Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni az ifjú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni az ifjú párnak? Én kicsit sokallom az örömanya által meghatározott összeget.

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, hárman nagyon jó barátnők lettünk az évek során. Az egyikünk férjhez megy, és csak kettőnket hívott meg a munkahelyről.

Mindkettőnk meghívója a szertartásra és a lagzira szól, a kettő közt lévő vacsorára nem vagyunk hivatalosak. Az egész esemény 100 km-rel távolabb lesz, így a másik barátnővel nekünk szállásról is kell gondoskodnunk ott, plusz amíg a násznép vacsorázik, nyilván nekünk is kellene valamit enni.


Felnőttként egyikünk sem volt meghívva még esküvőre így fogalmunk sem volt, hogy mennyit illene adni. Barátnőm ezért megkérdezte a menyasszony édesanyját, aki szemrebbenés nélkül rávágta, hogy fejenként 30.000 forint.


Őszintén megmondom, hogy ennyit mi nem tudunk kifizetni, alacsonyabb beosztásban vagyunk, mint a menyasszony, ráadásul mindketten egyedül élünk. Így is elég sok pénz elmegy majd az utazásra, szállásra stb.


Nagyon kellemetlenül érezzük magunkat már most, barátnőm azt mondja, ha ez az elvárás ő el sem megy.

Tényleg 30.000 a minimum összeg?



2018. ápr. 26. 12:57
1 2 3 4 5 6
 31/56 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek el csak a szertartásra, és utána gyertek haza. Nem kell szállást foglalni, ketten együtt adjatok egy 10.000 Ft- is Ikeautalványt és szevasz.
2018. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
14%

Persze, hogy elolvastam, egyedül a van megtakarítás részen siklottam át. Ha lenne rá pénz miért arra hivatkozol, hogy nincs? "Ennyit nem tudunk kifizetni" ti nem nem tudtok, hanem nem akartok ennyit kifizetni. Ez egész más.


Egyébként nyilván minden ember azt fogja mondani, hogy csak magatokat vigyétek. Az illemet senkin sem lehet számonkérni, nem kötelezettség, csak szokás.


Szerintem akkor lenne minimum korrekt, ha 20at adnátok fejenként, vagy 10-15öt valamilyen ajándékkal, aminek örülne a pár.


Ja és ha még senki sem mondta, lesz menyasszonytánc is biztos, szóval úgy készüljetek, lehet be kell dobni darabokban és nem egy borítékban személyesen odaadni. Erre is készüljetek.


Na én többet nem reagálok, mindent elmondtam, amit el lehet. Nem kötelező, de illik 10 felett adni, pont annyira, mint köszönni, ha bemész valahova, vagy jattolni az étteremben.


Senki sem fog leordítani, nem fognak elküldeni, ha nem teszed, de meglesz a véleményük.

2018. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
81%
"Persze, hogy elolvastam, egyedül a van megtakarítás részen siklottam át. Ha lenne rá pénz miért arra hivatkozol, hogy nincs? " - Mert gondolom az a megtakarítás másra kell.
2018. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
9%

Ja, másra szánja a pénzét, szóval az nincs is. Igazából nekem sincs, a pénzem kell benzinre és szervízre a Saabhoz és a jakuzzi fűtése is drága, na meg az az új táska meg a nyaralás... Mindenre futja, csak a barátaimra nem. Aha.


A világért se tolja el az akármit pár héttel, amíg azt a 10ezret vissza nem rakja a megtakarításba..


Nevetséges komolyan.


A megtakarítás arra van, hogy használd, ha kell. Ha neked nem ér annyit a barátnőd mosolya élete legboldogabb sohavisszanemtérő napján, hogy hozzányúlj (10 ezer forint értékben) mert új kocsira vagy nyaralásra vagy lakásra vagy mittudomén plasztikára kell inkább, akkor rohadtul nem vagytok barátok. 10et biztos kifizetnétek, de 20at már sokalltok. Azt a 10et pedig véletlen sem vennétek ki a megtakarításból, és még csak nem is spóroltatok február óta, mikor megkérték a kezét.


Taps komolyan. Nektek RÁ nincs pènzetek, ti TŐLE sajnáljátok. Nincs ezzel nagy baj, van ilyen is, de akkor legalább ismerjétek el, hogy nem akartok a barátnőtök esküvőjére 20 ezret költeni.

2018. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
93%

Én biztos el se mennék.

Ez a hozzáálás iszonyat sz..rágó.

2018. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%
én nem utaznék 100km-t egy ilyen vacsoramentes lagziert
2018. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

Fú, itt nagyon sokan támadják szegény kérdezőt, pedig tök jogos a kérdése.

Ez az állítólagos barátnő nagy napja.


Szerintem, itt szó sincs barátságról, csak jó munkahelyi kapcsolatról. Aki nekem a barátom, pofám nem lenne kihagyni a vacsoráról, ne haragudj, de ez milyen megalázó? Vagy, akkor ne nevezzen barátjának, mert a barátság és a haverság 2 különálló dolog.


Tök jól néz ki, hogy kifizeti a saját útiköltségét, a szállását, kicsinosítja magát, majd beül egy sarki kebabosba kajálni vagy hazamegy a szállóra egyet ledőlni, aztán visszacammog bulizni?


Mire fel kellene 30.000 fizetned? Szerintem a menyasszonyt nem vágta volna földhöz a +2 fő étkeztetése, ha annyira közeli barátnak érezné őket. Lehet azzal magyarázni, hogy ki kell fizetni a termet, piát,de a menyasszony szemszögéből nézve anyagilag nem rossz döntés a bulira csődíteni az embereket, hiszen a létszámból, ha mindenki befizeti a 20-30 ezret, főleg, aki vacsorán sem volt, bőven kijön a hepaj ára.


Én egyedül a szertartásra mennék el, vinnék egy jelképes ajándékot, ami 10.000 Ft sincs, és hazajönnék. Utána pedig lazára fognám a kapcsolatunkat.

2018. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, főleg, aki felfogta a kérdésem lényegét.

Az a 30.000 nekünk nem annyi lesz, ha utazni is kell és szállást fizetni valahol. Elnézést kérek, hogy nem szeretném elkölteni egy havi fizetésemet azért, elmehessek egy szertartásra és egy lagzira, kihangsúlyozva, hogy közeli barátnők vagyunk DE a vacsorára csak a közeli barátok vannak meghívva. Örülök a barátnőmnek, de szerintem rohadtul nem az összegen múlik az, hogy mennyire szeretem. Aki így gondolja, azt szívből sajnálom, ezek alapján nekik a borítékba rakott tíz-, és húszezresek mutatták azt, hogy mennyire örül velük együtt a násznép.

2018. ápr. 26. 18:32
 39/56 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Voltam már menyasszony és ôszintén mondom, hogy az esküvônk a legkevésbé sem az határozta meg, h kitôl mennyi pénzt kaptunk. Sokkal inkább a tény, h mennyien osztonak velünk ennek a napnak az örömében a jelenlétükkel. Kb visszajött az összeg egyébként, de tudjátok h mi volt a egkedvesebb ajándék? Kézzel varrt konyhai köténykék nekünk és a leendô gyerekeinknek. Olyan, h elvárt összeg..hát eszembe sem jutott.
2018. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
És az a rossz, aki nem elajándékozza felnőtt embereknek a pénzét, hanem magára költi, komolyan, beszarok ezen...
2018. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!