Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnál hozzá, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál hozzá, ha nem tudnál a korábbi legjobb barátnőd esküvőjéről?

Figyelt kérdés

Első osztályos korunktól kezdve 12 évig legjobb barátnők voltunk, mindent megosztottunk egymással. Aztán elkerültünk egyetemre, az ország 2 végébe, s negyed-fél évente találkoztunk, időnként váltottunk egy-egy levelet. Sajnos a nyáron nem jött össze a találkozónk a nyaralások miatt, erre most tudtam meg, hogy 1 hónapja férjhez ment, s a hasa is olyan, mintha babát várna. Igaz, hogy kicsit megritkult köztünk a kommunikáció, de azt hittem, egy ilyenről azért szólna. Mindig azt beszéltük, hogy egymás tanúi leszünk az esküvőnkön. Ha tanúnak nem is, de vendégnek hívhatott volna, de legalább elmesélhette volna.


Most szervezem én is az esküvőm. Szerintetek ezek után meghívjam vagy ne?


2013. okt. 25. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne hívd meg. Én biztos nem hívnám meg, ha ő se hívott meg engem.
2013. okt. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy gyorsan meg akarták tartani az esküvőt, mielőtt nagyon látszik, hogy jön a baba és nem szervezkedtek túl sokat, nem tartottak nagy lagzit, csak családi körben.


Ha akarod, meghívod, ha nem akarod, nem. Szerintem ha nem hívod meg sem fog megsértődni.

2013. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha tényleg ennyire jó kapcsolatunk volt akoor én a következőket tenném. Meghivnám, ha eljön örülnék neki( gondolom magában azért sajnálná hogy ő mem hivott meg..) ha nem jönne el akkoreg igy járt, ( gondolom szégyelli magát amiért nem hivott meg,) mondjuk sok oka lehetett rá az anyagiaktol kezdve a 2 tanús esküvőig bármi.

De semmiképp mem haragudnèk rá hosszútávon

2013. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

én csak vállat vonnék

megszoktam hogy ilyenek az emberek, nincs olyan szerettem/barátom akiben ne csalódtam volna már

2013. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak legalább szólt volna róla. Nem is igazán az fáj, hogy nem hívott meg, hanem hogy nem is tudtam róla... :(
2013. okt. 25. 23:54
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem is kérdezted meg, hogy miért nem újságolta el neked? Egyáltalán tőle tudtad meg vagy mástól?


Ha nem tőle tudtad meg akkor szerintem felejtős nem hívnám meg és addig nem is jelentkeznék, amíg ő nem keres.

Innen lehet tudni, hogy tényleg észben tart-e még téged. Nálam is így esett ki a pixisből a "legjobb barátnőm".


Szerintem ez a barátság inkább neked volt fontos.

Attól, hogy neki sürgős lehetett az esküvő, vagy nem akart nagy hajcihőt stb. azért még nyomhatott volna egy e-mailt vagy egy hívást vagy bármit. De ha erre sem volt képes...


Én is hasonlóan jártam a "barátnőmmel" csak pont fordítva.


Mi még középsulis korunkban is tartottuk a kapcsolatot sőt utána is évekig de egyszer csak leesett a tantusz, hogy általában én keresem őt. Ha én nem mentem - két utcányira lakott - akkor ő sem vette a fáradságot pedig, amikor együtt voltunk akkor tényleg jól éreztük magunkat.


Aztán egyszer csak eldöntöttem, hogy kipróbálom, hogy ha én nem keresem őt akkor ő hányszor fog keresni engem.

Én hetente-kéthetente ránéztem azelőtt. Amikor abbahagytam ő kb. 3 havonta!! jelentkezett! Aztán egy évben 1x-2x. Leginkább akkor, amikor szüksége volt valamire. Amikor meghalt az anyukája akkor jó voltam siratófalnak vagy,amikor a tesóival volt probléma.

Na jó tényleg sajnáltam de az is fájt, hogy, amikor jól ment neki lelkileg akkor le se tojt.


Aztán elkezdtünk dolgozni ő elköltözött nem olyan messzire, jöttek a levelek..egyre ritkábban...Aztán semmi. Évekig. Majd egy meghívó az esküvőjére!


Hirtelen azt sem tudtam nyeljek-e vagy köpjek!

Évekig le se sz..t erre elvárja, hogy elmenjek. Természetesen a szertartás utáni vacsira nem hívott meg annyira nem volt nagy a barátság a részéről.


Hát nem mentem el!

Munkanélküliként költsek egy vagyont az ajándékra, ott vagyok fél órát egy rakás ember közt csak, hogy asszisztáljak a bevonulásához, beszélgetni persze ilyenkor nem tudtunk volna aztán nyomás haza, és utána se keresett volna soha többé!


Kapott egy dísztáviratot. Megköszönte. Örült neki mert egy csomóan, akik nem mentek el /vajon miért?/ még erre sem méltatták. Ez volt az utolsó kommunikációnk. Ennek kb.15 éve. Azóta semmi hír róla pedig kb. ugyanennyi ideig voltunk legjobb barátnők és tényleg nem bántottam meg semmivel egyszerűen csak ilyen volt.


Jól gondold át, hogy ő vajon tényleg olyan jó barátnő, mint azt te hiszed vagy szeretnéd.

2013. okt. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Én akkor hívnám meg, ha ápolni szeretném ezt a barátságot. Valószínűleg összecsaptak a feje felett a hullámok. Lehet, hogy nyáron akarta ezt veled megbeszélni. Ha azóta se beszéltetek, esélyes, hogy egy kicsit el van havazva, pl. lehet, hogy nem tervezték se a babát, se az esküvőt. Én a helyedben beszélnék vele.
2013. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
szerintem gondold végig te mit akarsz. és ne sértettségből cselekedj. ha neked fontos ő és szeretnéd, ha folytatódna a kapcsolat, akkor hívd meg és ne érdekeljen a kölcsönösség. esetleg még valami plusz lépést is tehetsz, mert lehet így ezek után nem merne elmenni, mert kellemetlen lenne neki, hogy nem hívott és akkor még távolabb kerülhettek ettől. lehet a telefon lenne a legjobb. szóban valahogy jóval könnyebb megtalálni a közös hangot. csak ehhez kell egy kis bátorság. esetleg mondhatod is azt, hogy hallottad, hogy volt esküvője és gratulálsz és most lesz a tiéd és örülnél ha eljönne. ő erre majd biztos elmondja miért nem hívott és elnézést kér. és akkor te mondhatod, hogy nem gond és örülnél ha eljönne. vagy ahogy érzed.
2013. okt. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
#6: azt azért tudd, hogy ebből nem következik, hogy ő nem kedvelt vagy kedvel téged nagyon. nekem is nagyon sokáig tartott, mire rájöttem, hogy az emberi kapcsolatokat így ápolni kellene. és nem azért nem kerestem másokat, mert nem kedveltem őket, hanem valahogy nem jutott eszembe, hogy ok nélkül csak úgy keressek embereket, ha nem történt semmi amúgy.
2013. okt. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nos, en se fogom meghívni a legjobb barátnőmet az eskuvomre: ugy döntöttünk a párommal, hogy mindket oldalról csak a szűk család lesz jelen.
2013. okt. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!