Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőmre kapok pénzt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőmre kapok pénzt a szülőktől, de velem együtt a testvérem is. Igazságos, vagy részre hajlás? Más szülők ezt hogy látják?

Figyelt kérdés
Nekem lesz esküvőm, de a testvérem is ugyanannyi pénzt kap a szüleinktől. Azzal magyarázzák, hogy így igazságosak, és nem az esküvőre adják, hanem "csak úgy", pedig egyértelmű, mert előtte sose kaptunk. Nyilván örülök neki, de valahogy elmarad a hatása, hogy "ezt én kapom, és azért mert házasodok".

2015. jún. 16. 23:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Ne legyél ennyire anyagias! Valakinek még esküvőre sem telik, sőt még alanya sincs hozzá. Azért ez egy kicsit hálátlanság az élethez.
2015. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%
ő azért kap mert bölcs :,D
2015. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%
nem lennék a kanod
2015. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Ha mondjuk a testvéred esetében belátható időn belül nem várható házasság, akkor igen, így igazságos. Miért járna neked bármi plusz, csak azért mert házasodsz?! A testvéred ugyanúgy a gyerekük.

Megboldogult nagymamám mindig gondosan kicentizte, hogy mind az öt unokája pontosan ugyanannyit kapjon tőle adott alkalmakra, tehát már negyedikes koromban tudtam, hogy aranyláncot fogok kapni nyolcadikos ballagásomra, mert mindegyikünknek meg volt véve előre. Csak ott tudható volt, hogy x időn belül mindenképpen bekövetkezik ez az esemény. Valószínűnek tartom, hogy a testvérednél nem várható 1-2 éven belül házasság, de attól még ő is az önálló életkezdés időszakában van, csak másképp.

2015. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő előtt jól jön a pénz, örülj és kész. Majd ha a tesód házasodik és akkor meg te kapsz "csak úgy" pénzt vele együtt, az milyen jól fog jönni... :))
2015. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Ő ugyanazt a pénzt kapja meg, amit az esküvőjére is elkölthet, gondolom akkor nem fognak külön neki pénzt adni.

Vagy ha adnak, akkor te is kapsz, és majd akkor fogsz örülni neki.

Az esküvő nem jutalom, hogy jutalmazni kéne, a szülők megpróbáltak igazságosak lenni, te meg nőj fel és tanulj meg osztozkodni...eleve nem a te pénzed.

2015. jún. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztos te is fogsz kapni, amikor ő házasodik.
2015. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőnek csak a gesztussal van a baja,nem gondolom hogy a pénzt sajnálja a tesójától.

Ezt a friss házasoknak kellene adják, nem "csak úgy".

Nincs szükségünk semmiféle anyagi támogatásra, pl párom mamája is a páromra akarja iratni a házukat, de mi szeretnènk hogy a tesója kapja meg. Ettől függetlenül nekem is furcsa lenne, ha a mi esküvőnkre öcsém is kapna pénzt, mivel ezt a közös élet elindítására szokták adni.

2015. jún. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%
De most nem tök mindegy? Neked ott az esküvőd, kezdődik a közös boldog életed, minden összejött. A szüleid valószínűleg úgy látták, hogy jelenleg neked sokkal jobb, mint neki, és ezek után még neked adnának pénzt, a testvéreddel szemben tűnhet árulásnak, hogy igazából neki rosszabb és mégis te kapsz még támogatást is. Te a közös életetek megkezdésére kaptad a pénzt, tesód meg csak úgy, hogy neki is legyen valami jó az életében, mert ezek szerint az övé épp rosszabb, mint a tiéd. Nem értem, miért kéne ezen problémázni. Az, hogy házasodsz, igazából neked jó, és nem nekik. Ez nem olyan, minthogy ügyes vagy kislányom lediplomáztál, kapsz érte jutalomfalatkát.
2015. jún. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
55%
Elképesztő, mennyi önzés van az emberekben. Ha ő is kap akkor már nem az igazi? Neked hogy esne fordított esetben, ha a testvéred azon problémázna, hogy az ő esküvőjén te is kapsz pénzt? És nem kell az álszent duma, hogy "engem nem zavarna, az ő esküvője", tudjuk jól, hogy a pénz mindig jól jön. Akkor meg az lenne a problémád, hogy ha a testvéred kap pénzt te miért nem. Undorító milyen emberek vannak...
2015. jún. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!