Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasodáskor rövidíthetem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodáskor rövidíthetem a férjem vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Az alábbi példát találtam egy magazinban, de sajnos máshol nem láttam az utolsó lehetőséget.


A feleség:


születési/leánykori nevének megtartásával: Kovács Katalin

férj teljes nevének felvételével: Tóth Jánosné

mindkettő egyben: Tóth Jánosné Kovács Katalin

férj vezetéknevével + „-né” végződéssel: Tóthné Kovács Katalin

férj vezetéknevének átvételével: Tóth Katalin

saját vezetéknév megtartásával + férj vezetéknevének felvételével: Kovács-Tóth Katalin vagy Tóth-Kovács Katalin

férj vezetéknevének rövidítésével: T. Kovács Katalin



2016. nov. 9. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. De mi értelme lenne amúgy? Akkor ne vedd fel vagy vedd fel ☺
2016. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Hiaba kerdezed folyton.
2016. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Jó lenne ha a "né" egyszer és mindenkorra kimenne a divatból. Rettenetes, bármelyik formája! Amúgy meg manapság szerintem a legjobb, ha a nő megtartja az eredeti leánykori nevét. Nem kell a névének tükröznie a férje nevét sem, ugyanis nem a tulajdona. Végül pedig a válásnál egyszerűbb dolga lesz, mert nem kell újból nevet változtatnia. Ha meg a vázolt szempontok nálad nem játszanak, akkor válaszd amelyik a legjobban tetszik...
2016. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Költőnő? ***** válasza:
Sztem nem rövidíthető
2016. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

#3 Attól, hogy neked ilyen nézeteid vannak, még nem biztos, hogy másnak is.


Nekem például a Tóthné Kovács Katalin formula (nőként!) kifejezetten tetszik. Kifejezi az összetartozásunkat is, és nem veszik el a saját nevem.

Nem fogom ettől a formulától azt érezni, hogy a férjem tulajdona vagyok, mert az nem ettől függ. De jó érzés az, hogy büszkén mutatkozhatom be - a feleségeként.

2016. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as, rohadtul nem ez volt a kérdés, de azért sopánkodj csak nyugodtan itt amiatt, hogy más nő mit csinál a nevével...


A kérdésre válaszolva, hivatalosan nincs ilyen rövidített forma.

2016. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előző ilyen kérdés én voltam. Ez most nem én vagyok. De engem is ez érdekelt.
2016. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Es Toth K. Katalin? Igy sem lehetseges?
2016. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem engednek semmilyen K., T. rövidítéseket. Nővérem nyáron próbálkozott, mert mindkét név 4 szótagos...
2016. nov. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetne??? Fel kellene már fogni, hogy a házasság jogi dolog, jogi szerződés.
2016. dec. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!