Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nemesacél vagy hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemesacél vagy hagyományos (arany) gyűrűt választottatok?

Figyelt kérdés
Mivel úgy tudom, az utóbbi néhány évben lett divat a nemesacél karikagyűrű, ezért leginkább az elmúlt 5-10 évben házasodott személyektől kérdeznék. Melyik mellett döntöttetek és miért? Mennyire vagytok megelégedve a minőségével?

2017. nov. 7. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos arany jegygyűrű. Acéllal az a baj hogy ha nem jó a méret később, nem alakítható.
2017. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Fehéraranyat, de szerintem cseréljük majd titániumra mert már most nagyon karcos sajnos mind a kettőnké.
2017. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos sárga aranyat. Mivel minőségi és ötvös készítette teljesen elégedettek vagyunk vele. Karcok persze vannak rajta, de különösebben nem kopik. A nemesacél gyűrűt nem tudjátok már tágítani/szűkíteni ha arra kerül a sor.
2017. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Nemesacél. Nem vagyunk aranyékszeresek, sokkal inkább ezt tudtuk elképzelni magunkon, az ára pedig a töredéke volt, ráadásul a feleségem sokszor vegyszerekkel dolgozik, szóval tartósabb is.
2017. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fehérarany. 8 éves, semmi baja egyiknek sem, egy kis karcosságot leszámítva. Ez viszont kifejezetten tetszik, mert látszik az évek múlása rajta. :)
2017. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fehérarany, ugyanis utálom a sárga aranyat :)
2017. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Mivel nem csak a szokásos aranygyűrűben gondolkozol, és ezek szerint az ezüst szín se probléma, hadd dobjak be egy másik új, olcsó és divatos anyagot, a wolframot (az angol neve miatt gyakran tungstennek hívják).


A keménysége miatt ezt se lehet bővíteni-szűkíteni, ellenben valami elképesztően karcálló. Az enyémen két év után se találni egy halvány karcot se. Konkrétan úgy fénylik, ahogy kihoztam az ékszerboltból. A keménységi skálán eggyel van a gyémánt alatt:

[link]


Sokaknak tetszik, hogy a jeggyűrűjük szép lassan gyűjti a karcokat, és mint ahogy #5-ös írta, látszik az évek múlása. Ilyen esetben nem jó a wolfram, mert ezen semmi nem látszik.


Annyira olcsó, hogy mindketten vettünk belőle a kelleténél eggyel nagyobbat is, hátha szükség lesz rá, persze remélem nem :) 70 ezer volt a 4 gyűrű összesen.

2017. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Arany-fehérarany kombinációt, mert én a normál aranyért nem vagyok oda. De az acél fel sem merült. A divatok meg nem érdekelnek ilyen kérdésekben sem, nem választanék semmit azért, mert épp az a trend.
2017. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem azért, de már maga a karikagyűrű is egy (régóta tartó) divathullám. A 19. század előtt a legtöbben max hallomásból ismerték, aztán amikor egyre többen megengedhették maguknak hogy gazdagékat majmolják, elterjedt. A 20. századra már a legtöbb férfi is hordani kezdte, ma meg végképp tetőfokán van az őrület, Kínába meg hasonló helyekre is eljutott, alig ismerni házas embert aki nem hord (mint pl. Vilmos herceg).


Ezen belül az arany a jó értelemben vett kommersz divat, nem lehet mellényúlni vele, a többi meg a rétegdivat: kemény legyen, fehér legyen, platinából legyen (igaz ez kezd elhalni amióta az arany újra drágább a platinánál)... Egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál. Az arany drága, de az eszmei értékén felül tárgyi értéke is van (válásnál 1-2 havi albit ki lehet hozni belőle) a többi meg azért jó mert olcsó.

2017. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk majd jövőre lesz az esküvő, mi kétszínű arany jegygyűrűben gondolkozunk. Mivel az eljegyzési gyűrűm fehérarany, a sárga arany gyűrű szerintem nem megy hozzá, így két színű lesz majd.
2017. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!