Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni az ifjú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni az ifjú párnak? Én kicsit sokallom az örömanya által meghatározott összeget.

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, hárman nagyon jó barátnők lettünk az évek során. Az egyikünk férjhez megy, és csak kettőnket hívott meg a munkahelyről.

Mindkettőnk meghívója a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Az egész esemény 100 km-rel távolabb lesz, így a másik barátnővel nekünk szállásról is kell gondoskodnunk ott, plusz amíg a násznép vacsorázik, nyilván nekünk is kellene valamit enni.


Felnőttként egyikünk sem volt meghívva még esküvőre így fogalmunk sem volt, hogy mennyit illene adni. Barátnőm ezért megkérdezte a menyasszony édesanyját, aki szemrebbenés nélkül rávágta, hogy fejenként 30.000 forint.


Őszintén megmondom, hogy ennyit mi nem tudunk kifizetni, alacsonyabb beosztásban vagyunk, mint a menyasszony, ráadásul mindketten egyedül élünk. Így is elég sok pénz elmegy majd az utazásra, szállásra stb.


Nagyon kellemetlenül érezzük magunkat már most, barátnőm azt mondja, ha ez az elvárás ő el sem megy.

Tényleg 30.000 a minimum összeg?



2018. ápr. 26. 12:57
1 2 3 4 5 6
 1/56 iamaveryniceguy ***** válasza:
94%

A szomorú igazság az, hogy

a.) ahol elvárás a pénz, ott ez tényleg mindennapos összeg (sőt)


b.) ahol nem pénzt várnak el, ott is ekkora tételben szokás ajándékot vinni


c.) ha barátnők vagytok, akkor meg fogja érteni az ara, hogy nektek ez sok és egy jelképes ajándéknak is örül (igazából lehet ajándékot se fog kérni, mert nem az ajándékokról szólnak az esküvők (a normális embereknél)).

Amennyiben ez nincs így, akkor nem is vagytok barátnők.

2018. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
vacsi külön a lagzitól? Ez milyen már? Úgy szokott lenni, hogy a minimum amit adni illik az a fogyasztásod, ez vacsi és pia plusz buli 20ezer/fő. Szerintem ebben az esetben, hogy a vavsira sem vagytok meghivva, 10ezer/fő gálánsnak minősül, főleg ha még a szállást is nektek kell fizetni
2018. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
95%

Kit érdekel a menyasszony édesanyja?

A menyasszony mit gondol erről?

2018. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
94%
Így, vacsora nélkül ez tényleg sok. A menyasszony anyja tudja, hogy a vacsorára ti nem vagytok hivatalosak?
2018. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
92%
Jól értem, hogy meg vagytok hívva a szertartásra, ezután a vacsi ideje alatt kezdjetek magatokkal, amit akartok, de a lagzira visszamehettek?! Lesülne a pofámról a bőr a menyasszony helyében. A vacsi ideje alatt majd kint ültök ketten a teraszon és kártyáztok? :D Egy ilyen hülye szervezésű eseményre nehogy 10.000 Ft-tal többet adjatok fejenként! Mondjuk így, hogy a kajáról is ki lesztek csukva (ami pofátlanság), én még ennyit sem adnék. Anyukának semmi köze ehhez, nem az ő esküvője. Egyébként igaza van a barátnődnek. Nektek egy csomó költségbe kerül ez, de kaját se kaptok. Én így lehet, hogy nem is mennék.
2018. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is 20-30.


Gondolom kaptok a lagziban korlátlan italfogyasztást, felnőttek vagytok, nem gyerekek, ráadásul jó barátnők.


20at szerintem illene. Ha úgy veszed egy jó partyba mentek, ahol a barátnőtök valamilyen életre szóló élményének a részesei lehettek. Őt ünneplitek. Ez hatalmas dolog és még ti is jól jártok az élménnyel.


Elég furcsa, ha egy felnőtt ember az egyik barátnője esküvőjére nem ajándékoz 20at, 10et a jöttment pluszegyfők szoktak.


Mondjuk az is érdekes, hogy nem vagytok a vacsoralistán. Erről tudtok valamit? Lehet csak a szűk család fog valami rokon házában vacsorázni és magukra főznek a rokonok, mert nem futja többre. Vagy egy 10 fös olcsóbb éttermi kajálásra futja csak nekik.


10et minden vendégnek legalább illik adni, még a pluszegyfőnek is, aki nem is ismeri a párt.


Ha hatalmas vacsora lesz, amiből ti kimaradtok, mint harmadlagos barátok, akkor én 15-20at adnék és valami egyéb ajándékot, ezüst nyaklánc medállal mondjuk.


Ha csak a rokonok esznek és nem lesz nagy sokfogásos vacsora a vendégek többségének, akkor 25-30at és egy nyakláncot medállal.


Ez így nagyon kevés infó.


Olyan nincs, hogy elvárás, olyan van, hogy illem/szokás. Mindenki máshogy reagál, ha egy illemszabály kimarad. Pl ha a vendég nem visz ajándékot a házigazdának, vagy, ha nem ajánlja fel a férfi, hogy meghívja a lányt az első randin, vagy, ha a fiatalabb nem köszön az idősebbnek, esetleg beviharzik előtted egy férfi az ajtón, mindenkiből más reakciót vált ki. Van, aki csak legyint, más udvariatlanságnak veszi és kellemetlenül érinti. Szerintem anyuka az utóbbi fajta lehet. És hát én is, nekem rengeteg felsorolt dolog elrontja a kedvem könnyen és borzasztó hálás tudok lenni, ha valaki illemből vagy szokásból kedves velem. Vagyis nem. Ha tudja, hogy a kedvességét és odafigyelését az illemen keresztül tudja kifejezni. Ha ez nincs, akkor a törődés/odafigyelés/kedvesség/jóakarat hiánya zavar.


Gondolom nem egy hónappal előtte tudtátok, hogy férjhez megy. Előtte eljegyezték, kb 3 hónappal korábban pedig ki szokták küldeni a meghívókat, de veletek biztos jó fél éve tervezgeti a részleteket..


Felnőttek félretesznek a leendő kiadasaikra nem az utolsó pillanatban csodálkoznak, hogy hoppá..

2018. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet, hogy félreértesz valamit? Soha nem hallottam még olyat, hogy a vacsit és a lagzit külön kell értelmezni. A vacsora elvileg a lagzi része, szerintem oda is meg vagytok hívva.

Amúgy nálunk 10-20 ezer/fő szokott lenni a nászajándék összege, attól függően, ki mennyit tud adni.

2018. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%
Ebben a felállásban már azt is túl gáláns ajándéknak tartanám, hogy megjelenek.
2018. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy a " a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak"?

Maga a lakodalom a vendéglátás, annak része a vacsora. olyan nincs, hogy a vacsorára nem hívnak meg ;)


Mindemellett azt gondolom, én munkatársnak, ha tényleg nagyon jó barátnő, akkor is max 15ezret adnék (ha egyedül megyek, kísérő nélkül), de meg is lehet kérdezni a menyasszonytól, hátha inkább valami tárgyi ajándéknak örülne, vagy van ajándéklistája.

2018. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
37%

Ez tényleg ennyire meglepő? Csomó esküvőt láttam már, ahol a vacsora a családtagoknak, legközelebbi barátoknak szólt (kb 20 fő), utána meg volt egy iszogatós-rágcsálnivalós lagzi... :D

Nem is gondoltam, hogy ez ilyen ritka és fura sokaknak.

2018. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!