Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi van akkor, ha nem egyforma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha nem egyforma a karikagyűrű? (Bővebben lentebb. )

Figyelt kérdés
Párommal a nagy napot tervezzük, és a gyűrű az egyik legfontosabb kellék, valamint egy életre szóló kapocs jelképe köztünk. Mindketten szeretnénk, ha ez a gyűrű nem egy hétköznapi, hanem egyedi lenne. Eddig még nincs is gond, csak az ízlésünk ezen a téren eléggé eltérő. Szerintetek az milyen, ha nem egyforma a karikagyűrű? Mert szerintem nem az a lényeg, hanem az, hogy szívesen hordja mindkettőnk, és amikor ránézünk, akkor boldogság töltsön el, és igazán szépnek lássuk. Pár dolog azért van, ami mindkettőnk ízlésében megegyezik, hogy fehérarany legyen, hogy ne legyen benne kő, és ne legyen keskeny, vékony. Szerintetek mennyire gáz, vagy ez mostanában már elfogadott? (Rég voltunk lagziban, nem tudjuk mi a szokás - nem mintha az befolyásolná az ízlésünket.)
2012. jan. 6. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy. Nálunk az én karikagyűrűm ezüst, az övé sima arany, a belsejében pedig bele van gravítozva a nevünk, egy szív és a házasságunk napja.

21F

2012. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már minden elfogadott, maximum az idősebb rokonok fognak furcsán nézni. De az a lényeg, hogy Nektek tetsszen, nem? :)

Egyébként miben lesz különböző? Mintázat, felület?

2012. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) Eddig sem nagyon érdekeltek engem a szokások ezen a téren, de a párom legalább megnyugszik, hogy nem csak én gondolkodom így. :)
2012. jan. 6. 19:32
 4/8 A kérdező kommentje:

19:31-nek

Mintázatában, és felületében is különböző lesz. Nekem a "smirglis" felületű tetszik, a páromnak a sima. Nekem egy saját nonfiguratív motívum, a páromnak meg megint más minta. Ránézésre nem sok köze lesz a két gyűrűnek egymáshoz, ha majd elkészülnek. :)

2012. jan. 6. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nézzetek pár mintát, hátha lesz valami amiben egyetértetek. Hiszen ezért szerettetek egymásba, mert van valami közös tulajdonságotok, nem?

Szerintem nem gond, ha nem egyforma a gyűrű, de a mintában legyen egyvalami motívum közös. Pl egy kis szív vagy lóhere, levélke, bármi. Csak egy motívum közös akkor már az a két gyűrű egymáshoz való. Legalábbis én így oldanám meg a párommal.

23/N

2012. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

19:37

Az a "baj", hogy annyira nem egyező a mintában sem az ízlésünk, hogy valamelyikünk gyűrűje akkor olyan "setesután" nézne ki. az biztos, hogy a belsejébe a dátum bele lesz gravírozva, de azt ugye senki nem fogja látni, ha az ujjunkon van a gyűrű, csak mi tudjuk majd, hogy ott van.

2012. jan. 6. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A fehérarany, kő nélküli, nem keskeny szerintem teljesen elfogadott. A miénk is ilyen. :)

Viszont az, hogy nagyon különböző... nekem furcsa. Nekem a karikagyűrű egyben az összetartozás szimbóluma is, ami külső szemlélőnek jelzés. Nemcsak arra, hogy van valakim, hanem a gyűrű is kifejezi azt, hogy ő a párom.

De ez csak az én véleményem.

Nálunk is voltak különbségek az elképzelésekben, de szerencsére találtunk olyat, ami mindkettőnknek tetszik, és nem csak olyan elfogadom, de pffff.... :)

2012. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban már minden elfogadott, de én is úgy gondolom, hogy jelzés értéke van annak, hogy a karikagyűrűk ugyanolyanok. Kezdetben mi sem értettünk egyet abban, hogy milyen gyűrűnk legyen, a vőlegényem egyszerű sárgaaranyat akart, én fehér és sárgaaranyat, aztán végülis terveztettünk egy igazán egyedit, ami mindkettőnknek tetszett. Egyébként ne "csak" a katalógusok gyűrűiben gondolkodjatok. Nálunk az volt a baj ugyanis, hogy először csak azokat nézegettük, és a vőlegényem azt mondta, hogy azok "tucatgyűrűk", és ha már olyan gyűrűnk van, ami rengeteg más párnak is, akkor legyen nemesen egyeszerű. Aztán végülis rájöttünk, hogy a legjobb, ha mi találunk ki valamit, mert az igazán különleges lesz, és tényleg ránk vall, és ezt tényleg a sajátunknak érezzük. Próbáljatok meg tervezgetni, vagy beszéljetek ötvössel, hátha találtok valamit, ami mindkettőtöknek megtetszik. Én ötvös katalógusokban olyan meseszép gyűrűket láttam, amilyeneket interneten sohasem.
2012. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!