Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Saját magam szervezzem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabica1022 kérdése:

Saját magam szervezzem az esküvőmet, vagy bízzak meg esküvőszervezőt? Hogyan járok jobban?

Figyelt kérdés

Szeretném saját magam megszervezni az esküvőmet, de félek tőle, hogy nagyon sok akadályt nem fogok tudni majd leküzdeni. Emiatt gondoltam arra, hogy megbízok egy esküvőszervezőt, de attól félek, hogy túl sok pénzt húzna ki a zsebemből.

Találtam egy kuponos oldalon egy Ara képzés nevű tanfolyamot, amire szívesen elmennék hátha elsajátítok pár dolgot az esküvőszervezéssel kapcsolatban.Voltatok már ilyen tanfolyamon?

[link]



2012. nov. 23. 19:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szted ez a tanfolyam nem lehuzas?
2012. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb egy már házas barátnőt megkérdezni az apróbb fontos dolgokról amiket elfelejthet az ember? Neki van tapasztalata, önbizalmat, tippeket is adhat s max egy sütis délután az ára.
2012. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs ilyen barátnőm aki végig csinált volna egy esküvőt. Bár nagyon sokan akarnak segíteni, meg segítenek is. De azért gondoltam erre a tanfolyamra, mert mindig is érdekelt az esküvőszervezés és ez a legolcsóbb most a piacon. Ugyan azt adják mint az összes többi. Amúgy nem tudom, hogy lehúzás-e most egy kicsit megrémisztettél. Miért gondolod, hogy az lehet?
2012. nov. 23. 20:16
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolt az első, hogy a tanfolyam is ugyanolyan pénzlehúzás, mint az esküvőszervezés, akkor meg már nem mindegy mire adod ki a pénzt? Az esküvőszervező leveszi a válladról a terhet, a tanfolyamra pluszba járkálhatsz amellett, hogy szervezed a saját esküvődet, és még fizetsz is érte.


Amúgy én fizettem esküvőszervezőt azért, mert 250 km-vel arrébb volt az esküvőnk, nem a lakhelyünkön, és nem akartam meg nem is tudtam volna folyamatosan szaladgálni a helyszínre a szolgáltatók után kutatva. A szervezővel elég volt néha telefonon, e-mailben, MMS-ben kommunikálni. Nekem jobban megérte, mint az idegeskedés és a benzinköltség.

2012. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarlak durva lenni de mar csak a gondolat is vicces szamomra, az meg elkeserito, hogy tenyleg letezik olyan no aki reszt vesz ilyesmin...! Elhiszem, hogy ez a nap az elet egyik legeslegszebb napja es mi nok kepesek vagyunk tulontul tulreagalni, de ez azer mar gaz "arakepzo" ... ! Megall az ember esze. Azt hiszem messze tulreagalod. Olyan unnepely nincs ahol minden stimmelne. Elore szolok vmi gubanc ugy is lesz. Hiszen ahol nem egy hanem 5-20-100 embernek kell eggyutt mukodni, az tokeletes semmikepp nem lesz.

Hidd el ez felesleges penz kidovas. Bar ha megteheted es ettol megnyugszol akkor menj el ra.

De azt hiszem, hogy barmelyik kozmetikust megkerdezed, meg mondja ingyen, hogy "Mitol mas egy eskuvoi smink?"

A sxlogenjuket fogadd meg! "Csinald magad!" Vagy mi a szosz. Sztem ha.ennyire keszulsz biztos jo nagy a csalad es sok sok segitokez van es semmi szugseg iluen nevetseges tanfolyamra. Arrol nem beszelve, hogy itt GYK.n is rengeteg segitokesz ember van akik segithetnek megvalaszolni a kerdeseid.

2012. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Jégtánc ***** válasza:
54%
Milyen akadályokat nem tudnál leküzdeni? Nagyon sok ember szervezi meg magának az esküvőjét.Párjával együtt vagy nélküle:)Nem hinném hogy lenne olyan akadály amit csak egy esküvőszervező vagy tanfolyam tudna orvosolni.
2012. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Hány fős esküvőtők lesz? Ha mondjuk 2-300 fő lesz jelen, vagy messze van a helyszín akkor érthető, de amúgy teljesen felesleges az esküvőszervező, a tanfolyam meg pláne.


Ha rendezvényteremben, vagy olyan helyen tartjátok az esküvőt, ahol rendszeresen foglalkoznak lagzikkal, ott általában már van esküvőszervező, vagy olyan ember, aki ezzel foglalozik. Ők általában megoldják a vacsorát, dekort, italokat, helyszínt. Ajánlani szoktak fotóst, vőfélyt, külön dekorost ha nem tetszik,ami nekik van. Nálunk még cukrászt is ajánlottak, elmondták miből mennyi kell, ha be akarjuk vinni az italt.



Lehet egy kicsit megrémültél, de egyébként nem annyira szörnyű a dolog. Egyik szolgáltató, adja a másik címét, akivel együtt dolgozik, elmész megnézed a munkáját és választasz.

Menjetek ki esküvői kiállításokra, mi most voltunk és nagyon jó volt. Hasznos.


A lényeg ne félj, vágj bele, hidd el nagyon jó dolog lesz együtt tervezgetni az esküvőtöket a pároddal :D

2012. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Én saját magam szerveztem, 60fős volt, imádtam az egész szervezést, sosem adtam volna át másnak :) Meg persze anyum és a férjem is besegített amiben tudott :)

Költségvetési tervet meg pl netről is lehet leszedni, nekem is volt :)

2012. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg úgy érzed, hogy érett vagy a házasságra és későbbiekben családalapításra úgy, hogy képtelen vagy megszervezni egy pár órás bulit a barátokkal és rokonokkal? Szerintem ez szomorú. Szerinted nem? Le kell ülni egy darab papírral, leírni, hogy mit akarsz, melyik részletet hol kell elintézni és el kell indulni. Ennyi. Nem értem, minek ide bárki? 1000fős esküvő lesz 100 méteres uszállyal? Ha igen, válassz esküvőszervezőt. De egy átlag magyar esküvő megszervezéséhez csak józan paraszti ész kell, semmi más.
2012. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
lepj be forumokra oldalakra ott mas menyakkal egyutt kozossen otleteket adhattok egymasnak.
2012. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!