Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eljegyzés után 2 évvel esküvő-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés után 2 évvel esküvő- rendben van és teljesen normális, túl kései, avagy már a "szájra vesznek a szomszédok" kategória?

Figyelt kérdés

Véleményeket kérek, hogy szerintetek eljegyzés után 2 évvel az esküvő mennyire "okés", ha ti ezt hallanátok mondjuk egy ismerősötöktől, családtagotoktól, mire gondolnátok?


Én mindig úgy gondoltam, hogy eljegyzés az egy, maximum másfél évig legyen, utána már valahogy "ciki", komolytalan az egész. Erre nálunk is úgy jön ki a lépés, hogy két év múlva lesz ideális. Kicsit félek a közvéleménytől, vajon komolytalannak, csak "divatnak" fogják gondolni az eljegyzésünket, ha két év múlva tartjuk meg az esküvőt?


Leginkább egyébként anyagi okai vannak a csúszásnak, jövőre akartuk volna, de időközben bejött egy autószerviz, új számítógép, hasonló komolyabb kiadások, amik miatt lassabban gyűlik össze a pénz, ha jövőre tartanánk, akkor minimum a nászutat kellene elodáznunk. Na meg az sem hátrány, ha nem az esküvő előtti hónapokban kapom kézhez a diplomám, és nem diákmunkával akarom kivenni a részem az esküvői költségekből.


Nektek mi a véleményetek?


2016. máj. 11. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rátok tartozik. De nem hiszem, hogy bárki a szájára venné a dolgokat, pláne, mert megfontolt és jó döntést hoztatok.
2016. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lánykérést 2,5 évvel később követte az esküvő (nem volt külön eljegyzés). Senkit nem érdekelt ez, szerintem a mai világban ezzel már senki nem foglalkozik, maximum a kis falukban az öreg nénik :)
2016. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megakarnak szólni úgyis megszólnak, szóval teljesen mindegy mit csinálsz. Nekünk 3 éve volt az eljegyzésünk, és idén lesz az esküvőnk, igazából nem érdekel ki mit gondol. Így is folyton kérdezgették, hogy mikor lesz már lánykérés? Aztán mikor az meg volt mikor lesz az esküvő? Ha hamarabb összeházasodtunk volna akkor meg az lett volna a baj hogy fiatalok vagyunk még.
2016. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve vagyunk eljegyezve, de még szóba se jött az esküvő időpontja, mindenképpen a diplomám megszerzése után lesz. Szerintem nem gáz. Szerintem ez így belefér :)
2016. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen családi eljegyzés,csak lánykérés és utána 5 évvel esküvő.Tudok olyanról is,akiknél fél együtt járás után eljegyzés és utána egy év esküvő és rá két évre meg válás és nekik se ciki.Szóval mindenki úgy csinálja ahogy akarja.Senki nem kérdezi meg tőlünk vagy veti a szemünkre hogy milyen dolog ez.Ha max vki szemét szúrná is ez hát ennyi baj legyen az életbe :)))
2016. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van így. :)
2016. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék ilyesmivel. Ki a fene számolgatja?? Híresztelni meg nem kell, ha nem akarod mondani hogy mennyi idő volt.
2016. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rokonomék fél év után jegyezték el egymást aztán 5 évre rá volt az esküvő.
2016. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az eljegyzés egy szándéknyilatkozat, nincs és soha nem is volt időhöz kötve. Nekünk 3 év telt el az eljegyzés és az esküvő között. Nincs "úgy illik" nincs "de hát megszólnak a szomszédok".
2016. máj. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Nálunk hasonló, azaz anyagi okokból, 3 és fél évre csúszott. Ha ilyen vagy más, komoly akadály, hátráltató tényező van, akkor az a bolond, aki ezt leszólja.
2016. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!