Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Máshol is divat az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol is divat az esküvői cinematográfia, vagy csak nálunk lett ilyen felkapott?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk, és elkezdtük keresni a videóst. Most látom csak, hogy mennyire nagy divat ez a cinematográfia, ami ugye az egyedi esküvői filmet jelenti, összevágott jelenetekből, aláfestő zenére a készülődéstől a lakodalom végéig. Találtam sokféle filmet, az egész egyszerűtől a túlzottan csöpögősig.

Nektek mi a véleményetek ezekről a videókról?

Kértem árajánlatot is pár helyről, de nekem kicsit soknak tűnik, hogy átlagosan 400 ezer ft-tól indulnak az árak...

Nálatok milyen videós/cinematográfus volt vagy milyen lesz? Mennyit szántok rá?

Keresgéltem kíváncsiságból a youtube-on ilyen cinematography filmeket, de igazából magyarokon kívül nem is nagyon találtam más országokból. Csak nálunk ilyen nagy divat? Nagyzolás lenne ez is? Mi a véleményetek?



2017. szept. 17. 20:57
 21/95 anonim ***** válasza:
37%

Magyarán azt próbálod elhinteni szegény fotósról-videósról, hogy jajj de szörnyű munka déltől másnap reggelig, netán délig végigzabálni(mert ugye kiemelten kezelik) egy lakodalmat 400 ezer fizetésért, közben fényképezni-videózni?

Ebben az országban keres még valaki 400 ezret naponta???

Túlzásokba ne essünk már! 100 ezer is sok, mikor egy bányász a föld alatt keres egy hónapban 200 ezret, egy pék a kemence mellett rohadva, 180 ezret HAVONTA.

Az utómunkálatok is meg vannak a soha meg nem vásárolt programjaiddal néhány óra alatt. Anyagköltség? A 60ft-os DVD lemezt vagy a 160ft-os bluray lemezt nevezed anyagköltségnek??

Magyarán keresel 48 óra alatt fél milliót és a Tescos árufeltöltőkhöz éhbéréhez hasonlítod???? Ehhez pofa kell azért.

2017. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:

Pedig amerikában mág nagyobb divat, csak simán weddinget írj be a keresőbe. Kb mindenkinek van.

Én ismerek olyat, akinek nem volt, az egész lagzi végig lett videózva, de nem lett kisfilm belőle. Senkinek nem hiányzott :)

2017. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
85%

Látod, fogalmad sincs a munkánkról, a költségeinkről, de azért pofátlannak tartasz, pedig feljebb leírtam, hogy nagyjából 100-120 tiszta munkaóra az utómunka amögött amiről Te azt gondolod, hogy "néhány óra" alatt kész van, mert sosem csináltad, nem értesz hozzá. Persze, lehet úgy is, olyan is lesz a végeredmény. Egyébként az összes szoftverem legális, havidíjat fizetek a használatukért, de nem ez a nagy költség, hanem megvásárolni a felszerelést, ami alsó hangon három-négymillió forint, és további évi fél-egymilliót elvisz a fejlesztésre/szinten tartása, az adók (de majd lejjebb kifejtem).


Teljes homályra utal a kommentedben az is, hogy egy alkalmazott nettóbérét hasonlítod, egy vállalkozó által nyújtott szolgáltatás bruttóértékéhez.


Vitatkozhatunk itt ezen, csak én tudom miről beszélek, Neked pedig láthatóan fogalmad sincs. Évente kb. 25 esküvőt fényképezek, átlag 250.000 Ft-os vállalási díjért, ez a külön napos kreatívfotózásokkal és a jegyes fotózásokkal, meg a mellé beszaladó egy-két kisebb rendezvénnyel, korábbi ügyfelek családfotózásaival, meg mindennel cakumpakk nagyjából 80-90 fotózás egy évben, ezzel tudok valamivel kevesebbet keresni havonta nettó, mint a pék akivel példálóztál. Nyilván pofátlan és lehúzós vagyok, de inkább megyek dolgozni azoknak a képein, akik becsülték idén a munkámat annyira, hogy nem az áron vitatkoztak velem. ;)


Sok boldogságot! :)

2017. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
87%

Nagyzolásnak nem mondanám, akinek ez tetszik és telik rá, hát hajrá, egészségére.

Én szimplán felesleges baromságnak (ezáltal nyilván kidobott pénznek is) tartom. De mondom, attól még más örülhet neki, csak engem ne traktáljon ilyenekkel senki! (Megvolt, falnak mentem ettől is, meg a jegyesfotózástól is, meg az összes baromságtól, ami "kell. Nembaj, túléltem. xD A férjem meg nézegetheti a jegyesfotós képeket, amik jajde szép emlékek, én meg évek távlatából is csak azt látom, h mennyire xar volt és utáltam az egészet... xD)

2017. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
10%

A szintentartásra, az adót használod, magyarán nem nagyon fizetsz mert veszel ezt azt, és leírod belőlle...

