Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen úton kell és hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen úton kell és hogyan szerződést kötni, hogy az én és családom vagyona, ill. a vőlegényemé külön legyen kezelve?

Figyelt kérdés
Megkérték a kezem, igent mondtam, viszont, nem akarom, hogy ha mégse működne, akkor a családom vagyona elússzon. Úgy tudom házasság előtt kellene valamilyen szerződést írni, amiben levan pontosan írva, hogy külön kasszán vagyunk, nem felezük, nem osztjuk el a házaság előtt és házasság alatt összegyült vagyont, ha elválnánk. Meg egyébként se szeretném ha a mi családi válalkozásunkba belelátnának, tudnának róla.

2012. ápr. 13. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Házassági szerződés, az ügyvédetek megcsinálja
2012. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az első mondja, de lehet kötni vagyonjogi szerződést is. Az ügyvéd tudja annak a módját.
2012. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom, ez úgy szokott lenni, hogy a házasság előtti vagyont rögzítik, ami válás esetén is azé a félé marad, akié előtte is volt. A házasság alatt összegyűlt vagyont közösen szokták kezelni, persze lehet külön bankszámlátok is. Mondjuk az azért furcsán venné ki magát, ha mindig összeadogatnátok a blokkokon, hogy ki mibe mennyit fizet, nem?
2012. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes egy házasság lesz... Ügyvéd megcsinálja.
2012. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz azzal a házassággal semmi baj.Ha valakinek vagyon van a háta mögött akkor már a családjának is tartozik azzal,hogy ezt védi.Nekünk is volt házassági szerződésünk (pedig 20éve az nem volt gyakori) mert minketten felelősek vagyunk a nagycsaládért is. és 20éve boldogan élünk. és avagyonokat azóta is külön kezeljük, sőt a gyerekekét iskülön.És ha házasodnak nekik is biztos lesz szerződésük.Attól még nagyon boldog lehet egy házasság, hogy tisztázták az anyagiakat (sőt talán boldogabb,mert nincsenek félreértések.)
2012. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tetro ***** válasza:
46%
én úgy tudom, hogy a házasság előtt szerzett vagyon a váláskor sem számít közösnek. de valóban, ez azért nem lesz egy egyszerű házasság :D
2012. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen jó az ilyen házasság. Nálunk is külön kezelődnek a pénzek. Kötöttünk szerződést, mindenkinek saját számlája van. Gyerek nincs, a kaját felesben fizetjük és a rezsit is. Nyaralás dettó. Közösen nem veszünk semmit, a bútorok, kocsi, lakás, lakberendezési cikkek valakihez tartoznak. Ha el kell válni, nem lesz vita.

Mindketten második házasságunkat éljük, mindketten szívtunk az anyagiakkal az elsőben. A megismerkedésünkkor tisztáztuk a dolgokat, hogy nincs anyagilag közösködés.

Ez sokaknak elképzelhetetlen, amit megértek, de nekünk sokkal jobb így.

39/N

2012. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!