Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő vagy szabadtéri?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő vagy szabadtéri?

Figyelt kérdés
A napokban felmerült a párommal az esküvői helyszín kérdése. Ő ragaszkodik a templomi, hagyományos esküvőhöz. Rendszeresen nem jár templomba (1-2 évente), de meg van keresztelve (én nem, valahogy elmaradt gyerekkoromban, de ez pótolható). Nem mondanám magam hívőnek, valamiben csak hiszek, de nem kimondottan Istenben, szóval kicsit becsapásnak érezném. Gyönyörűnek tartom a templomi esküvőket, de számomra egy szép, igényesen megszervezett szabadtéri esküvő is tetszik, talán picit közelebb is érezném magamhoz. Persze a párom nem így vélekedik, és bár nem kérdeztem, de szerintem a szüleim sem. Mi a véleményetek? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2017. okt. 17. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ragaszkodik a templomi esküvőhöz?

Ha vallási okokból, akkor én bevállalnám miatta. “Becsapás”/kamu/képmutatás nálunk lett volna a templomi esküvő, mert mindketten ateisták vagyunk, de ha az egyik fél hívő, akkor nem gondolom becsapásnak.

Nálatok szerintem simán megoldható, hogy legyen egy templomi, aztán (vagy előbb) pedig a polgári szabad téren legyen. (Polgári ígyis-úgyis kell, ha jogilag is házasok akartok lenni). Így mindkettőtök elképzelése teljesülne.

2017. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, bár kicsit félek, hogy túl sok lenne kétszer a bevonulás. Régről, de ha jól emlékszem, akkor a polgári esküvő elég minimalista, illetve lényegre törő. És a szabadtéri polgári esküvőt azért stílusosabban képzeltem el, és emiatt félek, hogy sok lenne a kettő együtt. Vagy nem tudom mennyire jellemző mind a kettőt teljes értékűként (a polgári hivatali esküvő is teljes értékű, tudom, a 'felhajtásra értem' :D) megtartani.
2017. okt. 17. 17:06
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én a szabadtérit mondanám. De ha párod ragaszkodik hozzá, vagy a násznép nagy része vallásos, akkor szerintem ez egy vállalható kompromisszum. A templomban csak annyi időt kell eltölteni, amíg összeadnak. Utána lehet minden szabad téren.
2017. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megoldható, hogy mind a kettő legyen. Ha olyan környéken laktok lehet találtok olyan helyszint ahol egymáshoz közel megoldható mind a kettő. Egy templomi esküvő, ha csak esketés van max.fél óra. És ha a párod ennyire szeretné,nem hiszem, hogy képmutatás lenne. Itt van egy videó egy esküvőről, [link] ahol szabadtéri esküvő és templomi is volt és két helyszín 5 perc sétára van egymástól. Szerintem abszolút nem sok a kettő együtt. Lehet anyakönyvezetőt is megkérni, hogy hivatalosan egy külső helyszínen adjon össze, ennek ugye településenként változó összege van és nem választhatod meg, hogy ki ad össze, eléggé kötött a szövege, de van lehetőség szertartásvezetőt megbízni, aki lehet még olcsóbban is összead benneteket, és akkor tényleg olyan szertartás lesz amilyet elképzeltek, a násznép észre se veszi a különbséget, csak ugye akkor előtte be kell menni az anyakönyvi hivatalba két tanúval és minden körítés nélkül hivatalosan összeházasodni. Mindem tőletek függ. Sok boldogságot ☺
2017. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

mi nem akartunk templomit, meg vagyunk keresztelve, mi is kb évi max kétszer járunk, így képmutatónak éreztem volna, hogy azért legyen, mert szép, mivel amúgy nem jelentene többet.

így lett szabadtéri.

2017. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mondjuk egyértelmű, hogy templomi, mert azt tartom lényegesnek, de mondjuk én hívő vagyok.

Ha a párod meg van keresztelve az elég amúgy, neked nem kötelező (csak ha amúgy is szeretnéd).

Ha neked mindegy, de ő templomit szeretne, akkor szerintem eldőlt. Egyébként én olyan esetben nem érzem képmutatásnak, ha az egyik fél hisz. Ha egyik sem, és kb. csak fotózkodni mennek be, akkor igen...

2017. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet mind a kettő, a polgárin is ugyanúgy szokás bevonulni meg minden.

Plusz a templomin is lehet "válogatni", hogy mennyire hosszú szertartást szeretnétek, mennyit sztorizgasson az eskető, stb. Szóval azt le lehet redukálni kábé húsz percre, a szertartásvezetőtől/anyakönyv-vezetőtől meg kérhettek egy nagyobb műsort, és máris hangsúlyosabb lesz.

2017. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez eleve egy rossz kérdés!! Mert ez nem vagy-vagy választás. Ha katolikus egyházi esküvőről beszélünk, azt nem nagyon engedik szabadtéren. Csak a polgárit. Azt sem mindenhol. De azt meg gondolom mindenképpen kell, hogy tartsatok.

Szóval tényleg akár mindkettőt megtarthatjátok. Templomiból ( rendes nevén egyházi) van rövid változat. A polgári meg tényleg az anyakönyvvezetőn múlik.

2017. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Agyaltam én is ezen, de tényleg többen írták: A templomit nem kellene nagyon elnyújtani (én akárhány esküvőn voltam, az egyházit mindig nyújtották, mint a rétestésztát). Az lehetne tényleg 20-25 perces.

Utána pedig egy szabadtéri polgári.

2017. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 12:39: fel sem merült bennem, hogy a templomi esküvő legyen a szabadtéri is egyben:)

Köszi mindenkinek a választ, aranyosak vagytok:)

2017. okt. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!