Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A melegházasság és gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegházasság és gyermekvállalás mellett/ellen milyen érvek vannak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 14:50
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
48%

A melegházasság ellen nincs semmilyen érv. Mondjuk szerintem mellette se.


A gyerekvállalás mellett az az érv, hogy lesz gyereked, ellene meg az, hogy egy gyerek sokba kerül.

2013. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
19%

Mellette a melegek és libsibanda, ellene a normális emberek.

Az érvek lényegtelenek...

2013. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 tetris ***** válasza:
43%

A melegek házassága számomra valami természetellenes dolognak tűnik. Valami nem normális.

És a melegek gyermekvállalását illetően is komoly kételyeim vannak. Vajon egy meleg pár hogyan tudja biztosítani a gyermek normális pszichoszexuális fejlődését?

Nincs bajom a melegekkel, ha nekik így jó, hát akkor éljenek így. De nem kellene házasodniuk, és főleg nem gyereket nevelniük.

Persze a dolognak ott a másik oldala, hogy egy intézetis gyermeknek nem lesz-e jobb akkor, ha mégiscsak családban nőhet fel, mégha azonos neműek is a szülei?

Úgy tudom, Európa néhány országában, legutóbb épp a franciáknál már szabad nekik házasodniuk, és gyermeket is örökbe vehetnek. Hát majd meglátjuk, hogy a gyermekeik milyen felnőttekké válnak. Végülis Elton John is milyen szépen nevelgeti a párjával a gyermeküket. És a magyar Terry Black is felelősségteljesen, szeretettel neveli a gyermekeit, bár ő nem b.zi, hanem transzvesztita, vagy mi.

Majd a jövő eldönti, hogy jó-e a társadalomnak a melegházasság, és a gyermekvállalásuk. Én most nem tudnám eldönteni.

2013. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

Mellegházasság:

Pro: Nem látom semmi hátrányát.

Kontra: Nem látom semmi előnyét. :)


Meleg gyerekvállalás:

Úgy gondolom lehetőséget kéne nekik adni, de nem ugyanannyit, mint a hetero pároknak.

Az örökbefogadási eljárásoknál így is egy csomó mindent ellenőriznek, pontoznak, stb...

Én a meleg szülőket is mint negatívum venném figyelembe, de NEM kizáró tényezőként.


Értsd: Két jó szülőpár közül nyilvánvaló, hogy a heterókkal lenne boldogabb a gyerek (iskolában nem közösítik, rendes családi szerepeket lát maga előtt, stb-stb...)

DE(!!!) Egy alkoholista vagy gyerekverő szülőnél vagy az árvaháznál ezerszer jobb egy kedves, intelligens, gondoskodó meleg pár. Ezt rengeteg meleg családban felnőtt, boldog és egészséges ember bizonyítja.

2013. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
82%
A 4es után nem koptatom a billentyűzetet, inkább nyomtam egy "hasznost":)
2013. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
79%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

marha hosszú, de pro és konktra is van benne bőven

2013. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
84%

A házasság ellen nincs semmilyen logikus érv. Mellette annyi, hogy az embernek szerintem, amíg két egyenrangú fél közös döntéséről van szó, joga kellene hogy legyen hogy nemtől függetlenül azzal kösse össze az életét, akivel akarja. Legyen az meleg, transszexuális, aszexuális vagy a fene tudja mi.


Gyerekvállalás:

Mellett:

- mára már bizonyított, hogy a homoszexualitás genetikai eredetű, nem pedig egy tanult minta.

- az is bizonyított, hogy a homoszexuális szülők gyermekei nem lesznek maguk is homoszexuálisok

- ha egyéb biológiailag akadályoztatott emberek vállalhatnak gyereket (meddő párok, stb.), valamint ha bizonyos országokban legális a béranyaság, akkor ezeket elérhetővé kellene tenni a homoszexuálisok számára is, mert emberileg pont ugyanannyi joguk van rá.

