Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet kötni olyan vagyonmegosz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kötni olyan vagyonmegosztási szerződést, hogy a házasság alatt ne legyen közös az az idő alatt megszerzett vagyon?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát erre én is gondoltam már, mert hiába a szép és közös együtt töltött idő, minden közös hozzáállás, ha mondjuk ötször annyit keresek mint a férjem és tul.képpen az ő fizetése a kocsija törlesztőjére meg a benzinjére elég, akkor elég nagy szemétség lenne, ha mondjuk lelépne meg még rá is tenné a kezét mindennek a felére. Valami biztos van az ilyen esetek megelőzésére..
2010. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy lehet. Épp ez a házassági szerződés lényege, értelme és célja.
2010. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy elöttemirták pont ez a házasági szerzödés lényege magyarországon. Mert magyarországon csak a házaságban szerzett jövedelmek felezödnek, ami elötte volt az nem. ìgy a szerzödés lényege, hogy ha az egyik fél több bevételre számít a házaság alatt akkor a válásnál az ne felezödjön.
2010. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Persze hogy lehet.
2010. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
lehet de én ettől gusztustalanabb dolgot el sem tudok képzelni azzal szemben akit szeretsz.szted a párod megtenné ezt fordított esetben??az enyém nem.és én sem.
2010. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, de a kérdés nem arról szólt, hogy etikus dolog-e házasságkötés előtt már egy esetleges válásról beszélni, hanem hogy lehetséges-e ilyen szerződést kötni.
2010. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, de így az egész házasság arról fog szólni, hogy: én keresek többet, nekem jár több, stb. Ez ilyen formában nem házasság, hanem egy gazdasági szövetség, egy KFT. Mindig és mindegyik félnek annyit kellene a közösbe hoznia, amennyit a legjobb képességei és szorgalma alapján tud. Képzeld csak el, ha te keresel többet, de ne adj isten komolyan megbetegszel és a férjed ápolására szorulsz, mit szólnál hozzá, ha ő ezt forintosítaná és azt mondaná: oké, de kérek ennyi-és ennyit, mert hónapkon át ápoltalak. Biztos furcsán néznél rá. Aki annyira ragszkodik a saját kasszájához, az ne kössön házasságot és költse a pénzét magára!
2010. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen azért kérdeztem mert közeli ismeröseim házasságot kötöttek. Egy ideig minden szép és jó volt, csakhogy a férj munkanélküli lett, elkezdte szórni a pénzt szerencsejátékra, italra stb, ami a lakásban van kb mindent a feleség vett saját pénzen, így szerintem ha elválnak igazságtalannak tartanám ha fele-fele arányban részesednének, amiért tulajdonképpen a feleség dolgozott meg. Hány olyan házasság van ahol elöre nem lehet tudni milyenek lesznek az elkövetkezendö évek? Hiába szeretem a párom, mindenre számítani kell, 180 fokos fordulatot is vehet...
2010. jan. 6. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már megjártam ezt. Hiába gusztustalan dolog, de ami az enyém volt, onnan mennem kellett, pedig csak együttélés volt anyukám és nevelőapám révén. És akivel 13 évig éltem együtt, mint nevelőapám,idegileg kicsinált,feljelentett egy ágyneműért, és a lényeg, hogy anyukámat az öngyilkosságba kergette..!!!! Nevelőapám amikor megismerte anyukámat, egy bőrönddel jött!!!!! És egy mai viszonylatban 30 milliós házzal távozott a Mecsekoldalban.

Ha a szerződés gusztustalan, akkor ez mi?????!!!!

Nekem mindent előlről kellett kezdenem, árván 18 évesen...

2010. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!