Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyum ötvenes éveiben jár és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyum ötvenes éveiben jár és hamarosan újra férjhez megy. Az esküvőre jöhet-e velem a párom, aki velem azonos nemű?

Figyelt kérdés
Huszas éveimben járó fiú vagyok. A család még nem tudja rólam, hogy meleg vagyok. Még az esküvő előtt szeretném elmondani anyuéknak, hogy már 5 hónapja együtt vagyok a párommal. Nem tudom, hogy reagálna, de nem akarok én lenni az egyetlen, aki pár nélkül megy az esküvőre. Mit javasoltok?

2014. nov. 16. 18:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem se az esküvőn jelentsd be."


Természetesen nem az esküvőre tervezem a bejelentést, hanem mondjuk az esküvő előtt néhány héttel.

2014. nov. 16. 18:45
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
én meleg vagyok. nagyon udvariatlannak tartanám így közölni a dolgot az egész rokonsággal. Anyukádnak elmondhatnád a dolgot, az esküvőre meg esetleg elmehetne a srác veled, mint barát, akit meghívtatok, de nem hiszem, hogy ott kéne közölni mindenkivel, hogy a srác a barátod. Az esküvő és a lakodalom tényleg az anyukádról és az új férjéről kéne, hogy szóljon elsősorban. De ha anyukádnak nincs baja a dologgal, és esetleg pár másik rokont is beavattok, akkor lehet, hogy simán mehet veled a barátod, ehhez ismerni kéne a családodat, és hogy milyen reakciókra számíthatsz.
2014. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyébként csak szűk családi körben lesz az esküvő, majd utána egy vacsora egy étteremben, lagzi nem lesz. Kb. összesen 30-an leszünk.
2014. nov. 16. 18:50
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
Mondom, beszéld meg vele. Kérd ki a véleményét. Ígyis-úgyis be kell vallanod. Maximum azt mondja "kérlek kisfiam, nincs ezzel semmi baj, de nem akarom most hirtelen kiborítani a rokonságot (ha olyanok akik ezen kiborulnak). Majd szépen lassan megtudja mindenki."
2014. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 mi a fene ***** válasza:
72%
Egy estét kibirsz a barárod nélkül , majd utána borits !Légy tekintettel az anyukádra !
2014. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%
Inkább az esküvő után coming out-olj. Hiába hetekkel az esemény előtt mutatnád be a párod, nem jönnél ki belőle jól. Legyen meg a családi ünnepség stb. és az esküvő után 2-3 héttel mutasd be a fiút otthon.
2014. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

Attól is függ, hogy anyukád hogyan fogadja. Nekem semmi bajom nem lenne azzal, hogy a fiam meleg, nem is értem ki képes ezért pl. kitagadni a fiát/lányát. Na de nem én vagyok az anyuka. Én a helyedben elmondanám neki. (Amúgy a kérdésben is azt írtad, hogy "Még az esküvő előtt szeretném elmondani anyuéknak" úgy néz ki, itt nagyon sok embernek van szövegértési problémája.) Már nem csak az esküvő miatt. Szerintem ez olyan dolog, amit tudnia kell egy anyának. És ha nem is rögtön, de a idővel megbékél. Ha meg sejti is, akkor csak 100%-ig megbizonyosodik róla, akkora sokként nem érheti. Szerintem a barátodat elhívhatod, hogy közös emlékként megmaradjon az anyukád/anyós esküvője.:) És nem úgy kell elképzelni a melegeket, hogy ők pezsgőt szürcsölve az asztal tetején fognak smacizni:D De nyilván anyukáddal beszéld ezt meg, mi nem tudhatjuk, mennyire konzervatív. És minél hamarabb, akár már holnap elmondanám a helyedben. Nagy kő esne le a szívedről, hidd el (és talán neki is).

Az én szüleimnek tavaly decemberben volt egy kb. 30 fős esküvője, csak a család és néhány barát. Szerintem egy ilyen kisebb esküvő tényleg alkalmas, hogy a családod megismerje a barátodat. És nem hinném, hogy egész nap ti lennétek a középpontban. Tény, hogy rátok szegeződne a figyelme egy kicsit, de senkit sem fog annyira érdekelni, hogy elfelejtsék, ez anyukád és a férje nagy napja!

Na, a lényeg, hogy legyél őszinte és reméljük a következő esküvő már a tiétek lesz!:)

2014. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de hogy jut ilyesmi az eszedbe? Nagyon tapintatlan anyukáddal szemben. 5 hónapig ráért bemutatni a párod, sőt, gondolom azt, hogy meleg vagy, még régebben tudod, de pont most, az esküvőjén tálalnád be? Ez az időszak egyedül róla szól, ne akard elvenni tőle a saját esküvőjét. Ha ezt most bejelented, akkor két dolog történhet: 1. Nem akarja, hogy ott legyen a barátod, mert nem tudja azonnal feldolgozni, vagy nem az esküvőjét szánja megfelelő körítésnek, hogy szembesítsd a rokonságot a hovatartozásoddal. Tudat alatt haragudni fog rád, vagy bűntudata lesz, ami elrontja ezt az időszakot

2. Beleegyezik, hogy ott legyen, és ezzel "ellopod" magadnak az ünnepet, mert a fő téma úgyis te leszel, és mindezt csak azért, hogy ne kelljen egyedül menned. Elég önző dolog. Másrészt akármilyen liberális családod is van, biztos lesz legalább egyvalaki, aki kiakad, és ezzel megkeseríti a szájhúzogatásával az egész napot, de az a minimum, hogy a nap eseményei közül az esküvőt mindörökre elhomályosítja majd a bejelentés, amit meg akarsz velük osztani. Szervezz magadnak egy külön családi összejövetelt (mondjuk a saját születésnapodat, akármit), amikor nem mástól vonod el a figyelmet. Ez a dolog nem szolgálná sem az anyukád, sem pedig a barátod érdekeit, egyedül magadra gondolsz, pedig az a nap másról szól, nem te vagy a központban.

2014. nov. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, ezt tényleg anyukáddal kellene megbeszélni, elvégre is az ő esküvője...
2014. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként az is számít, mikor lesz az esküvő, mert ha még hónapok vannak addig, és most bedobod a dolgot, a rokonságban addigra lecseng az újdonság varázsa, és nem vonnád el túlzott mértékben a figyelmet az eseményről.
2014. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!