Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után egy ebéd lesz 25...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után egy ebéd lesz 25 fővel. Ilyenkor is kötelező sütit csomagolni?

Figyelt kérdés

Tehát délben esküvő, utána fél 2-től ebéd. Tánc nem lesz, CD-ről halk zene, hogy lehessen mellette beszélgetni. Ebéd után süti, tortavágás, kis iszogatás, kávézás, kötetlen beszélgetés, 17:00-ig van kibérelve az étterem.

Ilyenkor ugye nem kell tartani azt a szokást, hogy sütit csomagol az ember a vendégeknek?

Én ezt inkább a nagyobb, hajnalig tartó lagzikban tudom elképzelni, mert az a hagyományos lagzi, és ez a süti csomagolás is hagyomány szerintem.

Ugye, itt nem kell, h...én is venné ki magát szerintem.

Írjátok meg légyszi a véleményeteket.



2017. dec. 3. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges. Nem azért jönnek oda hogy egyenek :D
2017. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, ott ehetnek, klassz étterem, finom ünnepi menüsor lesz, és sütik is (sós is, édes is, menyasszonyi torta is).

Csak nem "motyóval" szeretnénk útjára engedni a vendégeket, mert szerintem ez ide nem illene.

2017. dec. 3. 18:25
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es, amúgy szerintem baromira félreértetted a kérdést.
2017. dec. 3. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem illik, bár nem tudom felétek mi a szokás. Nálunk pl egyszerű rokoni látogatásnál is csomagol anyám sütit a vendégeknek, így pl én ezen nevelkedtem, hogy illik.
2017. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem más a két dolog. Mi sem jövünk el anyuéktól úgy, hogy nem csomagolnának kaját és sütit ebéd után.

Csak valahol azért tartom a mi esetünkben okafogyottnak, mert: Augusztus, jó eséllyel 35 fok árnyékban, jönnek a vendégek kiöltözve, végülis nem dínom-dánom, hanem egy elegáns szűk körű összejövetel egy szép helyen.

Félre ne értsen senki, nem vagyok smucig, de nekem ide valahogy stílusban nem jön össze a süti csomagolós figura.

De várom mások véleményét is.

2017. dec. 3. 18:41
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es, kérdezted, felénk mi a szokás. Pont ezért kezdtem el gondolkozni, mert "ereszd-el-a-hajamat" stílusú lakodalmakon szokás felénk is a sütis dobozkával való távozás.

De ez nem az.

2017. dec. 3. 18:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben én nem csomagolnék. Ha szülinapot/névnapot/diplomaosztót akármit ünnepelünk étteremben, ott sem csomagolunk sütit a vendégeknek. Szerintem teljesen felesleges ebben az esetben a süticsomagolás. Aki ezen megsértődik szégyellje magát. Mondjuk halkan jegyzem meg, hogy lagzi esetén is totál felesleges dolognak tartom, ennek ellenére mi is csomagoltunk.
2017. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Köszi, megerősítettél benne.
2017. dec. 3. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok: Hát ez a süticsomagolás régi szokás és valahol azt sugallta mindig, hogy a család vagyonos, megengedheti magának (a lagzik régen sokszor nem a párról, hanem a szüleikről és a vagyonosságról szólt, ilyenkor lehetett megmutatni országnak-világnak, hogy milyen jól megy nekik).

Ha te úgy érzed, nem akarsz, ne csomagolj. Egyetértek az előzővel, aki ezen megsértődik... az így járt :D

2017. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi esküvőnk sem volt létszámban nagyobb, bár nálunk vacsora volt és tánc is (hozott CD-re), és süticsomagolás is. Mert a megmaradt kaját (nem feltétlenül csak a sütit) elosztogattuk a rokonok-barátok között. Nincs ezzel semmi gond, bár szerintem sem kötelező (két esküvőn voltunk a családban, ahol nem volt ilyen, azok nagyobb létszámúak voltak), viszont ha bőséges és jó az ennivaló, és van elég maradék, akkor érdemes küldeni a vendégekkel egy kis "útravalót".
2017. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!