Jó cuccod lehet ami 4-5 millió volt....

Kockánként szinezed mint anno a Mosolyalbum, hogy 120 órát vesz igénybe?

Nem megbántani akarlak, de ha ennyire sanyarú és nem megfizetett ez az élet, akkor miért kínzod magad? Egy stabil teszkós árúfeltöltőnek te is elmehetsz, ami stabil, és ott havonta kapod azt a busás 70 ezret és csak vacak 12 -14 órát kell eltölteni naponta vele.

Egyébként ahogy az előttem szólók is mondták, mi soha nem vettük elő az esküvői képeinket, de a videót sem. A gyerekek, ha felfordult az ember, majd belerakják egy szatyorba és be a lomtárba. Ezért fizetni horribilis összegeket tök felesleges dolog, ha van más helye is.

2017. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
96%

KATA-s vagyok, nem tudok leírni az adómból semmit és ez amúgy sem egészen így működik, kérdezz meg róla egy könyvelőt, hogy milyen időközönként tudsz eszközt amortizálni. Jó cuccom van, egy professzionális fényképezőgépváz 1,2M Ft-ba kerül ma Magyarországon, objektív, akkumulátorok, memóriakártyák és egyéb kiegészítők nélkül. Ebből kell egy fotósnak minimum kettő, ha ketten fotóznak, minimum három. Egyébként az a képi világ amit képviselek, amit szeretek csinálni, amiért kifizetik a fenti összeget, megköveteli azt az utómunkát ami eddig tart.


Én nem írtam, hogy sanyarú, én azt írtam, hogy ha szerinted/mások szerint ekkora biznisz, akkor kezdjétek el csinálni és rá fogtok jönni, hogy nem fog ebből ma Magyarországon senki sem meggazdagodni, mert nem lehet. Egyébként amíg megélek belőle, addig csinálni fogom, mert imádom csinálni, mert a számok mögött van ennek egy emberi oldala is. Új, boldog, büszke embereket ismerek meg hétről hétre akik hálásak a munkánkért, elismerik azt és lehetne sorolni az előzményeit is.


A többire nem tudok reagálni, én nem így nézem, én havonta egyszer előveszem a saját esküvői albumunkat, de nem vagyunk egyformák. A horribilis összeg meg nyilván annak éri meg aki úgy gondolja, ahogy én és az ügyfeleim. De ettől ez nem válik lehúzássá, átveréssé, vagy pofátlansággá. :)

2017. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
92%

"Ott mégsem kérdőjelezi meg senki, hogy miért annyi amennyi"


Ácsi, dehogy nem kérdezi meg. Cégeknek könyvelek, nincs az a díj, amit ne sokallnának.

(Itt nem az van mondjuk, hogy jaj de szép meg ízléses meg művészi, de a szakma jellegéből adódóan ha nem így dolgoznék, ahogy, akkor mondjuk 500 ezerre büntetnék/hó.)

Nekik sok, mert "jól elvagyok" itthon. Nem látják a továbbképzéseket, a kötelezőket, a szakirodalom hegyeket, a programom árát, sorolhatnám.

Na mindegy, ez más téma.

2017. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy adószakértő vagyok, én szakmailag alátámasztva azt mondom, hogy nem marad több neki (a fényképésznek), mint amit írt.

Komoly. (Ha csak nem feketén csinálja, és más eszközével.)

2017. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
6%
Egy kapcsolat hivatalossá tételéhez 2 tanú kell meg a 2 főszereplő, és az anyakönyvvezető. Illik egy nyócadikos kölyköt hívni a házasságkötő terembe még egy ájfonnal, hogy na mégis meg lett örökítve, amit kiír egy cd-re és slussz. Aki megteheti az úgyis George Lucast, vagy Steven Spielgerget fogja lehívni filmet forgatni, nem kóklereket. Aki meg nem teheti meg, annak nem kell ez a 400 ezer forintos hamukázás sem a 120 órás szerkesztgetésekről meg a 1,5 milliós kamera állványokról....
2017. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
12%
A tipikus idiotizmusból él az összes fényképész. "A Jolikáéknak 870 ezer volt a videjó, nehogy már...! A miénk 1,2 millió kell, hogy legyen, ha 25 évig éhezünk is" Egy villanyszerelőtől meg sajnálnak 100 ezret, vagy egy ácstól 200-at egy tetőcseréért...
2017. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!