Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni az ifjú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni az ifjú párnak? Én kicsit sokallom az örömanya által meghatározott összeget.

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, hárman nagyon jó barátnők lettünk az évek során. Az egyikünk férjhez megy, és csak kettőnket hívott meg a munkahelyről.

Mindkettőnk meghívója a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Az egész esemény 100 km-rel távolabb lesz, így a másik barátnővel nekünk szállásról is kell gondoskodnunk ott, plusz amíg a násznép vacsorázik, nyilván nekünk is kellene valamit enni.


Felnőttként egyikünk sem volt meghívva még esküvőre így fogalmunk sem volt, hogy mennyit illene adni. Barátnőm ezért megkérdezte a menyasszony édesanyját, aki szemrebbenés nélkül rávágta, hogy fejenként 30.000 forint.


Őszintén megmondom, hogy ennyit mi nem tudunk kifizetni, alacsonyabb beosztásban vagyunk, mint a menyasszony, ráadásul mindketten egyedül élünk. Így is elég sok pénz elmegy majd az utazásra, szállásra stb.


Nagyon kellemetlenül érezzük magunkat már most, barátnőm azt mondja, ha ez az elvárás ő el sem megy.

Tényleg 30.000 a minimum összeg?



2018. ápr. 26. 12:57
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
91%
én 20at adtam egy barátnőmnek azóta nem is köszön..
2018. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 iamaveryniceguy ***** válasza:
93%
Az új információk alapján mondanám neki, hogy nem tudsz elmenni.
2018. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
91%

Ez így érdekes, hogy a vacsorára nem vagytok hivatalosak, de lagziba igen.

Akkor amíg a többiek vacsoráznak, addig ti elmentek a sarki Mekibe vagy a kebaboshoz, hogy ne haljatok éhen...?


Amúgy én nagyon közeli, gyerekkori barátnak adtam úgy 20-at, hogy az én kocsim volt a menyasszonyi autóm, sofőrködtem és a közös baráti társaságunkkal adtunk még személyes ajándékot. 30.000 több mint túlzás ebben az esetben.

2018. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
92%
Ezek után el sem mennék. Húzzanak le mást :D
2018. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
20%

Szóval csórók, elmondta nektek, hogy az esküvő azért lesz máshol, mert ott van protekció és ismerősök és így nem kell milliókat rászánni. Érthető minden.


Teljesen korrekt, hogy csak a bulira és a szertartásra hív titeket, hisz minden más vendég is csak arra megy, egyedül a szük csalad párember eszik együtt, gondolom pénz miatt főleg.


Pár hónapja volt itt egy kérdés, aki 5ezret akart adni lagzira az unokatesójának és az volt az érv, hogy azért nem 10et, mert úgy sem szereti a menüt, keveset fog enni.. pont ilyen a te reakciód is. Ki van fizetve perfőre a fogyasztásod italban, azt illik adni, és mellé még párezret. Ha nem iszol, az a te döntésed, attól ők még kifizetik a részed. Erre épül az illem.


Én sem örülnék vicceskedő ajándéknak, mint a házassag kellékei.. pont olyan ostoba dolog, mint mikor egy szűz ismerősöm szülinapjára egy darab óvszert kapott egy képkeretben, és rá volt írva, hogy vész esetére.


Szerintem iszonyú taplóság olyat adni, amiről tudod, hogy a másik nem örülne neki. Akkor inkább ne is adjon semmit az ember, vagy hagyja ki a lagzit. Ti egyáltalán akartok jót ennek a barátnőnek?


Számomra a menyaszonnyal együtt kiállhatatlannak tüntök, egész biztos nem vagytok jóban, hisz utálkoztok és kibeszélitek a másikat titokban, ráadasul direkt szivatjátok. A menyasszony szélsőséges reakciója is furcsa..


