Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni az ifjú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni az ifjú párnak? Én kicsit sokallom az örömanya által meghatározott összeget.

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, hárman nagyon jó barátnők lettünk az évek során. Az egyikünk férjhez megy, és csak kettőnket hívott meg a munkahelyről.

Mindkettőnk meghívója a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Az egész esemény 100 km-rel távolabb lesz, így a másik barátnővel nekünk szállásról is kell gondoskodnunk ott, plusz amíg a násznép vacsorázik, nyilván nekünk is kellene valamit enni.


Felnőttként egyikünk sem volt meghívva még esküvőre így fogalmunk sem volt, hogy mennyit illene adni. Barátnőm ezért megkérdezte a menyasszony édesanyját, aki szemrebbenés nélkül rávágta, hogy fejenként 30.000 forint.


Őszintén megmondom, hogy ennyit mi nem tudunk kifizetni, alacsonyabb beosztásban vagyunk, mint a menyasszony, ráadásul mindketten egyedül élünk. Így is elég sok pénz elmegy majd az utazásra, szállásra stb.


Nagyon kellemetlenül érezzük magunkat már most, barátnőm azt mondja, ha ez az elvárás ő el sem megy.

Tényleg 30.000 a minimum összeg?



2018. ápr. 26. 12:57
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

A vacsorán a család és a közeli barátok vesznek részt. Ezek után közölte, hogy a vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Egyedül megyünk, pár nélkül.

Nem tervezget semmit velünk fél éve, februárban jegyezték el, júniusban esküvő. Azért is lesz 100 km-rel arrébb minden, mert ott van ismerős, protekció, miegymás. (Ez a menyasszony szájából hangzott el.)

A menyasszony hozzáállása? Hát nem tudom. A barátnő kitalálta, hogy készít saját kezűleg egy kis dobozkát, a "Házasság kellékei" címmel. Abba rak mindenfélét, valamelyik esküvővel foglalkozó oldalon találta. Szerintem nagyon aranyos dolog, a menyasszony viszont nagyon alpári és ócska ajándéknak gondolja. Nem tudta, hogy ez volt az ajándékötlet, csak beszélgettünk és akkor hozta fel, hogy szerinte ez milyen nagyon szánalmas.

2018. ápr. 26. 13:44
 12/56 anonim ***** válasza:
9%
Miért lett 0% a válaszom? Mi bántót/rosszat írtam..?? (10-es)
2018. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

Nem, semmi félreértés nincs, a szertartásra és a lakodalomra vagyunk meghívva, a vacsorára nem.


#6 Igen, felnőtt vagyok, nem szórom a pénzt, van megtakarításom. Lesz korlátlan italfogyasztás, nem szoktam alkoholt inni, úgyhogy az én alkoholmennyiségem nem fog kitenni 10.000 forintot se.

2018. ápr. 26. 13:47
 14/56 anonim ***** válasza:
93%
Így, hogy tényleg nicns vacsora, tuti nem utaznék 100 km-t csak egy buliért. Tartsatok neki egy lánybúcsút, kapjon ott tárgyi ajándékot és ennyi. Nyugodtan meg lehet mondani, hogy ne haragudjon, de ez így nem fér bele.
2018. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet nyomtam.

Nekem, mivel mint írtam, nem voltam felnőttként lakodalomban, meglepő volt ez a meghívási mód.

2018. ápr. 26. 13:48
 16/56 anonim ***** válasza:
20%
Én 40.000-et adtam legutóbb. Szerintem 20-40 körül max.
2018. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 Kései Sirató ***** válasza:
82%
Nagyon gáz ez a menyasszony, úgy, ahogy van, én el se mennék. Aki nem hív meg a vacsorára, ne is számítson rám..
2018. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kérdezd meg a barátnődet (mármint a menyasszonyt) hogy ő mennyire gondolt, minek örülne stb.

Ha annyira ragaszkodik ahhoz az összeghez tényleg nem igazi barát.

Ha meg az akkor meg az lesz neki a legnagyobb ajándék hogy elmentek az esküvőjére.

2018. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem annyit illik adni, amennyit az ember adni tud...

én is mondhatom hogy az esküvőmre 100.000.-ot várok fejenként, ha nem tudják kifizetni, vagy nem teszik meg. :D


És utána még én sértődjek be? Nevetséges. Ha valaki besértődik azon, hogy nem adtál annyi pénzt amennyit ő gondolt, akkor az az ember baromi buta... nincs mit ezen tovább lovagolni. Buta emberektől meg mit várunk ugye?

2018. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként csak itt Magyarországon divat mindenkit elvhívni vacsorára is.. azért ez nyugaton nem így megy... és pláne nem sértődnek meg (ennek okán) ha a vacsorára nem hivatalosak...
2018. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!