Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha református vagyok, vőlegény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha református vagyok, vőlegényem katolikus, esküdhetünk református templomban, ha én konfirmáltam, de ő nem bérmált, nem gyakorolja a vallását?

Figyelt kérdés

Én református vagyok, konfirmálni fogok. Ha a vőlegényem katolikus, tarthatjuk e a szertartást református templomban? Ő nem hívő.


Mi ennek a menete, mit kell csinálni?


Elnézést tudatlanságomért, nem vagyok otthon a témában.



2017. márc. 29. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Pont szrnak ezekre. Viritsd a lovet ezeknek es meg ket zsidot is osszeadnak 3 kutyaval
2017. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 schamuelson ***** válasza:
100%
Az a menete, hogy felhívod a lakóhelyedhez közeli református lelkészi hivatalt, vagy bemész hozzájuk valamikor. Mindent szépen el fognak magyarázni. Anyukám református, apukám katolikus volt, és a református templomban esküdtek. Tehát van rá precedens. :) Azt el tudom képzelni, hogy a vőlegényednek is el kell menni konfirmálásra. Az 1-es hozzászóló a pénzt emlegette. Igen, úgynevezett stólapénzt illik adni, de a menyasszonyi csokrod többe fog kerülni, mint az a kis összeg. Ezt is elmondja a lelkész. Ne félj kérdezni ott sem! A párodat is vidd el bátran! Szép dolog tőle, amiért ebben (vallásosság) igyekszik a kedvedre tenni!
2017. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem hívő, akkor neki ez pont olyan hókuszpókusz, mint egy lovaggá ütés vagy egy nemzet színészévé avatás.

Akkor meg minek? Neki mindegy, neked meg minek, ha az alapokban nem egyeztek.

2017. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Az első hozzászóló ha egyszerűen is de elmondta a lényeget. Pénzért bárkit bárkivel összeadnak, max részt kell venni előtte egy gyors fejtágítón.

Nekem a barátom református , a neje katolikus és a templomi szertartáson 2 pap volt akik megbeszélték a menetrendet és mindkét szertartás szerint összeadták őket.

Nem csinálnak ebből problémát.

2017. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hiába pontozták le az elsőt. Ez kis túlzással tényleg így van.

Én evangélikus vagyok, a keresztfiam katolikus..


Annyira birom azt aki úgy meg tudja mondani mindenkinek hol és kivel házasodjon...

2017. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mamikert válasza:
100%
Kedves Kérdező! Azt írod, konfirmálni fogsz, tehát már kapcsolatban vagy egy református lelkipásztorral. Amit itt kérdeztél, nyugodtan beszéld meg vele. Nincs akadálya különböző vallásúak házasságkötésének. Nem kell a katolikus félnek ehhez áttérni. Nálunk nem kell fizetni az esketésért. Isten dicsőségére szoktak adakozni, de az önkéntes. Ismered-e az eskü szövegét? Így kezdődik: én...., esküszöm az élő Istenre... Így végződik: Isten engem úgy segítsen. Ámen. Ha te hiszel Istenben, akkor komoly a fogadalmad. A teljes szöveg gyönyörű, és megszívlelendő a szeretetről, hűségről, odaadásról... 😃 Itt inkább az a kérdés, hogy ha a vőlegényed nem hisz Istenben, akkor hogy tesz fogadalmat a nevére hivatkozva. A házasságkötés előtti beszélgetések ebben is segítenek. Remélem mindketten jó döntést hoztok,és nagyon boldogok lesztek! Üdv! A.
2017. márc. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lepontozom" az elsőt, mert ettől még nincs igaza.

Egyházjogilag simán érvényes házasság lehet két különböző vallású esetén, nincs ebben semmi "rossz". És ökumenikus esküvő is van, ahol mindkét lelkész jelen van és a két szertartást vegyítik. Ez ma már egy teljesen megszokott dolog. Nem pénzt kell virítani, hogy ez legyen, hanem eleve így van szabályozva.

A kérdésre válaszolva: lehet, csak a katolikus félnek ez egy a katolikus egyházjog szerint nem lesz érvényes, de azt írtad, hogy neki mindegy.

2017. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Theressita ***** válasza:
Református félről nem lesz probléma, a katolokus fél számára viszont egyházjogilag nem lesz érvényes. Amíg nem gyakorolja vallását, addig majdnem mindegy is, de ha később eseteleg "megtérne",és áldozni szeretne, rendezni fog kelleni a házasságot katolikus oldalról is(ez amúgy nem nagy ceremónia)
2017. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, simán lehet. Pappal beszéld meg.
2017. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Református templomban nyugodtan esküdhettek, ott "hivatalosan" az az "elvárás", hogy az egyik fél meg legyen keresztelve (bármilyen keresztségben), és erről elég szóban nyilatkozni. Persze lelkésze, temploma válogatja, de a reformátusok rugalmasak szoktak lenni a témában. Mindenki hasznos válaszokat adott, talán az nem hangzott még el, hogy mivel a református egyháznál a házasság nem külön szentség, a polgári házasságkötésnek az egyházi előtt meg kell történnie, ezt szenteli fel a lelkész (bár ebben a témában is rugalmasak szoktak lenni). Gratulálok, és sok boldogságot!
2017. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!