Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után melyik kezünkön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után melyik kezünkön kell hordani a karikagyűrűt?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A jobb kezünkön szokás, de sokat a balon hagyják, mert a jobb kezükön vastagabb a gyűrűsujjuk, én nem megy fel rá :-)

Nekem is szorított, de ékszerész szépen kitágította 1.5 számmal, és már jó :-)

2008. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Én megkérdeztem az anyakönyvvezetőt, ő nekem azt mondta, hogy tök mindegy, de általában a balon szokták viselni (gondolom a szív felőli oldalon).
2008. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
A balon???? Akkor te nem magyarországon laksz :-)))))))))
2008. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi !

akkor a jobb kéz marad, mert a balon picit lötyög...

Ezek szerint nincs rá bevett szokás :)

2008. júl. 24. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg esküvő előtt a bal kezeden hordod a jeggyűrűt, esküvő után átkerül a jobb kézre. Én is így tettem, de annyira irritálta a jobb kezem gyűrűsujját, hogy visszaraktam a balra, pedig már esküvő után vagyunk.


Tehát szerintem azon hordjad, amelyiken kényelmesebb, nem nagyon számít

2008. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bal kézre kerül eljegyzéskor, jobra az esküvőn. De pl. Amerikában eljegyzésre köves gyűrűt kap a nő, és az esküvőn a karikát a bal kezükre húzzák. Amúgy meg olyan ez mint a karóra. Általában a bal kezünkön hordjuk, de rengeteg ember mégis a jobbján viseli.
2008. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
hat a balon biztos.. csak az eljegyzesi gyurut hordjak a jobbon. de tenleg igaz hogy kulfoldon sot mar itt is van aki a jobbon hordja a jegy gyurut is.
2008. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Kb 2 hete jegyeztek el, ekkor sokat keresgéltem a kérdésről, és a következő lett az eredmény:

A magyar szokás szerint az eljegyzési gyűrű a bal kézre kerül, mert ez van közelebb a szívhez, és ebben a fázisban még a szív, az érzelmek tartják össze a kapcsolatot. Házasságkötéskor átkerül a jobb kézre, szimbolizálandó, hogy ekkor már 'erő' is kell a kapcsolat összetartásához.

Találtam egy másik verziót is, ami nekem személy szerint szimpatikusabb volt: a férfi a jobb-, a nő a bal kezén viselje a karikagyűrűt, mert így ha kézen fogva mennek, összekulcsolódik a gyűrűs kezük. Ezt a megoldást praktikus okokból is tudom ajánlani: nőként az ember mosogat, takarít, főleg ha jobb kezes, a jobb kézen hordott gyűrű erős igénybevételnek van kitéve... Én méreti okok miatt hordom az eljegyzési gyűrűmet jobb kézen, de már így 2 hét után is elég megviselt szegény, pedig nem gagyi... remélem tudtam segíteni :)

2008. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!