Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok pünkösdi esküvőt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok pünkösdi esküvőt. Milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy vármilyen más felekezet szertartása szerint legyen esküvő?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha katolikus templomban akkarom tartani, akkor át kell vennem a katolikus vallást. Ezt sem tudom mit jelent, talán esküt kell tennem, vagy mi?

2015. máj. 10. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem igazán értem.

Pünkösdkor lenne az esküvőtök? Vagy miért akkor tartanátok, ha te nem akkor akarod?

Milyen felekezethez tartozol?

Akkor esküdhettek katolikus templomban, ha legalább az egyikőtök katolikus. Kérdezzétek meg a plébánost, hogy pontosan mi a menete. Nálunk apum katolikus, anyum református, anyumnak nem kellett átkeresztelkednie, mégis katolikus rítus szerint esküdtek.

Ragaszkodtok a templomi esküvőhöz?

2015. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A pünkösdi felekezethez tartozok :-D nem igaz hogy nem hallottal rola. És református eskuvo hogy megy?
2015. máj. 10. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az egyikőtök a választott vallást "gyakorolja",akkor engedélyezett a katolikus illetve a református esküvő.És igen,ha a vőlegényed nem katolikus,akkor át kell venned azt avallást,csak így lehet katolikus esküvő.Reformátusnál ugyan ez.
2015. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor lehet katolikus esküvő, ha legalább az egyik fél katolikusnak van megkeresztelve. Ha a menyasszonyod/vőlegényed ilyen, akkor lehet. Ha nem, akkor legalább az egyik félnek át kell térnie: ez felnőtt katekézisből áll (jó pár hónap), majd megkeresztelnek, megbérmálnak és elsőáldozol (ez egyszerre van felnőtteknél).

Viszont szerintem ha csak az esküvő miatt szeretnél áttérni, mert "a katolikus templom olyan széééép", akkor ne tedd, mert a hit fontosabb.

2015. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk tavaly volt az esküvőnk. Párom (mostmár férjem) pünkösdieknél merítkezett be, én "világi" vagyok. Bár amióta együtt vagyunk járok vele imaházba, de még nem köteleztem el magam egyik felekezetnél sem.

Az esküvőnk evangélikus templomban volt, a lelkész gond nélkül összeadott minket, nem akart "meg- vagy áttéríteni".

Párom egy-két dologban kételkedett, ami a pünkiknél eltérés, de minden kérdésére megnyugtató választ kapott. Nagyon rugalmas lelkészt fogtunk ki, még abba is belement, hogy Gospel-kórust hívjunk, csak végül az elmaradt.

2015. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha pünkösdista vagy, de nem akarsz pünkösdi esküvőt, akkor miért akarnál bármilyen másféle egyházit? Nyilván csak azért, mert nem Isten előtt, hanem szép díszlet előtt akarsz esküdni... :S Mindenesetre így nem felelsz meg az alapvető katolikus feltételnek: hogy komolyan gondold a holtomiglan-holtodiglant, úgyhogy a katolikus felejtős.
2016. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!