem méltat, hogy ezt közösen megbeszéljétek, én nagyon elgondolkoznék a folytatáson.
2011. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Teljes mértékben ellene vagyok! Aki ilyen szerződést ír, az már az esküvő előtt a válásra gondol.

Bár mi a vőlegényemmel mindenért közösen dolgoztunk meg, amink van, kivéve a kocsit, az az övé. De soha, senki kedvéért nem írnék alá ilyen szerződést. Ha nem bízik bennem, akkor ne is vegyen el.

2011. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
89%
Szerintem is együtt kellene elmennetek. Nem kell olyan tragikusan felfogni ezt, mert csak arra kell gondolni, hogy mi lenne, ha pl. fordítva lenne és neked lenne sokkal több, és őneki csak annyi amennyi neked. Sajnos a mai világban nagyon sok a válás. De mindenképp közösen kell ezt megalkotni.
2011. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Megírathatja nélküled is a szerződést a vőlegényed. De érvényes csak akkor lesz,ha te az ügyvéd jelenlétében elolvasod,egyetértesz a benne foglaltakkal,és az ügyvéd előtt alá írod. Ha valamivel nem értesz egyet,akkor az ügyvéd előtt tisztázzátok,és a kérdéses részt kijavítja a szerződésben.

Egyoldalú szerződés nincs és nem is lehet érvényes.

Ezt a vőlegényednek,de főként az ügyvédjének tudnia kell.

2011. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
21.26. Ez nem bizalmatlanság,hanem a józan ész diktálja! Sok gondot meg lehet vele előzni. Nem csak váláskor,de egy esetleges halálesetkor is. Ha van házassági szerződés,akkor a rokonok nem követelhetnek semmit.
2011. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

"Ha nem bízik bennem, akkor ne is vegyen el."

A házasságok fele válással végződik, és nyilván nem úgy mentek bele, hogy nem bíznak egymásban az elején.

2011. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy, hogy mentek be, ha macerás lenne megoldani, hogy egyszerre bemenjetek, akkor te elolvasod utána és ha nem stimmel valami, akkor visszadobod javításra. Ezen nem múlik semmi.
2011. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Így van ahogy az egyik válaszoló is írta: halálesetkor is jó ha van házassági szerződés.


Anyumnak volt egy lakása amit a szüleitől örökölt még egyedülálló korában. Összeházasodott apummal, akinek akkor már volt 1 gyereke az előző feleségétől. Szerencsére írtak egy szerződést, hogy apumnak ahhoz a házhoz semmi köze anyagilag. Közben anyukám meghalt, és a testvérkémnek rögtön az jutott eszébe, hogy hoppá, akkor szeretne egy kis részt az ÉN édesanyám házából. Hát mondanom sem kell meglepődött azon hogy volt házassági szerződés. Szóval végtére is az én életemet biztosította így be az anyukám.

2011. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, ebben az esetben egyet értek a házassági szerződéssel, hiszen az Anyukád háza volt.

De amikor egy fiatal pár elkezdi az életét, akkor szerintem nincs sok haszna, és csak a bizalmatlanság van meg. Én nem szeretnék így bele lépni egy kapcsolatba, és a párom is ezen a véleményen van.


A javainkat úgy is közösen szerezzük meg...ez is hozzá tartozik a házassághoz, a vagyonközösség.

Amikor valakik a pénzen gondolkoznak folyamatosan, az jót nem szül szerintem egy kapcsolatban.


Azért Anyukád esete teljesen más...ebben az esetben még én is javasolnám a házassági szerződést, pedig én ellene vagyok.


Amúgy persze a kérdezőnek ez nem gond, akkor persze nem az. De mi az, hogy meg sem beszéli Vele, hogy mi van a szerződésben?


Abban persze semmi rosszat nem látok, ha külön mennek az ügyvédhez, csak én nem értem erre mi szükség van. Nehogy véletlenül még a kérdező járjon rosszul, mert a férfié az ügyvéd és Őt meg szépen átverik.

2011. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
nem lesz érvényes, ha nem írjátok alá mindketten az ügyvéd előtt. de itt már megint felbukkantak a rózsaszín ködben élők nyafogni, hogy jaaj, csak az az igazi házasság, ahol nem gondolkodunk, csak érzünk. a házassági szerződés szükséges, mert kiiktatja az ember életéből a magyar jognak azt a hülye csavarját, hogy hozzámenni valakihez egyenlő azzal, hogy lemondok a fél vagyonomról. eleve úgy kéne lennie, hogy mindenki azt birtokolja, amiért megdolgozott vagy amit örökölt.
2011. okt. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!