Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csok miatt esküvő? Mit gondolt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csok miatt esküvő? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én még a szüleimmel élek. A barátom idősebb, önálló. Nemrég lettünk 4 évesek és komolyan gondoljuk mindketten, amúgy is szeretnénk valamikor egybekelni és gyerekeket is szeretnék már most, csak előbb rendesen össze kellene költöznünk.


Most jött egy lehetőség. Egy ismerősünk eladja a szülői házát viszont ő csak szocpolra akarja eladni. Van 2-3 érdeklődő pár de megkérdezett minket is és hagyott gondolkodási időt nekünk. Eleinte tetszett a dolog, hiszen úgyis szeretnénk együtt élni meg összeházasodni, gyereket vállalni viszont utána átgondoltam a dolgokat és furcsán jönne ki ha most emiatt összeházasodnánk. Merthogy ez egy feltétel, házasnak kell lenni. A többi dolgot még nem is érdeklődtük meg.


Egyébként a ház megérné szerintem, jó kis otthont lehetne belőle csinálni. Nem mellesleg szeretnék már én is rendesen önállósodni, év elején töltöm a 21-et. Annyi, hogy 10 év alatt kellene 3 gyereket bevállalnunk. Ha ez a ház meglenne akkor az első gyermekünk már jöhetne is.


Szóval egyedül ez az esküvő téma az ami kissé zavar. Vagy lehet, hogy csak én fújom fel... nem tudom már, talán túlgondoltam hiszen ígyis-úgyis esedékes lenne lassan csak olyan váratlanul jött az egész. Amúgy se szeretnénk nagy esküvőt, csak szűkebb családi-baráti körben.


Ti mit gondoltok erről? Gáz lenne emiatt (is) házasodni ha úgy van (mint írtam, még nem is jártunk utána) vagy túlgondolom?


2017. okt. 8. 17:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljátok végig, hogy ha most nem lenne ez a nyomás, akkor mikor házasodnátok? Mennyire van rendben az egzisztenciátok? Különösen ha jönne a gyerek, van-e biztos munka, lenne-e hova visszamenni dolgozni? Van-e segítség munkanélküliség esetére gyerekekkel szülés után? (A gyerekeket el is kell tartani, nem csak megcsinálni.) Mi van, ha nehezen jönnek a gyerekek, vagy jön egy komplikáció, ami elvágja a gyerekvállalási terveket? Mert ez is benne lehet a pakliban.
2017. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Neeeem, nem csak annyi, hogy majd lesz 3 gyerek, és tíz millát hozzádvágnak.

Először járjatok ennek a CSOK-nak utána, aztán vágjatok bele bármibe.

2017. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Aha, szerintem is remek otlet a tinikori pasiddal 20 evesen eldonteni, hogy akkor hazat vesztek, es emiatt a kovetkezo 10 evben 3 gyereket is vallaltok.
2017. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
20 évesen belevágni egy ilyenbe...lesz még ebből gond. Még magad is gyerek vagy bőven, méghogyha érettebb is vagy a korosztályodnál.
2017. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nézzétek át, ha jól értem, a ti esetetekben használ ingatlanról van szó, ott pedig nem 10 millió a támogatás összege.


[link]

2017. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Nyissál inkább lakáskasszát és a maradékot pótold hitellel!

20 évesen, az első fickóval akit 15-16 éves korod óta ismersz, nem kellene beleugranod ilyesmibe és rögtön 3 gyereket bevállalni, akiknek a legyártásába azonnal bele is kezdenétek egy Kádár-kockáért.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem fogjátok boldogan leélni együtt az életeteket, de ne kényszer hatására tegyétek.

A CSOK-hoz egyébként nem kell házasnak lenni!

2017. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem akarok belemenni így, csak a gondolattal játszom most már. Eddig kizártam de most sokat gondolkodom rajta. Engem a pénz nem érdekel, nem amiatt akarom de úgy tudom, hogy használt háznak csak az árát fizetik ki (vagy nem?) mert itt egy max 2 millióról van szó. Az illető annyiért adná el a házat. Szóval ha érdekel minket akkor el kell mennünk megérdeklődni az illetékes helyen, hogy pontosan miről szól a dolog. Nem interneten keresztül, hanem személyesen. Újabb gondolkodás és megbeszélés után döntenénk csak. Most mindkettőnknek van munkahely. Az övé olyan, hogy ha nem unja meg vagy nem jön jobb ajánlat akkor akár nyugdíjba is mehet onnan és állandó a fizetése. Az enyém nem annyira biztos mint az övé, de a környéken olyat nem is fogok találni. Viszont elvagyok itt, a fizetés is elmegy a többihez viszonyítva. Idén belekezdtünk közösen egy dologba ami ha bejön, mindig lesz plusz bevételünk. Kihasználjuk a vidék adta lehetőségeket.


Szóval én nem hasraütésszerűen gondolom az egészet. Ő meg pláne. A gyerektéma se most merült fel, beszéltük már korábban is, hogy szeretnénk amint lehet. Mindketten dolgozunk, stabil a kapcsolatunk, elég ideje együtt vagyunk már. Szerintem ha közös házunk lenne akkor nem lenne más akadálya. Idén nyárra terveztük az összeköltözést de egyéb okok miatt nem jött össze. Jövőre meg már mindenképp megejtenénk. Egyedül az esküvő dolog az ami kicsit furcsa nekem mert hirtelen jött. De talán jövőre már az is esedékes lett volna.

2017. okt. 8. 17:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

2 milliós vályogházért tudod ki adná el a testét-lelkét!

Egyébként az ennyiért kapható házakra - nem véletlenül - nincs is CSOK.

2017. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem olyan azért, mint megvenni egy ruhát a boltban csak mert jajj de jó akcióban van. Azt ha nem tetszik, akkor maximum kidobod. Egy kapcsolat, pláne egy gyerek baromira nem így működik. Én úgy vagyok vele, hogy gyerek ne vállaljon gyereket.

Meg abba gondolj bele, hogy ezzel tulajdonképpen megölöd minden jövőbeli karrier lehetőségedet, álmodat. 21 évesen szülsz egy gyereket, majd 23 évesen jön a következő. Majd 30 évesen talán eljutsz odáig, hogy el tudsz menni dolgozni. És szerinted mégis kinek fogsz kelleni 30 évesen 3 gyerekkel munkatapasztalat nélkül? Pláne ha véletlenül nem jön össze a kapcsolat, és ott maradsz a gyerekkel a "nyakadon" munkalehetőség, megélhetés nélkül. Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy 10 milla nem olyan sok pénz ám, pláne nem ha 3 gyereket akarsz nevelni úgy, hogy csak párod tud elmenni dolgozni. Nagyon nem reálisan gondolkoztok erről a dologról.

2017. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 millióról lenne szó, és mindenképpen szeretnétek azt a házat, akkor egy egyszerű banki hitel a megoldás, nem pedig egy hirtelen ötlet miatt 3 gyerek bevállalása.

Ez nem egy nagy összeg, normális munkaviszony mellett bármelyik bank adna nektek ekkora összeget kölcsön.

Így csak a felvett összeg + kamat amit fizetni kell és nincs rajtatok nyomás a gyerekvállalás kérdésében.

2017. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!