Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan akinek a templom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan akinek a templomi esküvő előtt, fél-1 éve volt a polgári?

Figyelt kérdés
Mit szóltak a családtagok ehhez? Azok a vendégek is ott voltak akik a templomira hivatalosak voltak? Vagy csak a közeli család tag? Menyasszonyi, vagy alkalmi ruha volt akkor rajtatok?
2011. okt. 28. 12:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
32%
Miért nem egy napon tartjátok a kettőt?
2011. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Nekünk így volt/lesz, külföldi kiköltözés miatt.

A polgári szűk családi körben (szülők, testvérek, nagyszülők) volt megünnepelve. Fehér menyasszonyi ruha volt rajtam, volt fotósunk, fodrász, smink, és vacsi a polgári után. Nem volt nagy felhajtás.

A templomi meg majd... Oda már mindenki meg lesz hívva, rokonok barátok, és tartunk rendes lagzit.

2011. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Pont 1 ev különbseggel volt. A csaladtagoknak szokatlan volt, mivel ez az elsö a csaladomban, többen kifejeztek nemtetszesüket. A polgari volt elöször, itt csak a szük csaladtagok voltak. (Szülök es testverek+ferj/feleseg+gyerekeik.) Alkalmi ruhaban voltam, ferjem ugyanabban, amiben 1 evvel kesöbb. Menyasszonyi frizura es smink, de nem volt fotos es videos, a testverek csinaltak par fotot. A szertartas utan egy ettermi ebed, majd otthon sütemenyek.

1 ev mulva a templomival a nagy esküvö, kb. 70 meghivott, rendesen feher menyasszonyi ruhaval, fotossal, videossal, zenevel...stb.

2011. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem rólunk van szó. Csak kíváncsi voltam, hogy vannak itt olyanok akik így csinálták.

Unokatesómék fogják így csinálni.

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 28. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a második válaszoló vagyok. Nekünk külföld miatt alakult így.

Mások miért csinálják, csinálták így?

2011. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról nem tudok, akiknél fél év, de szüleimnél 1 hét volt közte. Előtte a templomi, azt gyorsan lezavarták, mert nagymamám ragaszkodott hozzá, és utána anyukám hazament a szülővárosába. Utána egy héttel a polgári, az volt rendesen megünnepelve, hogy vendégek, lakodalom meg ilyenek. Ennek ünneplik az évfordulóját is, az egyháziéra nem is emlékeznek.


Szomszédunknál fordítva volt: előbb a polgári, mert valami hitelhez gyorsan kellett, hogy előnyösebben bírálják el (mondjuk ezt nem nagyon értem, miért számít itt a családi állapot), és majdnem egy évre rá az egyházi, az eredetileg tervezett időontban, náluk az volt jobban megünnepelve.

2011. okt. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
szia!nekünk 2009-ben 1 hónap különbséggel volt,mert a polgári külső kerületben,a templomi meg a belvárosban volt,és a templomi napjára nem tudtak volna olyan időpontot adni a polgárira,hogy biztosan odaérjünk.így a polgári előbb volt 1 hónappal,reggel 1/4 9-kor,csak a szülők,és a tanúk jelenlétében,negyed óra múlva a férjem meg ment dolgozni onnan.semmi fehér ruha,csak alkalmibb,mint a hétköznapi.senk nem sértődtt meg,a templomi után volt a buli.Én nagyon nem bántam,mert a templomi idején már félidős terhes voltam,és nagyon fárasztó volt így is a fényképezkedéssel,meg utána a bulival együtt.Megjegyzem,így is majdem elkéstünk a templomból:D
2011. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2. valaszolo kerdesere: nekünk amiatt volt igy, mert a ferjem külföldi, es elötte is (most is) itt laktunk, itt meg igy szokas. Es öszinten, en nem is annyira akartam templomit, tehat nem terveztük az elejen, hogy majdegy ev mulva lenne a masik. A templomi meg a "felhajtas" talan reszben az en rokonsagom (szüleim) nyomasara (?), utana even merült fel bennünk.


3.

2011. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Nekünk kb másfél év különbséggel volt a kettő. A polgárit viszonylag hirtelen hoztuk össze, mert terhes lettem (nem csak a baba miatt házasodtunk, egyébként is terveztük, csak nem ennyire gyorsan). Azon család, és szűk baráti kör volt ott, menyasszonyi ruhám volt, de nem túl habos-babos, elég egyszerű. Aztán ebéd, és nálunk egy házibuli. A templomit azért halasztottuk, mert nem tudtuk volna megszervezni még a kisfiunk érkezése előtt. Ott már több vendég volt, mondjuk plusz 30 fő, a ruhám ugyanaz volt, csak átalakíttattam, fátylam is volt, és más ékszerek. Utána lagzi hajnalig. És már az 1 éves kisfiunk is velünk mulatott:)
2012. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk 1 hónap különbség lesz a kettő között. Párom külföldi, neki kb. 130 vendége lesz, nekem 25... így célszerűbb oda vinni az én 25 vendégemet, és ott sokkal nagyobb hagyománya is van egy esküvőnek. Viszont nagyszüleim és az édesapám nem tud külföldre utazni, így a polgárit 8 fős szűk családi körben itt megtartjuk előtte.
2012. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!