Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi szertartás alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi szertartás alatt illik a menyasszonynak fogni a vőlegény kezét?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 24. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

inkább úgy mondanám, hogy a vőlegénynek illik fogni a menyasszony kezét. Általában ezzel is vezetik fel a fogadalomtételt: Fogjátok meg egymás kezét, és mondjátok utánam...

katolikusoknál még át is kötik stólával.

2015. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a templomi szertartás az úgy történt, hogy a férjem állt a pap egyik oldalán, én a másik oldalán álltam, az oltárral szembe néztünk, háttal a meghívottaknak. Az eskütétel meg a gyűrűhúzás után a pap kikísért minket a templom elé, az pedig úgy történt hogy két oldalról fogtuk a stóla két végét egészen a kijáratig. Mi nem fogtuk egymás kezét, de szerintem a jegyes oktatáson meg lehet beszélni a pappal, ha ti szeretnétek egymás kezét fogni.
2015. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
65%
Mi pl végig a tipikus templomban elvárható összetett kézzel voltunk az egész mise alatt. A fogadalomtételnél talán megfogtuk egymás kezét. Bevonulni együtt vonultunk. Ki pedig a pappal( ő köztünk)
2015. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
A ti esküvőtök, kit érdekel hogy illik-e vagy nem? Ez csak kézfogás, nem hármasfogat. Ha ti azt szeretnétek nyugodtan fogjátok egymás kezét, nem hiszem hogy ezen háborogna bárki is.
2015. ápr. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

minket olyan pappal hozott össze a sors, aki a szertartás után közölte, hogy sosem találkozott még olyan párral, akik ilyen illetlenül viselkedtek a templomban. Szerinte az, hogy egymást néztük, egymás szemébe mondva tettünk fogadalmat, nem előre bámultunk, azt jelenti, hogy ott hanyatt akartuk lökni egymást.


Én a templomban nem fognám a kezét, ott a sajátodat illik fogni :)

2015. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Imára kulcsolt kézzel illik állni. Az oltárra kell nézni.
2015. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor te nézd az oltárt és fogadj örök hűséget a papnak, utolsó. Ha nem haragszol, én nem neki ígértem meg, hogy jóban-rosszban...
2015. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom, miért megy az egyházi esküvőre, aki nem tud viselkedni a templomban? Ezt gyerekkorban meg kellene tanulni. Némelyik menyasszony örömlánynak öltözik. Természetesen vannak olyan részek, amikor a vőlegénnyel kell kommunikálni és a pap kérdésére válaszolni.
2015. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi hívõ, "templomba járó" pár vagyunk, de szerintem nem illik fogni a másik kezét. Bár van egy párocska nálunk is, akik meg összebújva ülnek mindig, és én elhiszem, hogy szeretik egymást, de templomba elsõsorban imádkozni megyünk. Mi a Miatyánk alatt szoktuk csak megfogni egymás kezét, de ez itt szokás, hogy a családok, barátok kèzenfogva mondják el.
2015. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!