Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi történik akkor, ha kiderül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik akkor, ha kiderül, hogy szív szerelmed nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Én régimódi vagyok, nekem minden álmom egy templomi esküvő, nem kell, hogy nagy legyen, sőt nekem a 2 tanús is elég.

De párom nem akar. Nagyon szeret, soha nem csalna meg, 6 éve együtt vagyunk, együtt élünk. De esküvőt nem akar.

Hogyan lehet ezt feldolgozni?


2012. ápr. 10. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Mivel azt írtad, hogy ez minden álmod, és ezt gondolom a barátod is tudja, ha igazán szeretne, örömet akarna szerezni neked, tekintetbe venni ami neked igazán fontos és elvenne, sztem. Főleg ennyi idő után, akkor mégis hova tart a kapcsolat? Egy idő után jogos, h szeretnél vmi biztosítékot
2012. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Számításba kell venned, hogy soha nem jön el a nagy nap ( persze ő is meggondolhatja magát bármikor, számtalan példa van erre is), és kérdés, hogy ez neked olyan fontos- e hogy ebben esetleg nem tudsz kompromisszumot kötni, és egész életedben hiába vársz a nagy napra. A húgom 17 éve él együtt a párjával élettársi kapcsolatban, most jön a harmadik gyerkőc, és nagyon boldogok együtt. Amúgy mit mond,miért nem akar esküvőt a párod?
2012. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Az elején kellett volna tisztázni,hogy nem házasságpárti. És ettől mi változik?Semmi ugyanúgy szeret. Majd most jönnek a "ha szeret elvesz, mert ha neki csak egy papír,akkor érted megteszi" , de ez messze nem így megy.Én sem veszek el senkit, de ez nem a kétségeket tükrözi a kapcsolattal szemben.
2012. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De nem kényszeríthetem, ha ő nem akar.

Ha azt mondja nem akar nősülni, akkor nekem azt tudomásul kell venni, de ezért elhagyni csak nem fogom. Valahogy túl kell tennem magam rajta.

2012. ápr. 10. 10:28
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Miért nem akar: Nem vallásos? Nem tartja fontosnak? Ezek is lényeges kérdések,hogy választ adhassunk...

Bár talán önmagában hordozza a választ a leírásod: valószínűleg azért nem akar,mert vagy nem hisz Istenben vagy nem tartja ezt a vallás dolgot elég fontosnak. Nem kritizálásnak szántam ezeket,csak konkrét tényeknek. S ha így van ahogy leírom, akkor ezért nem akar. Viszont te valószínűleg közelebb állsz Istenhez és az egyházadhoz,ezért szeretnél. Jó lenne leülni és megbeszélni ezeket. Elmondanád,hogy nem akarsz semmit ráerőltetni,de neked ez fontos. Ha elmagyarázod fontosságát számodra, meg kell,hogy értse. Viszont ha csak úgy kell templomi esküvő,mert.. mindenki csinálja - feltevés -,akkor inkább hagyjátok.

Ha az én helyzetemben lenne ilyesmi, én sem tudnám feldolgozni... Számomra nagyon fontos lenne egy templomi esküvő. Én bízok benne,hogy megérti, ha komolyan leültök erről beszélgetni.

Minden jót!:)

2012. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Igen túl kell tenni, ha vele képzeled az életed, lehet hogy ez minden álmod, sőt neked elég a 2 tanús is akkor mire jó az a papír? semmin nem változtat.
2012. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy vagyok vele,hogy a kapcsolat elején már letisztázom,hogy ki mennyire házasságpárti.Ha már akkor kijelenti őszintén,hogy bár imád engem,de sosem hajlandó megnősülni akkor van döntési lehetőségem,

1.Szeretem,és elfogadom a döntését.Lehet boldogan élni esküvő nélkül is.

2.Mivel én mindenáron esküvőt akarok,és a párom nem,így nagy fájdalommal,de szakítok vele.Ha nem hajlandó elvenni akkor kár éveket áldozni a kapcsolatért.


Te 6 év alatt egyszer sem kérdeztél rá?? Mindegy.Ha neked az álmod egy templomi esküvő akkor két lehetőséged van

1. szeretted annyira,hogy ne egy templomi esküvő legyen a fontosabb.

2.Fontos a látszat,ezért szakítasz vele,és keresel olyan férfit aki oltár elé visz..

2012. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 10.30as vagyok.. Szóval írtad,hogy nem akar nősülni. Engem nagyon elgondolkodtatna. Mert életem végéig nem tudnék egy vadházasságban élni.
2012. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem a vallásosság a gond, mert ő polgárit sem akar. Nem mond semmit miért nem, csak egyszerűen nem.

Tisztázva lett az elején, azt mondta, hogy ő is szeretne meg nősülni, de az évek során ez megváltozott nála.

És itt nem az a kérdés, hogy, hogyan győzzem meg, hogy vegyen el, mert én nem akarom őt meggyőzni, nem akarom olyasmire kényszeríteni amit nem akar. Soha nem tennék ilyet. Itt az a kérdés, én hogyan felejthetném el az egészet.?!

2012. ápr. 10. 10:34
 10/23 A kérdező kommentje:

Nekem nem a papír miatt kellene.

Nekem fontos lenne, hogy az Úr összekössön minket.

Mindenki azt gondolja, hogy a papír miatt, de ez nem a papírról szól. Itt arról van szó, hogy Isten előtt megfogadom, hogy jóban rosszban csak vele.

2012. ápr. 10. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!