Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tudnátok segíteni templomi és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok segíteni templomi és kihelyezett szertartásra zenében?

Figyelt kérdés

Én klasszikus zenére gondoltam. Van a két "tipikus" zene, ezek:

Wagner's Bridal Chorus https://www.youtube.com/watch?v=P6rX3wlDsVI

és

Mendelssohn - Wedding March https://www.youtube.com/watch?v=z0wmzoHd6yo


Melyiket szokták a templomin és melyiket a polgári szertartáson? Nem házasságkötő teremben lesz a szertartás, hanem kinti, kihelyezett. A templomban meg orgonán szokták játszani, de hol, melyiket? Köszi a válaszokat!



2017. szept. 16. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát naggyon eredeti. Csapassátok Wagnert a templomban, Mendelsshont meg a polgárin, hadd örüljön mindenki, aki még soha nem hallotta egyiket sem és esetleg elfelejtette, hogy egy esküvőn van.
2017. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, mivel én életemben csak 1 esküvőt szeretnék tartani, szerintem hagy döntsem már el én, hogy mire szeretnék bevonulni...
2017. szept. 16. 16:09
 3/9 A kérdező kommentje:

És nem az volt a kérdés, hogy erről a két zenéről mi a vélemény, én konkrétan ezt a két zenét szeretném. Le is írtam hogy "tipikus" zenék, nincs ezzel semmi baj.


Csak nem tudom, hogy melyiket szokták a templomban és melyiket a polgárin. Ennyi.

2017. szept. 16. 16:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ha abból indulunk ki, hogy manapság már mindenki modern zenét választ bevonulásnak, akkor pont ez lesz az eredeti. :)
2017. szept. 16. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Válaszoltam a kérdésedre? Igen, válaszoltam. Akkor ne nyígjál itt, hanem köszönd meg. Amúgy meg kérdezd meg a templomi orgonás arcot, hogy melyik tudja eljátszani, meg melyiket játssza gyakrabban, aztán menjen az, mert a polgárin még lenyomhatod hifin, de a templomban ha az orgonás srác nem tudja eljátszani, az elég gázos lesz.
2017. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Templomi: Vivaldi: gloria in excelsis deo, polgári Tom Russel: love abides....fantasztikó!!! Nálunk ezek voltak, amolyan " bevonulós, vagy lezárós.
2017. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
SzDG köszönöm szépen! Mindenképpen klasszikus zenét szeretnénk :)
2017. szept. 16. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Templomban egyiket sem, mert nem liturgikus zene egyik sem. Bár nem tilos, hallottam már én is templomban, de nem odavaló. Polgárira meg tök mindegy, akár Majka papára is vonulhattok.

Egyébként ez mind a kettő bevonulási zene szokott lenni, de a szertartás alatt amúgy máshova is kéne zenét választani. Templomban mindig van kántor, javaslom, hogy kérdezzétek meg őt és ajánl többet, meghallgatjátok és választotok.

2017. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért erre a két zenére gondoltunk, mert ezek az igazi klasszikusok, a filmekben is mindig erre vonulnak be és belőlem jó érzéseket váltanak ki ezek a zenék.

De igen, kell több zene, a szertartások végére is, meg gyűrű húzáshoz, gyertya gyújtáshoz is szoktak... bár gondolkoztunk ilyen folyadékceremóniában is, vagy homok öntésben... hogy megmaradjon emléknek.. na de ez is más kérdés már, de olyan nehéz a zene kiválasztása... egyszer van ilyen egy életben és úgy szeretnénk, hogy minden tökéletes legyen :)

2017. szept. 17. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!