Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha 18 évesen férjhez megyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 évesen férjhez megyek, de ugyanúgy otthon fogok lakni és a szüleim tartanak el, akkor kap rám majd az anyukám családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 11:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
61%

"mert szerintünk nagyon szép ha ilyen fiatal megfogadjuk egymásnak hogy örökre kitartunk egymás mellett jóban rosszban!"

Csak hogy ez rohadtul nem így lesz. :D

Borzasztó hiú ábránd, ilyen korban simán lehet, hogy 3 hónap múlva összevesztek egy életre, arról nem is beszélve, hogy a házasságok 99%-a úgyis válással végződik.

2011. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
A házasság lényege, hogy új családot alapítotok, a származási családotoktól függetlenül. Így, hogy otthon akartok élni, semmi értelme. Nagyon romantikus ez az örök hűség 18 évesen, de szerintem hiú ábránd.
2011. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen én is azt hittem az akkori barátomra, hogy ő lesz a férjme, a gyermekeim apja, de 3 évvel később rájöttem, hogy kéne a francnak az a hülye tuskó...

Szerintem bolond vagy, ha összeházasodsz vele...

2011. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk az együttélés nem fordult meg a fejetekben? Egyébként a szülők hogy állnak ehhez a kérdéshez?
2011. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%
családi pótlékért férjhez menni?....
2011. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
94%
Aranyos az a bociszemű tisztaság, amellyel 18 évesen kijelented: szeretnéd hivatalossá is tenni, hogy "holtomiglan-holtomiglan". Picit se gúnyolódom, sőt: értem és tisztelem az érzelmeidet - szépek és igazak, DE: mint itt többen, aggodalommal óvlak attól, hogy házasságot köss. 18 évesen lobog az ember, mint a máglya (így is kell lennie!), és nincs tapasztalata arról, mivé alakulhat a tűz: szelídebben, de kitartóan durúzsoló lánggá, vagy marék hamuvá. Módot kell adni az első - elementáris - érzelemnek, hogy "bizonyítson": valóban maradandó, vagy másik követi. Egy házasságkötés nem optimális keret ehhez: túlméretezett elkötelezettség két épp hogy felnőttkorba lépett fiatalnak. Ezt azzal együtt gondolom, hogy tisztelem a szándékaidat és a partneredéit. Gondoljátok meg, kérlek..szeressétek egymást (egyre jobban..), tanuljatok, készüljetek az önálló életre - és ha még egyetem után is így éreztek, hát akkor.."holtomiglan-holtodiglan". Őszintén kívánom, hogy így legyen.
2011. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%
a házasságnak akkor van értelme, ha együtt is éltek!
2011. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
90%

De tényleg... tudod, mit jelent minden reggel ugyanazzal ébredni, kimászni az ágyból, reggelit csinálni, átesni a tegnapi alsógatyán, aztán elrohanni munkába, este mondjuk főzni valamit, közben számlákat fizetni, eltartani magatokat, és mindemellett szeretni a másikat reggeltől estig és estétől reggelig? Összeegyeztetni a célokat, időbeosztást, munkahelyet stb.


Nem. Nem tudhatod, mert nem mentél még át rajta.

Most fogsz a legnagyobbat változni, legalábbis magamat nézve a főiskola alatt hatszor annyit változtam, komolyodtam, értem, mint mondjuk 14 és 18 éves korom közt. Nem vagy felnőtt. Betöltötted a 18-at, igen, jogaid vannak stb. De vajon a kötelezettségekre is készen állsz? Aligha.


Várjatok még. Hidd el, semmiről nem fogsz lecsúszni, ha csak 3 évet vársz az esküvővel.

2011. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
97%

Megspórolsz pénzt és fáradtságot, ha még vártok egy 6-8 évet az esküvővel. Mikor már lesz is értelmes oka a házasságnak, nem az, hogy 50-en lájkolják facebookon a megváltozott családi állapotod...

Aki férjhez megy, utána ne otthon lakjon és tartassa el magát anyuékkal. Én legalábbis szülőként nem mennék ebbe bele...

2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
3 éve vagyunk együtt nem fellángolás imádjuk egymást, és most már lassan egy éve mindennap együtt alszunk csak annyit vagyunk külön egymástól amég iskolába vagyunk meg a párom haza megy kb 1 órára
2011. okt. 25. 13:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!