Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Máshol is divat az esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol is divat az esküvői cinematográfia, vagy csak nálunk lett ilyen felkapott?

Figyelt kérdés

Esküvő előtt állunk, és elkezdtük keresni a videóst. Most látom csak, hogy mennyire nagy divat ez a cinematográfia, ami ugye az egyedi esküvői filmet jelenti, összevágott jelenetekből, aláfestő zenére a készülődéstől a lakodalom végéig. Találtam sokféle filmet, az egész egyszerűtől a túlzottan csöpögősig.

Nektek mi a véleményetek ezekről a videókról?

Kértem árajánlatot is pár helyről, de nekem kicsit soknak tűnik, hogy átlagosan 400 ezer ft-tól indulnak az árak...

Nálatok milyen videós/cinematográfus volt vagy milyen lesz? Mennyit szántok rá?

Keresgéltem kíváncsiságból a youtube-on ilyen cinematography filmeket, de igazából magyarokon kívül nem is nagyon találtam más országokból. Csak nálunk ilyen nagy divat? Nagyzolás lenne ez is? Mi a véleményetek?



2017. szept. 17. 20:57
 51/95 anonim ***** válasza:
5%
Keress egy fiatal srácot, aki nem rosszabb mint ez a sok 400 ezer forintos gyökér, aki hamukázik, sőt toppon van szoftver terén is...
2017. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
37%

Az esküvői biznisz jelentősen túlárazott a szezonalitása és exkluzivitása miatt. A megfelelési kényszerben szenvedő párok könnyen hülyíthetőek, hogy ez a "nagy nap", "csak egyszer van", és a család teljes vagyonát el kell szórni rá. Bizony sokan elhiszik, hogy csak akkor tett ki magáért a pár, ha 300 ezerért van fotós, 250-ért zenekar, 20ezer/fő a menü, stb.


Egy percig sem kétlem, hogy sok munka van a fotósok vagy videósok tevékenysége mögött, amit mi nem látunk. Ettől még nem adnék ennyit érte, ha a fotózás terén annyi az össz igényem, hogy legyen pár kép emlékbe, ha szökőévben egyszer előveszem... Mint általában a legtöbb normális embernek, aki "csak" házasodni akar. Ilyenkor az esküvő után két héttel már a fiók mélyén landolnak a fotók és a DVD-k, amit a kutya nem fog elővenni évekig. Persze létezik a bezombult menyák jelensége, akik annyira rákészülnek meg pörögnek előtte hónapokig, hogy utána tiszta depressziósak ha vége, a fotókban és a videókban élnek minden nap hónapokon keresztül, de ez beteges...

2017. szept. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
100%
A szezonalitás stimmel, a megfelelési kényszer szerintem nem. Én mindig azt mondom a pároknak, hogy határozzanak meg egy fontossági sorrendet és azt követve haladjanak. Ami a végén van, kevésbé fontos, könnyebben kötnek kompromisszumot, könnyebben spórolnak rajta. A legtöbben nem tehetik meg, hogy mindenből a legjobbakat válasszák, így kénytelenek hasznosítani ezt a tanácsot (mi is így szerveztünk esküvőt anno). Meg fogtok lepődni, de a feljebb írt áraink mellett a legtöbb ügyfelünk nem gazdag ember, nem milliomos és van, hogy egyedül ránk költenek nagyobb összeget, de ezt nem kényszer alatt teszik, hanem mert fontosak számukra ezek a képek, ahogyan a saját esküvőnknél nekünk is azok voltak. Azt szoktam javasolni a pároknak, hogy olyan esküvőt tartsanak amilyenek Ők maguk. Felejtsék el a szokásokat, a sallangokat, és koncentráljanak egymásra, arra ami nekik fontos és ez általában klasszul működik is. Van akinek a zenekar fontos, van akinek a menyasszonyi ruha, van akinek meg egyik sem és elmegy két tanúval meg pár közelebbi rokonnal hétköznap délelőtt, kimondja az igent és besüllyeszti az ájfonos képeket a fiókba. Ez ettől szép, hogy lehet így is meg úgy is. Valóban, ha ez számodra nem fontos, ha szeretnél húsz képet ami nagyjából vállalható, Ti vagytok rajta és ezzel kifújt, azzal nem kell fotóst megbízni, de azon párok részéről akinek ez fontos, mások az igényeik és nem lesznek ettől hülyék/nem normálisak. Én sem érzem magam nem normálisnak csak azért mert ha rossz kedvem van előveszem az esküvői albumunkat és lapozgatni kezdem. Mindenki ott volt aki számított nekünk, jó visszanézni és segít emlékezni, számomra egyáltalán nem mindegy, hogy milyen formában. Persze szerintem ettől nem lesz hülye az sem akinek mindegy. Nem vagyunk egyformák.
2017. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:

