Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez így mennyire lesz furcsa?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így mennyire lesz furcsa?

Figyelt kérdés

Májusban kérte meg a párom a kezemet, most szeretnénk elkezdeni az esküvő szervezését. Két tanús esküvőt szervezünk, de nem pénzhiány miatt (mindketten jól keresünk, simán kitudnánk fizetni akár 2 milliós esküvőt is), hanem a családi körülmények miatt.


Sem a párom, sem én nem jövünk ki jól a családunkkal. Konkrétan az eljegyzést el sem mondtuk nekik, a facebookról tudták meg.


Az én családomban apám új párja nem bírja elviselni anyámat. Anyám pedig nem bírja elviselni, hogy apám továbblépett a válás után. Nem bírnak egy légtérben lenni 10 percnél tovább úgy, hogy nem veszekedjenek, vagy valamelyikük ne kezdjen féltékenységi rohamba. Emellett pedig mindkettőjük részéről a rokonság vállalhatatlan. Anyám rokonai veszekedősök és hangoskodnak, apám rokonai pedig mindenkit lenéznek és ezt fennhangon hangoztatják is.


A pároméknál sokkal rosszabb a helyzet. Még csak jártunk, amikor egyszer az édesapja és a nagyszülei kijelentették, hogy ha lesz a páromnak esküvője és az anyukája elmegy majd rá, akkor ők nem mennek el és válasszon közülük inkább. Az anyja meg akárhányszor az esküvőről van szó irreális, nekünk nem tetsző ötletekkel jön, meg a hetvennyolcadik unokatestvér kutyáját is meg akarja hívni és mikor nemet mondunk, akkor megsértődik és hirtelen nagyon rosszul lesz. Aztán mikor párom megmondta neki, hogy ne szóljon bele az esküvőnk szervezésébe akkor kijelentette, hogy akkor nem biztos hogy eljön majd.


Szóval emiatt szeretnénk két tanús esküvőt, de ettől függetlenül szeretnénk megadni a módját és nem csak egy irodában aláírni a papírokat.


Arra gondoltunk, hogy mindent úgy csinálnánk, ahogyan egy rendes esküvőnél lenni szokott, csak vendégeket nem hívunk. Szép külső helyszínen lenne a szertartás egyhétköznapi napon, rendes esküvői ruhába öltöznénk, lenne csokrom, felkérnénk egy fotóst. A szertartás után pedig valami nívós étteremben, vagy hotelben ünnepelnénk a tanúkkal. Másnap pedig mennénk nászútra.


Olvastam itt régi kérdéseket, amikben leírták mások, hogy milyen volt a kéttanús esküvőjük és ez ahhoz képest kicsit agyjátszásnak és luxusnak tűnik.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez így nem lenne furcsa?

Szerintetek nem lenne nagyon gáz, hogy így csinálnánk az esküvőnket?


Köszönöm előre is a válaszokat!


23/L


2017. okt. 15. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szokatlan, de egyáltalán nem gáz. Ez a ti napotok, rólatok kell hogy szóljon.

Ha nektek így jó, akkor legyen így. Én is örülnék egy ilyen esküvőnek nem is kicsit :)

Készülj fel, hogy rengeteg beszólást és megjegyzést fogsz kapni a rokonoktól, de ne hagyd hogy beleszóljanak a TI magánéletetekbe.

Nekem a párom rokonaival vannak hasonló bajok, nem szeretném őket vendégül làtni... Szívesen csinálnám úgy, ahogy ti.

2017. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy furcsa-e vagy sem, ahhoz igazából senkinek semmi köze és valószínűleg senkit nem is érdekel, mivel úgysem lesz ott. Az anyakönyvvezető és a fotós csak a munkáját végzi, egyedül a tanúknak lehet furcsa, de végül is ők is a dolgukat végzik, ti meg ilyen akartok. Ki szólna be, ha nem is látták?
2017. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van, fotóztam már kis létszámú és kéttanús esküvőt is, semmi furcsa nincs benne, de ha lenne is se lenne hozzá köze senkinek (hiszen pont ezért akartok kéttanúst tartani). Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy egy napra mindenki képes félretenni a nézeteltéréseit és képes normálisan viselkedni egy esküvőn (ezt kicsit több mint száz esküvő tapasztalata mondatja velem). Mi a saját esküvőnkkor is elmondtuk mindenkinek, hogy ha valaki nem képes egy napig normálisan viselkedni a másik társaságában csak a mi kedvünkért és elfogadni azt, hogy a másik is azért van ott mert nekünk örül, velünk ünnepel, akkor otthon lehet maradni. Én személy szerint még a szüleim kedvéért sem mondtam volna le arról, hogy rendes lagzit tartsunk. Esetleg vegyétek fontolóra, hogy nem hívjátok meg a rokonokat, csak a barátaitokat meg ilyesmi, de az általad vázolt verzióval sincs semmi baj.
2017. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Ti döntitek el hogy kit hívtok meg! Akik rokonok nincsenek jóban, eldöntik maguk hogy elmennek-e. Utólag viszont kellemetlen a szülőknek ha nem hívjátok meg, az hogy döntési lehetőségük sem volt.
2017. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Ahogy ti szeretnétek, úgy csináljátok.
2017. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel nem akartunk nagy haccacárét, rokonságot. Nekünk a 2 tanú volt, szülők és testvérek. A házasságunk jól működik, és ez a lényeg.
2017. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ti szeretnétek úgy legyen.
2017. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik:) Szerintem teljesen jó.

A másik, hogy ilyen családdal egy totál idegbaj és szorongás lenne Nektek, szóval teljesen érthető a döntésetek.

És hát miért ne adhatnátok meg a módját így is, nem igaz?

Úgy lenne jó az étteremben, hogy valami elszeparált helyen tudjatok ülni négyen, szerintem. Vagy szoktak olyat is, hogy (már ha nem vesztek ki különtermet), hogy az asztalotok körül levő 3-4 asztalt lefoglaljátok,(ez egy szolgáltatás, előre meg kell beszélni), és akkor senki nem zavar, senki nincs Tőletek 4-5 méteren belül.

Na, most beleéltem magam, de kár, hogy mi nem így csináltuk:)

2017. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Esetleg elutazni valahova? Tengerparti esküvő kettesben? Egy hosszú nászúttal egybekötve? Nagyon meghitt lehetne.

2017. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben, hogy a pénz nem gond, én "megszöknék", egybe kötném a nászúttal valami különleges helyen. Így az utólagos hisztit is kikerülitek, hogy miért nem hívtátok meg a rokonságot, hiszen ilyenre nem is lehet. :)
2017. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!