Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő időpontjáról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő időpontjáról, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőnk. Csak polgári, szűk körű, a legközelebbi családtagjaink, és 2-2 barátunk/barátnőnk. Nem anyagi okból, hanem mert így szeretnénk. Utána egy ünnepi ebéd lesz egy elegánsabb étteremben, így kb. huszan, és ennyi.

Pontosan ezért, nem is adunk úgy esküvői meghívót másnak, hogy csak a szertartásra, hanem csak ugyanaz a 20 meghívott lesz a házasságkötő teremben is, aki az ebéden. (Tudom, hogy van, aki szokott, kollegáknak, ismerősöknek, de mi azt szeretnénk, ha szűk körű lenne a szertartás is.)

Viszont többen kérdezték már (anyám barátnője, apám könyvelője pl), hogy mikor lesz pontosan. (Azt tudják, hogy itt a városunkban a polgármesteri hivatalban, és a napját is tudják). Na most, ha megmondom, hogy 13:00-kor, akkor tuti, odajönnek az önkori elé "megnézni".

Arra gondoltam, hogy azt mondom, 14:00-kor. (Akkor meg már másik pár fog kijönni az épületből).

Bunkóság? (Utólag majd csodálkozok, hogy "eltévesztettem".)



2018. jún. 18. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha ennyire érdeklődnek, hogy "pontosan mikor", akkor esélyes, hogy tényleg oda akarnak menni megnézni a polg.hiv.elé, amikor bevonultok, vagy amikor kijöttök a végén.

Mondjuk nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogy azokat az embereket akarod ott látni, akik fontosak.

Persze az közterület, de én sem örülnék, ha csoportképes fotózkodásnál bárki, akármilyen jó ismerős is, de a száját tátaná ott, mert csak eljött megnézni.

Kellett volna mondani egy közeli másik várost, hogy ott lesz.

2018. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi kérdező, de ez a “megoldás” qrva gáz...

Egyrészt lehet, hogy csak azért érdeklődnek, mert gyakran szokás/elvárás nyalni a menyasszony fenekét és oda-vissza lenni attól, hogy férjez megy.

Másrészt lehet, hogy őszintén érdeklődnek, aminek két alverziója van;

a, csak úgy érdeklődnek

b, szeretnének elmenni, és vagy/őszintén örülnek nektek.

Ha kamuzol az időponttal kapcsolatban (ahelyett, hogy normálisan, diszkréten, mint egy felnőtt jelzed, hogy szűk körű esküvőt szeretnétek), akkor ezesetben azt érheted el, hogy az illető becsapva - hiszen te csak nyíltan, “őszintén” megmondtad az időpontot - fogja, puccba vágja magát, költ ruhára, fodrászta, nászajándékkal készül, és odamegy - ti meg sehol. Hát mekkora orbitális taplóság már ez...? xD Nah szal bocs ha bunkó vagyok (nyilván az vagyok), de bhazmeg ha már felnőtteset játszol és férjhez mész, legalább próbálj már meg az esküvődön kívül is felnőttként viselkedni!

2018. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Miert zavar teged h odamennek megnezni? Velunk is megtortent,odajottek adtak ket puszit,viragot es felfogtak h a kajara nem hivatalosak,igy hazamentek azzal a tudattal h lattak valamit es tudtak gratulalni. Ha megszivatod ezeket az embereket, nyugodtan kopj fel az egre es allj ala. Azon a szombaton meguszod, de hogy nezel a szemukbe legkozelebb? Ki az a hulye aki elhiszi h nem tudtad a sajat szertartasod pontos idejet? Ha mar ferjhez mesz, illene fel is nöni elotte.
2018. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-es:

Bocs, de már miért vágná puccba magát???? Miért költene fodrászra??? Kapott meghívót? Nem.

Nászajándékra miért költene így?

Nehogy már én legyek ezért a hibás.

Tudják, hogy szűk körű, mert kb. ötvenszer elmondtam már nekik is (a könyvelőhöz én viszem apám cuccát, anyám barátnője pedig beköszönt a múltkor, mikor látta itt a kocsimat.)

2018. jún. 18. 17:29
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

2-es hozzászóló.


"ogja, puccba vágja magát, költ ruhára, fodrászta, nászajándékkal készül, és odamegy - ti meg sehol. "


Tényleg nem értem a marha nagy következetességet itt a gyakorin.

Amikor valaki felteszi a kérdést, hogy "csak-a-szertartásra-hívtak-meg-mit-vigyek-nászajándékba", akkor egy emberként hurrogjátok le, hogy jaaaa, hát csak a szertartásra, akkor semmi létjogosultsága a nászajándéknak, kezet fogsz, megölelgeted és csá.


Most meg, jaj, mert a városka főterén megnézi, (nem kapott az ismert okok miatt meghívót, tehát NEM bent a házasságkötőben nézi meg), de mégis számítania kellene rá a kérdezőnek, hogy nászajándékot kap? És még ő a pofátlan ezért, nehogy már a kérdező kelljen ,hogy felelősséget vállaljon ezért.

Én max. annyit tudok elképzelni (meghívás nélkül), hogy utcai ruhában megnézi ott talpig fehérben, oszt ennyi).

Engem is zavarna amúgy.

2018. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"felfogtak h a kajara nem hivatalosak,"


Ők nem kajára nem hivatalosak, hanem a házasságkötőbe SEM hivatalosak.

Olyat meg nem láttam még, hogy a városka főterén olyan, aki a polgiba sem volt meghívva, odajött ölelgetni és gratulálni. (Tehát ez max. szájtátás lenne, én egyet értek a Kérdezővel).

Amúgy nyugodtan hihetik, hogy rosszul mondta, ideges volt...

Bár jobb lett volna bekamuzni egy másik várost tényleg.

2018. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Konkretan nekem be is ultek a szertartasra mert nyilvanos ugye. Ennyit a csak csupan bameszkodokrol...
2018. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha odamegy, és kicsípi magát a semmire, hát íg járt, az ő baja, én NEM hazudnék és nem keverném a szart, főleg nem cs.szném el egy esetleges másik pár és násznép esküvőjét, ha tényleg odatúdul HOZZÁJUK x rokon.


Megmondanám, hogy aznap van, pont.

2018. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

7-es:

"Konkretan nekem be is ultek a szertartasra mert nyilvanos ugye"


Értem, amit írsz, de akkor hol a különbség, akkor miért van, hogy a házasságkötő termi szertartásra van, aki ad meghívót (csak arra). Ha végső soron úgyis az ül be, aki akar, akkor hol a különbség?

2018. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Esetünkben az örömszülők munkahelyein volt szokás egy általános csoportos meghívóval a szülő kollégáit ia elhívni, mert úgy illik. Elég csak a szertartásra... Nem akartam egy ennyire személyes dolgot idegenekkel vagy ritkán látott ismerőssel megosztani. Ennyi erővel a kisbolti eladót os hívhatom, mert vele napi 5 percet beszélek. Vagy testvérem haverjának a húgát, mert őt is láttam már háromszor.

Aki pofátlanul hívatlanul beül más esküvőjére, azt nem minősítem tovább, de nem ezekre kell tekintettel lenni.

Én kerek perec megmondanám, hogy ekkor lesz és majd apukád elmeséli, mert zárt körű és boldog vagy, hogy csak a szűk család vesz körül ezen a bensőséges alkalmon.

2018. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!