Én a helyetekben leépíteném ezt a kapcsolatot mindannyiotok érdekében, a helyetekben elmennék a szertartásra, gratulálnék egy apró normális ajándékkal, aminek örülne, és hazamennék, munkahelyen meg kedves mosollyal a továbbiakban távolságot tartanék.


Ti nem akarjátok ünnepelni a barátnőtöket, az ünneplés alól kihúznátok magatokat és nem kezelitek egymást barátként sem. Mit keresnétek ott egyáltalán?


Csupa rosszindulatú ember komolyan..



4 hónap alatt minimálbérből is ki lehet spórolni 20 ezret. Gondolom fodrászra meg szórakozásra telik, csak a barátnőre sajnáljátok.


Én egyébként 90et adtam a barátnőmére, 10+ éves valódi barátság, az álomruhája felét én álltam. Egy cseppet sem bántam meg. Ugyanígy egy másik barátnő 10 ezret adott volna 2 főre(elvitte a barátját is, aki semmit sem akart adni, mert nem is nagyon ismerte a párt), mikor minden másra tellett neki, kifejezetten jól éltek.


Hónapokig nem álltam szóba vele, fel sem fogtam, hogy lehet ilyen zsugori, mikor semmi másban nem volt ilyen, de azért viszi a barátjat ingyen mulatni. Azt mondta egy napra nem fog ennyi pénzt kiadni..

2018. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit erős a 30.000, főleg ilyen körülmények között. A mi esküvőnknél egyedülálló volt, hogy 10-et adott, volt, hogy pár adott 20-at, olyan is volt, hogy két egyedülálló összefogott és közös tárgyi ajándékot vett, ami összességében sem kerül 10-be. Nem ez volt a lényeg, mi annak örültünk, hogy eljöttek és velünk ünnepeltek.

Szerintem teljesen rendben van, ha mindenki az anyagi körülményei szerint ad, és azt is figyelembe kell venni, hogy milyen extra költségei vannak számára az esküvőn való részvételnek. Mindenesetre az örömanyára ne hallgassatok ebben az esetben.

2018. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

#25

Elolvastad a kérdés kifejtést, a kommentjeimet is?

2018. ápr. 26. 15:26
 28/56 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem miért kell ezen besértôdni, hogy nem hívtak meg a vacsorára, ahol csak a legszûkebb család lesz ott. Amúgy ez az eszem-iszom dínom-dánom csak ostoba magyar szokás felesleges pénzkidobás. Ne vegyétek már magatokat egy kalap alá a családdal. Ti csak barátok vagytok, haverok ha úgy tetszik akikkel max az idôt mulatja, de a család az örök. Szerintem megérdemlik azt a kis idôt, azt a vacsorát, hogy együtt ünnepeljék, hogy bôvült a családjuk és valljuk be nektek ehhez semmi közötök.


Amúgy meg annyit adtok amennyit a pénztárcátok megenged.

2018. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

"Nem értem miért kell ezen besértôdni, hogy nem hívtak meg a vacsorára, ahol csak a legszûkebb család lesz ott."


Látom a szövegértés nem megy.

Nem vagyok megsértődve, sehol nem írtam. A vacsorán a család és a közeli barátok lesznek, ezt egy hozzászólásban írtam, látom ezt sem sikerült elolvasni.

2018. ápr. 26. 15:46
 30/56 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban jó barátnők vagytok, akkor beszéljetek erről. Mondd meg neki, hogy mivel nem vagytok képben, tájékozódtatok, és az édesanyja fejenként 30 ezret javasolt, de annyit nem tudtok kigazdálkodni. Szinte biztos az lesz a reakciója, hogy ne hallgassatok az öreglányra, nem kér ő semmit, csak gyertek el és ünnepeljetek vele. Fejenként 10-15-öt adjatok, ami fedezni fogja egy vacsora nélküli lagzi költségeinek rátok eső részét.


A legtöbb pár örül, ha visszajön az esküvő ára, és ha a barátnőtök nem valami elszállt tyúk, akkor ő is így lesz vele.

2018. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!