- nem a heteróság/homoszexualitás tesz valakit jó vagy rossz szülővé

- az embernek attól még lehet a gyerekre ártalmas viselkedése (agresszió, stb.), vagy szexuális beállítottsága (bdsm stb.), hogy heteroszexuális párkapcsolatban él. Ha különböző beteg vagy aberrált embereknek nem tiltják meg a gyerekvállalást, akkor egy teljesen normális homoszexuális párnak sem kellene.


Ellene:

- az elmaradott országokban, mint Magyarország, gyakran érik majd atrocitások a gyereket a szülei mássága miatt

- a meleg párok között is vannak a heterókhoz hasonlóan abnormálisak (iszákos, agresszív, exhibicionista...).


Összességében én mellette vagyok, hiszen csak triviális ellenérveket lehet felhozni ellene. A világon egyre több országban engedélyezik, ahogy múlik az idő, ez a jövő útja szerencsére.

2013. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
97%

Mellette:szeretik egymást,ha akarnak had legyen házasok.

Ellene:-

Gyerekvállalás:

Sokan érvelnek azzal hogy a gyerek rossz családmintát látna,nem megszokottat,az lenne neki a természetes hogy azonos neművel legyen kapcsolata,DE:nem attól vonzódsz a saját nemedhez hogy ezt látod,a szülők nem a gyerek előtt élik a nemi életüket,nem értem hogy egy meleg házaspár mennyivel mutatna rosszabb példát mint egy alkoholista szülő vagy egy olyan aki bántalmazza a gyereket,de sajnos sok ember gondolkodása nem terjed ki az ilyenekre.

Ellenérv:Sok támadás érné a szülőket,és a mai gyerekekből kiindulva a kicsik is kapnának elégé sok megjegyzést,de ha végre nyitottabbak lennénk nem hiszem hogy így maradna a dolog.

Nem azt mondom hogy imádjuk a melegeket,de nem ők döntik el hogy kihez vonzódnak és hogy kit szeressünk,ahhoz pedig rengeteg bátorság kellhet nekik,hogy felvállalják az érzéseiket még ha tudják is hogy sokan leszólják érte őket.

2013. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez egy nagyon összetett kérdés, a 4-es válaszoló nagyon jól összefoglalta a véleményem, amit még kiegészítenék azzal, hogy egy átlagos heteroszexuális pár szexuális szokásait sem szokta a gyermeke orrára kötni (pl. hogy szado-mazo-t kedvelik, kikötözés, stb) és ugyanígy nézve egy szexuális beállítottságnak nem kellene a gyerekvállalást befolyásolnia, hiszen nem ebbe akarják a gyereket bevonni (hála az égnek) hanem egy családba! Egy családba pedig még mindig 100-szor jobb, mint nevelőotthonban, vagy rossz körülmények között.
2013. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
70%

a házassággal kapcsolatban azt gondolom, hogy nekem attól nem lesz sem jobb, sem rosszabb, hogy nekik van-e papírjuk, vagy sem. Így hát én nem ellenzem, ha választani kell, akkor én támogatnám. Nekik öröm, nekem semmi negatívum.


Gyerekvállalással kapcsolatban azt gondolom, hogy ha csecsemőt nem is, de idősebb gyereket, ha a gyerek is akarja, miért ne? Még mindig jobb lesz neki egy szerető családban két apukával, vagy két anyukával, mint az otthonban, 20.-ként, akit minden héten megvernek.


Itt viszont nem tudok általánosítani, összességében azt gondolom, inkább ne.


És normális ember vagyok, szerintem ennek semmi köze pártálláshoz, de hogy érdekes is legyen annak, aki ezt írta: Jobbikos vagyok (és nem meleg)


Amúgy, ilyenkor mindig csak arra gondolnak, hogy két pasi esetében mivan... Az általában senkinek sem jut eszébe, hogy két nőről is lehetne szó...

2013. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!