Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit tennétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? A férfi városában lesz az esküvő és a lakodalom. Mivel több száz km-re lakik a menyasszony, a fiús család vállalta a szervezés nagy részét.

Figyelt kérdés

A gond az, hogy nem nagyon történik semmi. A költségeket közösen állja a két család. Ha kérdezünk bármit a menüről a programról, nem válaszolnak. Ha valamit elrendezünk magunknak (szállás), megsértődnek. Viszont egyre több feladat megoldásából kihátrálnak. Minden vendég nagyon messziről érkezik, de nem lesz vendég fogadás. Kitalálták, hogy a vendégek hozzanak süteményt, mert erre nem akarnak költeni. Vőfélynek is a mi rokonságunkból akarnak felkérni valakit, akinek ott semmi helyismerete nincs. Zenélni is a menyasszony családját és barátait kérik fel, de elvárják, hogy az esküvő helyszínére próbálni elutazzanak+aznap délelőtt tartanának egy főpróbát. Lesz két helyi zenész is. Ehhez azonban egy nappal korábban el kellene utazni a többi zenésznek, ami még egy nap szállást jelent+étkezést egy teljes napra. Erre szintén nem akarnak költeni. Én úgy érzem illene ezeket fizetni, de attól is félek, hogy sokan emiatt lemondják. Van akivel még nem is egyeztettek.


Sajnos a menyasszony nem mer konfrontálódni a vőlegényével és a családjával. A férjem már kikészült idegileg. Engem és a többi gyerekemet is megviselik az események.


Érdemes még próbálkozni a megbeszéléssel? Félek, hogy így rengeteg kínos esemény lesz.


2017. máj. 17. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a menyasszony nem mer konfrontálódni a vőlegényével? Ez így milyen kapcsolat, hogy nem mer a párjával beszélni? Egyáltalán mire szervezik az esküvőt, ha többszáz km-re lakik a pár egymástól és még nem éktek soha együtt?

Ez baromi komolytalan

2017. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A menyasszony a vőlegénye városában tanul, és most végez. Azért ismerik egymást, bár szerintem se eléggé.
2017. máj. 17. 11:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Te vagy a menyasszony anyja ? Milyen mamlaszt neveltél,aki a saját esküvője mellett nem mer kiállni,mit is szeretne vagy hogyan ? Nem beszélnék meg semmit,nem könyörögnék,nem ott lenne megtartva,hanem a mi lakóhelyünkön,és megszervezném normálisan.
2017. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Pontosabb leszek: csak négyszemközt mer vitázni vele, se előttünk, se a vőlegény szülei előtt nem mernek. Ezt én se értem, mert velünk nyíltan vitázik akár mások előtt is.
2017. máj. 17. 11:56
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, de szerintem a valas koltsegeire is kezdjetek el most gyujteni, m ilyen kapcsolatnak nem josolok tul nagy jovot...Persze, probalnek beszelni a volegeny csaladjaval, h mivel a menyasszony csaladja is beszall a koltsegekbe, ezert igenis beszeljek meg a reszleteket es azt, h mi hogy lesz. Ilyenkor nem igazan erdekel, ha megsertodnek, hiszen ahogy latom, nem nagyon csinalnak semmit
2017. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek egy megoldása lehet, ha a menyasszony oda megy és a vőlegénnyel együtt leszereli a másik rokonságot.


Megkéri őket szépen, hogy mondják el, hogy mire szeretnének költeni és mire nem, milyen szervezési feladatokban segítenek és miben nem.


Jaj és ezek után valószínű, hogy sértődés lesz, szóval én ajánlanék egy hivatásos vőfélyt, hogy legalább a nagynapon ne legyen túl sok probléma.


Amúgy mifelénk az a divat, hogy a pár szervezi az esküvőt, maximum beleadnak a szülők, ha nálatok is akkor arra hivatkozva, hogy ez az egyik első közös dolguk az életben könnyebben átvehetik az egész megszervezését.

2017. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én sem nagyon vitatkoztam a szülők előtt párommal


sőt, mivel ő nincs jóban az enyéimmel ezért ő előttük még csak véleményt sem nagyon mond, hogy ne kerüljek két tűz közé

Viszont ha megbeszéljük a szülők előtt a közös véleményt védi, habár csak az "veszekszik", akinek a szüleivel van a nézeteltérés. Mindenki könnyen megbocsát a saját gyerekének, de ha nagy problémákat éreznek a kapcsolatban gyakran rosszabb lesz a helyzet. Ezzel szerintem nincs nagy baj, csak legalább együtt álljanak ki magukért.

2017. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#3-s Elmondtuk a véleményünk a lányunknak. Tudja jól, mit gondolunk. Megtiltani nem tudok semmit. Nagykorú. Azt tudom megtenni, hogy eldöntjük, miben vagyunk benne, mit nem vállalunk.


#5-s a válás az ő dolguk. Ha válnak, azt fizetik maguk.


Nagyon tapasztalatlanok a fiatalok. Szóltunk, hogy a szállást hamar kell intézni, mert főszezonban nem lesz. Ennek éllenére abban sem léptek. Igen elismerem, hogy a lányom önfejű, de a vőlegénye még inkább. Ráadásul ő az, aki nem mer az anyjának ellentmondani és átvenni az irányítást.

Egy alkalommal összeült a két család, akkor sok dolgot megígértek, elmondták mihez ragaszkodnak. De azóta a rendszeres üzeneteinkre csak a vőlegény válaszol. Azok így kezdődnek: "anyával megbeszéltük..."


Féltem a lányom is, de hiába beszélek vele, makacs, mint az öszvér.

2017. máj. 17. 12:19
 9/17 A kérdező kommentje:

Átvenni a szervezést nem tudjuk már. Nyár végén és ősszel több vendéglőtől kértünk árajánlatot a mi lakóhelyünkön. Akkor még itt akarták tartani az esküvőt. 6 változatot tettünk eléjük, és ennek lettek volna változatai. Egyik helyszínt sem jöttek el megnézni a fiatalok. Most meg már egyik helyszínen sincs szabad hely erre a szezonra. A munkám miatt sem tudnám ennyi idő alatt lezavarni a szervezést, azt ősszel vagy télen kellett volna elkezdeni és a legtöbb helyen elintézni a foglalást stb.


Nem szeretném a szószt kavarni egyébként se, csak szeretnék tisztán látni.

2017. máj. 17. 12:58
 10/17 A kérdező kommentje:
#6-s egyet értek. Ehhez azonban tudnia kellene a vőlegénynek, hogy "szeretem az anyám=/=mindig azt teszem amit mond". Az apja vitázik a fiával eleget, viszont a feleségével ő sem mer.
2017. máj. 17. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!