Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A házasságkötési lapot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságkötési lapot a lánykori névvel kell aláírni vagy azzal ahogy hívni fognak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az új nevedeel. Nálunk mondta is az anyakönyvvezető, hogy az immár új nevemmel írjam alá.
2017. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, jövő hónapban megyünk lefixálni hogy tényleg akarjuk, majd megkérdezem én id, de azért ide is feltettem. Már alig vártam, kicsit gyakoroltam már az aláírást, ne érjen meglepetésként :)
2017. máj. 24. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az újat. De súgta a szertartáson is aláíráskor, hogy az új nevét.
2017. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is súgta az anyakönyvvezető, hogy az új névvel kell. Ezen én is gondolkodtam, de amikor ott voltunk nála olyan sok mindent kellett átbeszélni, hogy elfelejtettem megkérdezni, de a jelek szerint nem mi vagyunk az egyetlenek, akik bizonytalankodunk a kérdésben, mert meglehetősen természetesen történt ez az apró kis infóátadás :D
2017. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket szerintem elmondják, mármint hogy mikor mit hogyan kell aláírni. Legalábbis nálunk ez volt.

Amikor bementünk megbeszélni egy időpontot, alá kellett írnunk egy papírt a házasságkötési szándékról és azt még nem a házassági névvel kellett aláírni. Az majd csak az "igen után", ahogy mondták. A megkötött házasságról szóló papírt már az új névvel kell.

2017. máj. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az újjal. Tényleg elmondják amúgy ezeket az infókat, szóval ne izgulj, ha nem tudsz valamit előre. Amit nem mondanak el, azt meg nyugodtan kérdezd meg.


Nálunk úgy volt polgárinál, hogy a szertartás előtt kb. 15 perccel hívott be minket és a tanúkat az anyakönyvvezető egy külön helyiségbe (ahonnan aztán utána bevonultunk). Ott elmondott még egyszer minden fontos infót, ki hova ül, ki fog először aláírni, mit kell odaírni, átbeszéltük hogy vonulunk be, szóval legkésőbb akkor meg tudtam volna beszélni vele bármit, amit előtte nem tudtam. :)

2017. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!