Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni első unokatesó lagziján nászajándékba?

Figyelt kérdés
Párom első unokatesójának a lagzijára fogunk menni, és mivel már évek óta együtt élnek, így nem ajándékot szeretnénk adni nekik, hanem pénzt. Mennyit illik adni ilyen esetben ami nem túl kevés és nem is túlzottan sok?
2014. júl. 2. 06:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Ez a ti keresetetektől és a velük való viszonytól is függ. Én 2 unokatesómnak is 80-at adnék most ( ha ketten mennénk), de pl. egy másodunokatesómnak 120-at is adnék.
2014. júl. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég volt esküvőnk, unokatesóktól és párjaiktól többnyire 30e-t kaptunk. De hogy mennyit engedhettek meg, azt csak ti tudhatjátok.
2014. júl. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Amennyit a pénztárcátok elbír. Van aki elvárja, hogy a vendég kifizesse a vacsorája árát. Ez egy főre 5.000.- Ft körül van.

De annyit adtok, amennyit akartok.

2014. júl. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
80e naszajandekba unokatestvérnek??? Huh. 20-30max eleg.
2014. júl. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem tudom, húgoméknak most volt esküvője Szegeden, nem a legpuccosabb helyen, de csak a vacsora+ital volt fejenként 12000 Ft. Szerintem a minimum, hogy azt visszaadom az unokatestvéremnek. De mint írtam, függ a kapcsolattól és az anyagi helyzettől is. Most azért lettem lepontozva, mert nekem jó az anyagi helyzetem és a kapcsolatom is velük? :)
2014. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly nyáron mentünk lagziba, a párom másodunkatesója esküdött, 40-et adtunk nekik, de mi jól állunk, ha nem tudtunk volna ennyit adni, 30-at akkor is összekapartunk volna (általában másoknak is 30-at adunk).
2014. júl. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, hogy miért lett ennyire lehúzva, aki 80e-et adott. Megtehette, valószínű jó a viszony is, akkor miért baj?

Én is adnék, ha nem lenne megterhelő, bár nem mindegyik unokatesómnak. Mások a viszonyok, van, akivel közelebbi, van akivel távolabbi a kapcsolat, ettől is függ.

Nem értem, miért kell lepontozni egymást...

2014. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
mi 40 E-t adtunk. Ennyit adtunk eddig baratoknak es rokonoknak is akiknek voltunk. Csak en dolgozom, így is eleg megterhelo.
2014. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat en sosem értettem ezt a "minimum annyit amennyibe a vacsora van" dolgot. Most étterembe megy az ember, ahol fizetnie kell, vagy lakodalomba, ahol o vendég?
2014. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

9!


Azért "illik" ennyit adni, hogy a párnak legalább ne legyen teher, hogy ott voltál. Persze nyílván, vendégség meg minden, de mindenki tudja, hogy nem két forintba kerül.

Ha az ember szeretné, hogy a pár maradjon valamivel (vagy legalább nullában) az esküvő után, akkor magától is meggondolja, hogy a minimum az a menü ára.

2014. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!