Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászajándék pénz, menyasszonyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászajándék pénz, menyasszonytánc pénz. Ez hogy van most?

Figyelt kérdés

Tehát: Ha lagziba hívnak, nászajándékot visz az ember. Ez régen egy tárgyi dolog volt, mostanában jó pár éve viszont már pénz. Mivel a párok többsége már együtt élt pár évig az esküvő előtt. Ilyenkor a nászajándékot pénz formájában adjuk, kb. amennyit rászántunk volna az ajándékra amúgy is (de minimum az egy főre jutó éttermi szolgáltatás értékét illik pénzben odaadni).

Ilyenkor, ha a pénz maga a nászajándék, akkor boríték, borítékban képeslap, rajta pár kedves szó és aláírás, mert tudnia kell, hogy kitől kapták.

A másik, a menyasszonytánc pénz pedig teljesen külön dolog. Az csak akkor van, ha van menyasszonytánc. Vagy borítékkal, vagy boríték nélkül bedobják a tálba (dobozba), ott ha borítékkal megy, akkor sem írják rá, hogy kitől.

Jól gondolom? Ha nem, akkor légyszi egészítsétek ki. Köszi!



2017. okt. 3. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

halványak az emlékeim, de úgy gondolom jól gondolod :D

tehát a nászajándék az felcímkézve h kitől, és gyűjtik egy asztalon pl...

a menyasszontánckor amit adsz, az az összeg amit szánsz még pluszba, névtelen borítékba téve, de ez sztem nem "kötelező" meg nem szokás mindenhol.

egy haverom középiskoláskori legjobb cimborájához megy lagziba hamarosan a barátnőjével, és azt mondta fejenkét 20 ezret, tehát 40 ezret fog adni borítékban, aztán azt vesznek amit akarnak.

2017. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én anno diákként a párom hugának, akit kétszer láttam összesen, 10 ezret adtam (a páromék azt mondták, semennyit nem kell vinnem, de ehhez ragaszkodtam). Ott úgy volt, hogy menyasszonytáncnál állt egy emberke egy dobozzak és oda bedobtuk a pénzt, mi csak menyasszonytáncnál adtunk pénzt- illetve akkor kellett odaadni, nem volt kétfajta.
2017. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2-es: De akkor a borítékra (vagy bele egy kártyán) rá volt írva, hogy kitől kapták?
2017. okt. 3. 10:40
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
nálunk boríték nélkül szokás a pénzt bedobnonytáncnáli menyassz
2017. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most szeptemberben voltam egy esküvőn. A netes esküvői meghívón ez szerepelt: "nászajándék nem kéretik, a menyasszony megtáncoltatik"

Magyarul itt úgy zajlott, hogy külön ajándékot nem, ellenben a menyasszonytáncnál mindenki borítékban (képeslappal) elhelyezte amit szánt rájuk.

2017. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Jol gondolod. Alapesetben ugh van, hogy a menyasszonytancnal nevtelenul dobjak be a penzt.
2017. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

névtelen a legtöbb esetben, sosem derül ki, hogy ki mennyit adott (saját esküvő tapasztalat 150 vendéggel).

Persze a családnál, tesóknál látod, és néha 1-1 ajándékon is, hogy ki adta, de a legtöbben csak borítékot adnak és azt is sokszor a táncnál.


Azt hogy mennyit adsz:

minimum annyit, hogy fedezd a költségeidet (nekünk fejenként azt hiszem 10-12 ezer volt összességben egy vendég)

2017. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy engem is érdekel, mert ahány ház, annyi szokás... szerintem tök fölösleges 2x is beszedni a pénzt. Ilyen esetben én menyatáncba inkább aprót dobnék (nem 5 Ft-ost, persze), hogy csörögjön és legyen hangja :). Mindenesetre ahol eddig voltam, a menyasszonytánc névtelen volt. De gyakran a nászajándék is, főleg ha csóróbbak is vannak a meghívottak között, hogy ne lehessen csámcsogni azon, ki adott túl keveset.
2017. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Még egy kérdés, az, hogy kb. mennyibe került egy főre, ott az éttermi szolgáltatást osztják vissza, amikor kalkulálnak? (Tehát kaja, pia, süti, torta, esetleg terembérlet?)

2017. okt. 3. 12:59
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam olyannal, hogy valahol 2x szedtek volna pénzt, pedig az elmúlt 3-4 évem elég sűrű esküvőszezon volt.

A menyasszonytáncba szokás 1 borítékot dobni a pénzzel.

Van, hogy külön alkalom van (a vőfély bejelenti), hogy most lehet odaadni a tárgyi nászajándékokat; van, ahol ugyanekkor, így kell a borítékot is adni.

Van, ahol ezt előre megírják a meghívóban, és mellé a menyasszonytáncba egy kaparós sorsjegyet kérnek. Olyannal is találkoztam, ahol nem kértek se pénzt, se ajándékot, csak 1db kaparós sorsjegyet a táncba.

Sok variáció van, de tuti nem kell 2x pénzt adni (nekünk soha nem kellett).

A maximum amivel találkoztam az pénz + egy személyes ajándék (festmény, vicces bigyó, közös emlék, ajándék közös utazás kupon, stb).

Az összeg távolabbi rokon-barát esetében annyi, amennyit írtál, azaz amennyit rád költenek (a vacsi árát), annyit visszaadsz. Közelebbi rokonnál, barátnál, tanúnál ettől általában több.

Az esküvő helyszíntől+létszámtól függ a vacsi ára, egy 100 fő körüli létszámnál egy visszafogottabb helyszín fejenként alap italcsomaggal 10-15e Ft, egy puccosabb hely ennek duplája is simán van.

2017. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!