Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem voltam elsőáldozó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem voltam elsőáldozó, esküdhetünk templomban?

Figyelt kérdés
2007. nov. 29. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, csak az szükséges a templomi esküvőhöz, hogy meglégy keresztelve.

Én sem voltam elsőáldozó.:)

2007. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a keresztség a lényeg. Az egyház abban a keresztelési anyakönyvben tartja nyilván, hogy egyházilag szabad állapotú vagy -e, oda küldik vissza a házassági értesítést ill. a házastárs halotti anyakönyvi kivonatát is, mert az özvegység újra egyházilag szabaddá tesz.
2007. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
nem esküdhetsz! Sőt, bérmálkozónak is kell lenni hozzá! De esküvő előtt részt lehet venni egy ilyen "gyorstalpaló hittanórán" és akkor utána egyszerre elsőáldozol és bérmálkozol mise keretében!
2007. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Papja válogatja, hogy mi szükséges hozzá. De általában elég, ha meg vagy keresztelve. Az elsőáldozás meg, nagyon ragaszkodik a pap hozzá, az esküvővel is össze lehet kötni. Nálunk is probléma lenne, ha mindkettőnknek kellene az elsőáldozás is...
2007. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Elvileg ha a pap komolyan veszi a dolgát, akkor keresztelés és elsőáldozás is kell hozzá, de van olyan pap akinek nem számít..
2008. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi esküdtünk templomban (1éve) A papa megsem kérdezte, hogy mi van a bérmálkozással stb.-vel Igaz rólam tudta, hogy végig jártam hittanra elsőáldozó bérmálkozó is voltam, de páromat nem ismerte, de nem is kérdezte. Csak annyit mondott hogy a két tanúnál legyen 5-5000 ft és hozzak igazolást, hogy "Egyház közösségi tag" vagyis fizeti az éves "pártbért" A párom keresztapja ugyan nem fizette, de elment az illetékes paphoz a lakóhelyén kifizetett egy évi pártbért és már meg is kapta az igazolást:-)Ja és jegyes oktatáson sem kellett résztvennünk.
2008. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
19%
Míg nem voltál elsőáldozó és bérmálkozó nem házasodhatsz templombanDe egyébként ha csak divatbol vagy mások miatt akarsz temlomban esküdni nincs is semmi értelme.Az én feleségemnek a bérmálkodás hiányzott. szépen elvégezte a hozzátartozó tanfolyamot(rövid), megesküdtünk a templomban és azóta is járunk szentmisére vallásosan neveljük a gyerekeinket és hiszünk mindabban amit az egyház tanít.Ha ta nem így gondolod ,egyszerű képmutatás az egész. A további életetek is olyan lesz ahogy azt elkezditek, ha képmutatással akkor olyan ,ha igaz hittel akkor olyan
2008. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze-persze... Képmutatás, mi? Akkor a Te feleséged miért utólag kapkodta össze a hitét? Ne te döntsd már el, hogy ki mit csináljon! Az legyen az Ő lelki dolga, hogy mit szeretne, és miért szeretné, ne Te mondd meg neki!
2008. dec. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dirty válasza:
100%
Én most jövök a plébániáról. Az egyházjog mindössze annyit ír elő a templomi esküvőről, hogy LEGALÁBB AZ EGYIK FÉL LEGYEN MEGKERESZTELVE. A többi a papon múlik. Van, aki ezen túl kéri, hogy áldozzanak a házasulandók, van aki bérmálkozást, van ki jegyesoktatást kér, és biztos van olyan is, aki mindegyiket. Ha falba ütközöl, és nem szeretnétek felvenni a szentségeket, keress másik plébániát, én ezt javaslom.
2016. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!