Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felesleges képeket ajándékozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felesleges képeket ajándékozni az esküvő után azoknak, akik sokat segítettek a szervezésben, lebonyolításban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltunk, hogy köszönetképpen ajándékoznánk esküvői képeket mindenkinek, aki támogatott minket. A szülőknek, tanúknak albumot készítünk, a többieknek pedig képeket hívatunk elő. A lista elég hosszú: koszorúslányok, barátok, kollégák, szolgáltatók (akik mind nagyon kedvező áron dolgoztak) eskető pap stb... Azonban páran elbizonytalanítottak, mert szerintük ezt nem szokás, és úgyis kukában végzik majd ezek a képek. Ti örülnétek, ha így hálálná meg az ifjú pár a segítségeteket?
2012. okt. 6. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a kukában biztos nem, maximum a fiók alján.


szép gesztus, közelebbieknek illik, a szolgáltatóknak én nem magunkról, hanem róluk adnék képet "munka közben", amit referenciának is használhat, egy kis lappal mellette, hogy köszönjük a munkájukat.


ha jobban belegondolsz, te sem tennél ki minden egyes képet, amit esküvőkön kapsz, a falra, de elteszed emlékbe, amit jó visszanézni. én jó ötletnek tartom, szülőknek mehet az album, nagyszülőknek is esetleg, a többieknek 1-1 kép nyomtatva, meg esetleg egy DVDt körbeadni a képekkel, vagy az összeset feltölteni egy online képmegosztóra, ott mindenki megtalálhatja.

2012. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátoknak még oké, de a szolgáltatókat és a papot, már ne is haragudj, de miért érdekelnék a képeitek? :s

Nekem is furán hangzik ez tényleg, nem bántásból mondom, de nem értem, mi értelme lenne... Ez a TI nagy napotok volt, igazából idegen embereket nem nagyon hat meg a dolog - szerintem...

Ha köszönetet akarsz mondani nekik, vigyél valami csokit, bonbont, italt, vagy ilyesmit. Ha mondjuk ezek MELLÉ adsz egy(!) képet, az megint más, de képeket ajándékozni... Szerintem felesleges.

2012. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Csináljatok egy jó albumot digitális képekből, írjátok ki DVD-re!

Lehet mind egyforma, de akár személyre is szabhatjátok!

Jobban jártok anyagilag is!

Az esküvőn meg adjatok mindenkinek egy e-mail címet, akinél fényképezőt láttok, és kérjétek meg őket, hogy küldjék el nektek az esküvőről készült képeket az e-mail címre!

2012. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a családon belül jó, szerintem. Nem tudnak mit kezdeni a többiek vele, egy kicsit zavarba is jöhetnek tőle, mert nem szeretnék, ha ez látszódna rajtuk. Inkább valami kis kedvességet, ami kifejezi a hálátokat, édesség stb.
2012. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltuk a szolgáltatókat, hogy a virágosnak a virágokról, a fodrásznak a hajról, a varrónőnek a koszorúslányruhákról, amiket varrt stb.. hogy legyen referenciájuk. A pap például kérte, hogy legalább egy fotót vigyünk, a kollégáknak a meglepetésükről vinnénk fotót. Az az igazság, hogy a szolgáltatók 90%-a gyerekkorunk óta ismer (falun lakunk), szóval nem vadidegenek, de nem is magunkról vinnén képet, hanem a munkájukról.
2012. okt. 6. 18:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a szolgáltatók azért jutottak eszünkbe, mert szinte mindenki anyagáron (vagy még kevesebbért) dolgozott. Fodrász ingyen dolgozott, 6 koszorúslányruhát 6000 forintért varrt meg a varrónő, a virágos az összes virágért 15000 forintot kért (menyasszonyi csokor, koszorúslánycsokrok, templom és házasságkötőterem díszítés, szülőköszöntő csokor, kitűzők) a kozmetikus 400 forintot kért stb... Mindenki azt mondta, hogy ez a nászajándéka. Ezért is gondoltuk, hogy valami személyesebbel fejeznénk ki a hálánkat.
2012. okt. 6. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez esetben ez egy nagyon szép gesztus. Nekünk is jó áron dolgoztak, de ennyire azért nem volt olcsó. Szóval azt gondolom, mindenkit rendesen megfizettünk. Viszont annyi sok segítséget kaptunk rokonoktól, amiért persze nem fizettünk (teremdíszítés, eszméletlen mennyiségű sütit sütöttek, stb...), hogy mi is úgy éreztük, megköszönjük nekik néhány fotóval. Egyet amúgyis kaptak volna rólunk, hiszen ez szokás és rokonokról, barátokról van szó, de mindenkinek hívattunk elő saját magáról is, olykor többet is. Persze ha DVD-n megkapták volna, az olcsóbban jött volna ki, de a páromnak az a fóbiája, hogy az összes képet nem akarja minden rokonnak odaadni, így mi inkább előhívattunk mindenkinek néhányat.
2012. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!