50-esnek válasz:

Köszönöm. Erre nem is gondoltam, tehát szombaton minimum 10 órás fotózást vállalak csak. Hát a lányomnál annyi nem lesz, mert lesz a polgármesteri hivatalban a szertartás, kb. 20 perc, és lesz a szabadtéri kreatív.

Annyi van még, hogy a ruha saját lesz, tehát akár utána egy hétköznap felöltöznek újra, (smink, frizura), és akkor elmennek egy fotóssal valahova a természetbe.

Jó ezt is tudni legalább...

Mondjuk akkor a polgármesteriben nem lesz, aki fotóz, na mindegy:(

2017. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:

Most megvilágosodtam. Megnéztem párat a neten.

Szóval ez az esküvői cinematográfia lényegében egy 4-6 perces dolog, ugye?

2017. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fogtok találni a lányod esküvőjére olyat aki vállalni fogja, attól, hogy a többség nem vállal ilyesmit, azért akadnak kivételek, néha mi is vállalunk rövidebbet mert annyira szimpi a pár, vagy mert ismerős, vagy csak szimplán jó néha szombat este enni egy pizzát munka után a TV előtt és nem hajnalban hazaérni 10-16 óra munka után. :)


A cinematográfiát pedig nem a hossza definiálja, hanem a használt képi eszközök és megoldások. Gyakorlatilag filmet jelent, a videóval szemben. Amúgy egy négy-hat perces filmhez simán kell a 12 óra rendelkezésre állás ha valóban el akarod mesélni, hogy mi történt aznap.

2017. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Köszi a bíztatást, akkor megmondom neki, hogy keresgéljenek azért (Bp. agglomerációjában lakunk).


A másik témához: igen, azt gondoltam (a megnézések után), hogy egy ilyen film bár vágottan 4-6-8 perc, de felölel 12 órát is, akár többet is, mármint a történések rögzítése.

2017. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan ördögtől való dolog ez és mint mindenben itt is lehet találni olcsóbbat, drágábbat és kifejezetten drágát. Tudok esküvői filmest aki millió felett kér, más kérdés, hogy többségében nem is itthoni fizetésből élő pároknak dolgozik és nem is azon a színvonalon mint a négyszázezresek, pláne nem azon ahol a százezresek. Mindenki megtalálhatja a számára szimpatikus és megfizethető szolgáltatót, de egy dolog felett mindannyian elsiklottunk eddig:


Ha a kérdező kizárólag négyszázezer körüli árajánlatokat kapott, akkor az azt jelenti, hogy annak a szolgáltatásnak, amit Ő szeretne, bizony ennyi az ára.

2017. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
0%
74 %os, nagyon a szívedre vetted a kérdést. Kicsit túltolod. Örülj, hogy van munkád, azt csinálod, amit szeretsz, van aki kifizeti neked. Pont. Nem kell itt magyarázkodni. Fogadjátok már el, hogy más meg más véleményen van, a bérezéseket illetően, de ez minden szakmára vonatkozik. Nem kell emiatt picsogni.
2017. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
100%
#59: Nagyon elszaladt itt a ló néhányakkal a nagy véleménynyilvánítás közben, azt pedig igenis a szívemre veszem ha az én vagy egy az enyémmel rokonszakmára cakumpakk azt mondják, hogy az idiotizmusból élnek, átverik az embereket, semmihez sem értenek és lehetne még sorolni az itt leírtakat. Ha a Te szakmádra mondanák ugyanezt, Te is a szívedre vennéd és Te is kikérnéd magadnak. Amúgy meg amíg más véleményt nyilváníthat, addig én is :)
2017. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!