Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után ebéd. Ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után ebéd. Ha nincs tánc, hogy zajlik az ismerkedés?

Figyelt kérdés

Kis esküvőnk lesz, 25 vendéggel. Délben esketés, utána egy ebéd egy elegáns étteremben. Tánc nem lesz, halk zene fog szólni CD-ről, ami mellett lehet beszélgetni.

Mivel nem svédasztalos lesz, hanem ültetett, ezért gondolom, amíg ebédelés van, addig nem járkál el senki a helyéről, mindenki a közvetlen asztalszomszédaival beszélget.

Utána süti, kávé, torta, kis iszogatás, beszélgetés a terv, 17:00-ig bérelnénk ki a termet.

Mivel a két család nem ismeri egymást (örömszülőkön kívül), ilyenkor, ha nincs tánc, nincs is "keveredés"? Ha pl. az ember a helyén issza meg a kávét, sütit, akkor megint ott tart, hogy pl. vőlegényem nővére nem ismeri meg az én tesómat, hogy csak egy példát írjak.

ilyenkor ez hogy van a gyakorlatban?



2017. szept. 16. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha meg akarnak ismerkedni egymassal, akkor megtalaljak a modjat felnott ember modjara, es nem csak ucsorognek majd a kavecskajuk felett. Vagy ti is karon foghatjatok az illetoket, es odaalltok valaki ele, hogy "Talalkoztatok mar? Bela, o az unokatesom, unokateso, o Bela." es tarsai...
2017. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Tehát akkor nekünk is illik mocorognunk majd?

2017. szept. 16. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Alakítsátok úgy az ültetést, hogy keveredjen a két család. Pl. mindenki mellett üljön valaki, akit ismer és valaki, akit nem. Emellett ti ismeritek a családtagjaitokat, akiről tudjátok, hogy kezdeményezőbb típus és könnyen oldódik, azt ültessétek olyan helyre, hogy minél több vendéget bevonhasson a beszélgetésbe. Másrészt pedig természetesen nem kell mindenkinek folyamatosan a helyén ülnie. Nyugodtan fel lehet állni, itt-ott csoportosulni stb. A lényeg, hogy figyeljetek arra, hogy senki ne maradjon egyedül, elvégre ők a ti vendégeitek.


Ha van még rá idő és lehetőség, okos dolog lenne valami kötetlenebb programot szervezni együtt a két családnak, hogy megismerjék egymást az esküvő előtt.


Végül pedig: alkohol! Az alkohol oldja a gátlásokat, úgyhogy dobassatok be valami aperitifet mindenkivel, aki fogyaszt alkoholt.

2017. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szükség van a segítségetekre ehhez. Ha vége van az ebédnek, látjátok,hogy mocorog a társaság, esetleg a cigisek kivonulnak, felálltok és egyszerűen bemutatjátok egymásnak akiket gondoltok. Mivel szák család lesz, ahogy írod 25 fővel,ez annyira nem nagy gond.

Az ültetésnél szerintem még ne keverd meg a társaságot, egyébként is az ültetési rend valamennyire adott.

2017. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Okos tanácsokat adtatok, akkor átrágjuk magunkat ezen.

2017. szept. 16. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én ahány táncos esküvőn voltam, nem volt nagy ismerkedés sehol. Nem ezen múlik :)
2017. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az oké, táncos lagzinál persze, hogy nem gond. De ott már a táncolással is egyfajta ismerkedés volt. Mármint a táncolás maga is hozta az ismerkedést.

Voltam ilyenen én is, tánc után sokszor már máshova ültünk le, keveredett az asztaltársaság, volt egy állandó mozgás.

Nálunk ebéd lesz, és utána beszélgetés, süti, iszogatás, kb. kettőtől ötig tart majd. Ültetett dolognál, tánc nélkül viszont valahogy úgy gondoltam, nem lesz igazán ok arra, hogy felugráljon az ember és nyüzsögjön.

De talán valóban (jól írta itt valaki), amikor a cigisek kimennek cigizni, akkor elindul valami, ismerkedés/bemutatás/bemutatkozás féle.

2017. szept. 19. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!