Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szülőköszöntőn mostoha szülő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülőköszöntőn mostoha szülő, ha az igazi már nem él?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nem házasulandó vagyok, hanem mostoha szülő. A férjem lánya megy férjhez, és finoman fogalmazva nem felhőtlen a viszonyunk.

Az ő anyukája gyerekkorában meghalt sajnos, én 13 éves kora óta vagyok az apja felesége. Ő már 34 éves, de a viszonyunk nem az igazi.

Ilyen esetben (mivel nem tudom, terveznek-e szülőköszöntőt), hogy oldjam meg, hogy ne jöjjek ki kínosan a dologból?

Ugye jól tudom, az első sorban ülnek a szülők?

Mi lenne, ha a második sorba ülnék? Tehát első sorban ülnek a vőlegény szülei, és a férjem. Én a második sorba ülnék le a saját gyerekünkkel, és a vőlegény testvéreivel.

Így nem kerülhetek kínos helyzetbe, hogy apucinak/apósnak üveg bor ajándék tasakban, srác anyjának virág, nekem a semmi.

Szerintetek?

(Lelkileg már rég nem izgat, túltettem magam, de nem szeretném kínosan érezni magam.)


2017. szept. 13. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rossz a viszony, ez a legjobb ötlet szerintem is. Ha mégis kapnál virágot, nem olyan kínos a második sorból felállni, mint az elsőben magányosan ücsörögni.
2017. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam olyan esküvőn régen ahol az egyik anyuka már nem élt, nem emlékszem, hogy az apának volt-e új párja, csak hogy a mellette lévő szék üres volt és arra tették a virágot
2017. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erről mindenképpen beszélj a férjeddel.

Szerintem ha nem jó a kapcsolat elmaradhat a szülőköszöntő, de azzal sincs baj ha Neked is átad egy szál virágot, Te pedig átveszed a helyzetre való tekintettel.


Manapság már nem annyira szokás az esküvőn a szülőköszöntés, tehát abban sincs semmi ha elmarad, persze ez a másik fél akaratától, szándékától is függ.


Az anyakönyvvezető is mondhat pár gondolatot a szülőkről anélkül,hogy virágot adnának át a fiatalok.

2017. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. szept. 14. 08:44
 5/9 anonim ***** válasza:

A mostohagyerek szemszögéből írok, akinek a mostohaanyjával enyhén szólva utálkozó a viszony.


Az biztos, hogy ő NEM fog az első sorba, sem a főasztalhoz ülni.

Ha rendes lenne a kapcsolat, szemrebbenés nélkül, de így eszem ágában nincs, ha vergődik (vagy apám), akkor sem.


Jól teszed, hogy a második sorba ülsz, ha nem jó a viszony, szerintem ő sem szívesen látna az "anyja helyén".

2017. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erről mindenképpen beszélj a férjeddel. - NE a férjeddel, mert neki semmi beleszólása a dologba.


Termszetes, hogy ő maga mellett tudna, hisz szeret, de ha a lány nem szimpatizál veled, még inkább utálni fog, amiért betolakodtál az "anyja helyére".

2017. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az anyja amúgy 28 éve halott, persze nem ez a lényeg.

Én sem ragaszkodom amúgy sem az első sorhoz, sem a szülői helyhez a lagzis asztalnál, és őszintén, az anyai szerephez főleg nem. Viszont így kötelezettségeim sem lesznek, gondolom, jópofiznom sem kell a srác szüleivel, mert én is csak egy vendég leszek.

2017. szept. 15. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont a hétvégén voltam hasonló esküvőn. Mostohaanyuka is az első sorban ült, de ő nem kapott virágot. Igazából nem volt senki számára kellemetlen, átadták a három ajándékot, ő meg ülve maradt a férje mellett.

Egyetlen vendég volt, aki utána (külön, nem mindenki előtt!) megkérdezte a vőlegényt, hogy az ő anyukája miért nem kapott virágot - de ő nem tudott róla, hogy msotohaszülőről van szó. Senki más nem tette szóvá.


Szóval szerintem ne aggódj. :) Te is a család része vagy, virág ide vagy oda, szerintem sokkal "cikibb", ha külön ülsz a családtól, arra aztán tényleg mondhatják, hogy direkt különcködsz.

2017. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
-elvileg- nem szokás a mostoha szülőt beültetni a főasztalra. Én nagyon szeretem az após második választását, párom nem kötődik hozzá. Ezért nem ültetem be a főasztalra.
2018. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!