Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az a sok-sok jogi/hivatali...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a sok-sok jogi/hivatali ügy, amit itt emlegetnek, hogy a házasságtól milyen egyszerű lesz minden?

Figyelt kérdés
Nem vagyok házasságellenes, férjnél vagyok (mindig is a “tökmindegy, hogy van-e papír vagy nincs” - hozzállást képviseltem), de még sosem tapasztaltam ezt a nagy előnyt/sokkal könnyebb ügyintézést, amit itt gyakran emlegetnek érvként a házasság mellett. Még készpénzt sem tudtam felvenni a férjem kártyájáról (hibás volt az automata, ezért bementem az ügyintézőhöz). Emlegetik itt a “kórházban bemehetsz hozzá”-t, amit a húgom simán elintézett azzal, hogy bemondta, “a neje vagyok”, simán beengedték. Biztosításnál, ep-kártyánál csak átírattuk a kedvezményezettet/társkártya tulaját élettársról feleségre, ami tökmindegy, ugyanazokkal a jogokkal/kedvezményekkel megy tovább. Egyedül a hitelfelvétel jutott eszembe, de ott is azt mondták (előzetes konzultáción), hogy annyi, h nem kell egy plusz aláírás. Mi van még...? Van valami, ami tényleg egyszerűbb, nem csak ezzel a dumával akarják rávenni a másikat a házasságra?

2018. ápr. 30. 10:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még az, hogy gyereknél nem kell apasági nyilatkozat, szóval egy darab aláírást akkor megúszott a párom.
2018. ápr. 30. 10:16
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Például ha közös gyerek születik és nem házasok a felek, akkor apasági nyilatkozatot kell tenni a pasinak. Ha házasok nincs ez a macera.
2018. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy meg ha férjnél vagy minek ez a kérdés? Dönthettél hogy hozzá mész e vagy sem. Hozzámentél, most meg gyűjtöd az érveket. Ha neked érvek kellenek hogy miért jó hogy férjed van, az már régen rossz.
2018. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem konkrétan az előnyeit látja az ember, hanem a hátrányait, ha nem él házasságban.

Nálunk a családban ifjú apuka nagy elánnal elment a gyerekük után kapott járandóságokat rendezni (konkrétan a családit, ha jól tudom), 4 órát ült várva a sorára, és az első, amit kértek, az apasági nyilatkozat. Amit otthon felejtett. Akkor tudatosult benne, hogy mivel nem vette el a gyermeke anyját, így ezt 18 éves korig minden, gyerekkel kapcsolatos ügyintézéshez hordhatja magával.

Egyet tudok még, ismerősünk haldoklott a kórházban, és a 20 éve vele élő párjával nem állt szóba az orvos. Tehát a beteg életkilátásait konkrétan a betegnek a 18 évet éppen csak betöltött fiával beszélte meg az orvos, mert a nő nem a törvényes felesége.

Amikor meghalt a férfi, haszonélvezeti jogot értelemszerűen nem kapott az élettársa. (Ha szemét lett volna a nevelt fia, kitehette volna egy bőrönddel a házból). Érdekes, mert özvegyi nyugdíjat viszont kapott/kap az élettársi kapcsolatra tekintettel is.

Én ennyit tudok.

2018. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

"Például ha közös gyerek születik és nem házasok a felek, akkor apasági nyilatkozatot kell tenni a pasinak. Ha házasok nincs ez a macera."

Ha felmerül a gyerektartásra az igény, olyankor ezt hogyan bonyolítják ? (csak kérdezem)

31/f

2018. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted 5-ös?

Gyerektartásra való igénykor is el kell ismernie az apának hogy az az ő gyereke. Ha nem teszi, de az anya állítja, hogy márpedig övé a gyerek, akkor a bíróság kötelezi az apát a dns vizsgálatra, és a nyilatkozatra.

2018. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk a nevelőapukám írt alá cuccokat, mikor anya kórházba került. (Hogy beleegyezünk ilyen-olyan vizsgálatokba.) Nem voltak házasok. A tesómmal meg 20-on évesek vagyunk.
2018. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6. Pont így értettem. köszi.

31/f

2018. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

- gyereknek egyszerűbb minden

- a sürgősségin pl nem zavarnak el, mert "csak" a barátnője = SENKIJE nem vagy a párodnak


De én pl. külföldön élek, és minden ezerszer könnyebb lenne házassággal, de csak emiatt nem fogunk még egybekelni, csak így párként minden papír tök macerás.

2018. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

érdemes ezt is elolvasni:


[link]

2018. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!