Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasulandó párok ti menyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasulandó párok ti menyire tartjátok fontosnak az esküvőszervezőt?

Figyelt kérdés
Ha minden terhet le vesz a vállatokról?

2012. dec. 4. 12:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
35%

20-as válaszomhoz hozzátenném, főleg mióta van internet. Azóta aztán még annyi idő sem kell rá. Leülsz a net elé, meg tudod nézni az egész városban az éttermeket, fent van a lakodalmas ajánlat, ha nincs fent írsz egy emailt, elküldik, fent van, hogy mekkora termeik vannak, hány fő a befogadóképessége ültetve vagy állófogadáson, vannak képek...és ez így van gyakorlatilag az összes szolgáltatóval.

Én pl. ebből is szűrtem, azt a szolgáltatót, aki elkér sok-sok tízezer forintokat és egy gagyi ingyenes mlap, vagy feeweb weboldala van mindenféle villódzó reklámokkal, azt már meg sem kérdeztem, mert szerintem 2012-ben ez elég komoly igénytelenségről tanúskodik. Nekem is van honlapom, tudom milyen kis befektetés, szinte fillérekből meg van manapság már egy egyszerű igényes honlap.

2012. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
20%

Igen...neked csak ki kell találni ( nem hinném, hogy ez olyan fárasztó) de amit kitaláltál megvalósítani...na az más tészta.

Nem mindegy, hogy mennyi időn belül,mennyiért és , hogy egyátalán megtudod e csinálni amit akarsz.

Mivel benne vagyok ebben pontosan tudom,hogy a rendezvényszervező cégekre sokkal nagyobb tekintettel vannak mint magán személyekre (sajnos de így van)

Ez nem azt jelenti,hogy saját maguk nem tudják megszervezni az esküvőt az emberek...de nem mindegy mennyi fáradtsággal,utánajárással,milyenséggel valósul az meg...aki szeret szervezkedni az persze lehet még külön élvezni is fogja :)


Egyébként nagyon sokan így gondolkodnak mint te 6-os. ( ami nem baj persze) Megszervezni egy esküvőt? A hülye is megtudja....hát persze. De nem hiszem, hogy véletlen, hogy rengetegszer akik maguk akarják szervezni az esküvőt az események beinulásával rájönnek, hogy mégsem olyan leány álom a szervezkedés és inkább segítséget kérnek.

2012. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
58%

16-17-18-as válaszokat írtam. Igen, első ránézésre egyszerű megszervezni egy esküvőt, de nekem is nagyon felgyűltek a teendők a sajátunknál az utolsó pár hétre, pedig csak 40 fős volt a rendezvény.


Meg nyilván sok múlik az igényeken is: ha minden adott egy városban, egy helyen, és csak rájuk kell bökni, úgy egyszerű. De vannak, akik tematikus esküvőt szeretnének; akik kétnyelvű szolgáltatókat keresnek, mert vegyes házasságot kötnek; akiknél a násznép egy részét el kell szállásolni; akik messziről szervezik az esküvőjüket; akik annyira szoros időbeosztásban dolgoznak, hogy könnyebbség egyetlen szolgáltatóval tartani a kapcsolatot, aki kézben tart mindent, és még sorolhatnám. :) A szervezés legegyszerűbb része a válogatás, a nehezebb utána következik: összeállítani a menetrendet, majd pedig levezényelni az egész rendezvényt. Van, akinek a természete miatt a kisujjában van az egész, és játszva megold minden problémát, de van olyan is, aki két héttel az esküvő előtt már egy falatot sem bír enni, annyira tönkreteszi az idegeit a stressz. Utóbbi típusnak egy áldás lehet egy jó szervező, aki tényleg a segítségére van, és nem csak jutalékokra hajt.


A fentieket úgy írom, hogy szolgáltatóként számtalan esküvőbe belepillanthattam. Minden menyasszonynak más a természete, valaki lubickol a szervezésben, mások alig várják, hogy vége legyen. Ezért nem lehet olyat kijelenteni, hogy a szervezőknek nincs létjogosultsága, hiszen van, aki nem tudná nélkülözni.


Ami még érdekes - bár a korábbi válaszomat eléggé lepontozták -, hogy meglepően sok pár mondja utólag, a szervezés vége felé, hogy nem gondolták volna, de lehet hogy megérte volna szervezőt fogadni. Nem mindenki van persze így, de a menyasszonyok kb. harmadától ezt hallom.

