Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő mennyibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvő mennyibe kerül? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen ingyenes, az ország bármely területén köthettek házasságot. Egy hónap a "várakozási idő" (hogy ne hozz, hülye döntést részegen:D).

Igazából semmi extra, kértek időpontot, majd ketten megjelentek a szükséges okmányokkal (ott elmondják úgy is mi kel hozzá) Felkértek két tanút, nekik is az adataikat felveszik, kitűzitek az esküvő időpontját, és összeházasodtok. Esetleg, ha nem a hivatalos teremben akarjátok ,hanem mondjuk a szabadban tartani, akkor kb.: 25.000 Ft-ot kell kifizetni.

2012. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazából azért tettem fel a kérdést mert a legtöbb helyen azt írják,hogy 20.000Ft-tól kezdődik a polgári esküvő.Akkor mégsem?

2012. júl. 20. 15:32
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Hivatali időben a hivatalban ingyenes, ha ezen kívüli extra igényetek van (nagyobb terem, szombati nap, külső helyszín, pezsgő, zene, versmondó emberke) akkor kell fizetni, hogy mennyit azt ott megmondják. Mindenképpen mindkettőtöknek be kell menni bejelentkezni akármelyik magyarországi anyakönyvvezetőhöz, oda ahol házasodni akartok, legkorábban a kívánt dátum előtt fél évvel, legkésőbb 30 nappal előtte.
2012. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami pénzt elkérnek az csak az "extra szolgáltatások" díja, terembérlet meg munkaidőn kívüli esküvő meg minden egyéb.
2012. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk anyagilag eleresztve,így csak egy szolid esküvőt tervezünk.Bemegyek megkérdezem itt nálunk /Veszprém/ mi fér bele az ingyenes szertartásba. :)
2012. júl. 20. 16:17
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Sziasztok a nővérem múlt héten volt időpontot kérni és adtak neki egy 3250ft os csekket és közölték vele hogy ha ezt befizette akkor menjen vissza és adnak neki időpontot .Nekem tavaly volt az esküvőm és nekem nekünk nem kellet érte fizetni és egy helyen élünk .Fejér megyében van ez Dunaújvárosban .Tehát erről ennyit hogy ingyenes :)
2012. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Na hát ez az! :)
2012. júl. 20. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Valaki magyarázza már el neki légyszi hogy az én válaszomat miért pontozzátok le köszi utolso voltam
2012. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Nekem bocsi
2012. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha csekket nyomnak a kezetekbe kérdezzétek meg mire kell fizetni, valamit úgyis mondanak (leggyakrabban terembérlet) akkor mondjátok, hogy nektek nem kell terem jó a hivatal is. Mi Bp. 11. kerületben házasodtunk pár hete, ott pl. csütörtökönként ingyenes. (Ezért a sablonszöveg és gyűrűhúzás jár, összesen 5 perc volt.) De mindenhol kell lennie ingyenes verziónak, állampolgári jog, hogy ingyen házasodj, szóval csak határozottan! Ha valahol kukacoskodnak át kell menni máshova.
2012. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!