Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül a névváltoztatá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül a névváltoztatás esküvő után?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magának a névváltozásnak nincs költsége, de az új jogsi, a személyi cseréje, a lakcímkártya stb pénzbe kerül. Iratonként pár ezer forint.
2011. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És ezt kötelező, ugye?
2011. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Igen kötelező, hisz onnantól kezdve egy iratod se szól a saját nevedre.

Ehhez hozzá tartozik, hogy az összes szolgáltatónál, banknál is be kell jelenteni, bankkártyát is kell csináltatni, no meg minden változik, amin a neved szerepel.

2011. okt. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1500 Ft a személyi, ha a lakcím kártyádat is cseréled mellé csak a név változás miatt, akkor az is 500 Ft. TAJ, adó ingyenes-- neten és levélben is intézhető. Most vagyok benne, ezért tudom a jelenlegi árakat.
2011. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A jogosítvány 4000 ft
2011. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezeknek van valami határideje? Mert én már férjnél vagyok egy ideje... de még nem intéztem el a névváltozást az okmányokon...
2011. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Én majdnem 1 éve vagyok férjnél, de csak a személyim van átíratva, a többi a lánykori nevemen van (lustaság...).

A TB kártyámnál még egyszer sem szóltak, az adókártyát meg úgysem használjuk.

2011. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Akkor jó... remélem nem fognak megbünteteni.. januárban fogok mindent átiratni, akkor jár le a személyim és a lakcímkártya is.
2011. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Van határidő igen, és örülhetsz neki, ha nem büntetnek meg! Én augusztusban mentem férjhez és az okmányirodán elmondták, hogy egész pontosan 15 nap áll rendelkezésedre, hogy az adatváltozásodat bejelentsd! És nem csak a személyi okmányokra vonatkozik, hanem minden más egyébre. Nem akartam elhinni, így előkotortam néhány szerződést, utánanéztem az adókártya, TAJ kártya, bankkártya dolgoknak is, és igen! Le van írva fehéren-feketén, hogy mindennemű adatváltozást 15 napon belül köteles vagy bejelenteni.
2011. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
.
2012. jan. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!