2012. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%
Magunk szervezzük az esküvőnket. Nem lesz nagy, csak a legszeretettebb rokonok lesznek jelen. Az esküvőszervező szerintem egy nevetséges státusz. Ha két fiatal egy bulit nem képes együtt megszervezni, akkor hogyan fognak boldogulni a későbbiekben? Gyerekek, munka, háztartás, stb. Ezeket is össze kell tudni hangolni és nem csak egyetlen estére. CSaládszervezőt is fogadnak majd? Nagyon sajnálom azokat, akiknek szüksége van szervezőre, mert nincs annyi józan paraszti eszük, hogy utánajárjanak egy-két dolognak és elintézzenek egy egy estés táncos bulit.
2012. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
31%

Te az esküvőt komolyan egy kis bulival hasolított össze? :D

Egyébként aki hivatalosan esküvőket szervez az az esetek 90%-ban rendezvény szevrzeő és az esküvő csak egy kellemes és vidámabb része a munkának amit én pl örömmel csinálok. De gondolom szerinted egy fesztivált is roppant egyszerű megszervezni...

Lehet,hogy szerinted nevetséges státusz, nem kell igénybe venni a szolgáltatását ennyi az egész...de ez is egy munka amiből az ember megél.

2012. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%
Igen, szerintem az esküvő egy buli. Egy picit elegánsabb, mint egy átlagos, de csak egy buli. Nem kell hanyattesni tőle. Természetesen fel lehet fújni, hogy a szalvétacsücsök menjen a pohár gravírozásához, de akinek ilyen igényei vannak gondolom fogad is esküvőszervezőt és nem gondolkodik el rajta, hogy kell-e, mert neki ez is az alap személyzet része. Magyarországon szerintem erre semmi szüksége egy átlagembernek (vagy csak mi élünk más életszínvonalon, nem tudhatom, de én így látom). Másfajta rendezvények szervezésében biztosan nem árt egy ember, aki azt összefogja, koncertek, bálok, ahol nincs egy főszereplő pár. De egy esküvő azért ne legyen már egy ekkora nagy cucc, amikor ketten is vannak rá. Benne vagyok, látom mit kell tenni, és vicc az egész. 1 nap alatt megbeszéltük mit akarunk, elintéztünk néhány telefont, a másik nap alatt meg személyesen elintéztük, amit kellett, és nem lehetett telefonon. Ennyi volt. Nem lesz nagy esküvő, nem etetjük meg a száz éve nem látott rokon letagadott unokáit, ez is igaz, de aki ezt szeretné és meg is engedheti magának, az nem kérdezi meg, hogy fogadjon-e plusz szervezőt, vagy sem. Én úgy gondolom, hogy egy átlagos, családi esküvő megszervezése nem egy akkora ördöngősség, hogy ehhez plusz szervező lenne szükséges. A többszázas koncerteket szerintem ne vegyük ezzel egy kalap alá. Természetesen tisztelem a munkád, és örülök, hogy vannak, akik keresnek,de szerintem te is belátod, hogy egy kb. 40-50 fős esküvő azért nem a világ vége, és messze sem igényel szakképzettséget a megszervezése. Ennyire nem kell felnagyítani a dolgokat.
2012. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi jövő őszre tervezzük, de lehet, hogy egy picit csúszik. Mindenesetre mi tuti nem kérünk fel esküvőszervezőt. A személyes véleményem az, hogyha vkinek nagyon specifikus, luxuskérései vannak vagy ha óriási, presztízs értékű esküvőt szervez, akkor nem árt egy szervező - akkor minden óhaját-sóhaját sokkal gyorsabban elintézik, mintha ő maga vágna bele... dizájn torta, galambröptetés, sztárvendég, minden árnyalatra pontosan passzoljon színben Pantone-skála szerint, egzotikus virágok, márkás esküvői- és koszorúslányruhák, igazi bálterem bérlése stb. Vagy ha nem elég biztos magában a menyasszony. De mi egy kisebb esküvőt szervezünk, és én szeretnék mindent magam szervezni, úgy személyesebb, és úgy gondolom, elég kreatív is vagyok hozzá. Nem is nagyon hiszem, hogy annyival több pénzből jönnék ki szervező nélkül, ráadásul a szervezők csak egy bizonyos szolgáltatói körből tudnak ajánlani (akikkel kapcsolatban állnak, és fizetik a jutalékot kb.), pedig lehet, hogy az én álomdekorosom pl. nem a tagja annak a körnek, mert nem annyira ismert, vagy most indult be a kisvállalkozás, vagy nem tud jutalékot fizetni... a legtöbb dolgot úgyis mi intézzük, és mi fogjuk elkészíteni (a dekor egy részét és a meghívókat biztosan). Íy legalább tuti olyan lesz, mint amilyet szeretnék (nem hiszem, hogy egy szervező jobban tudná, akár a választási lehetőségeket is), az én felelősségem lesz az egész, és megmarad az az igazi személyes jellegű izgalom a szervezésben.
2012. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Rengeteg válasz érkezett a kérdésemre, mind átolvastam, köszönöm hogy enyien megosztottátok a véleményeteket.
2012. dec. 7. 00:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!