Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akarnak a vendégek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak a vendégek mindenképp ajándékot adni pénz helyett?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, igazán jó ajándékot csak a legeslegközelebbi 4-5 embernek tudok adni, mert őket ismerem annyira, hogy tudjam minek örülnének és ezek közül mi az, amit még nincs meg nekik.

Azt látom, esküvőkön a kissé távolabbi rokonok és ismerősök is sokszor ajándékot akarnak mindenképp adni. Pedig ügyse tudje tudják felmérni, mije van már a párnak, minek örülne. Ha pedig pénzt adnának, annak biztosan örülnek. Ti hogy látjátok ezt?



2018. júl. 3. 10:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Mert úgy gondolják, hogy kevés pénzzel odaállítani ciki. És van olyan rokonság ahol valóban az, forintra pontosan számontartják ki mennyit adott, aki nem eleget az le van nézve ki van beszélve. Kész családi idill.


Készítsetek ajándéklistát amiről kisösszegben is válogathatnak (lehet online is, vagy mondjuk anyukának leadni aki kezeli utána). Úgy kikerülhető a sok haszontalan hülyeség.

2018. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk senki nem akart ajándékot adni szerencsére. Amugy érthető, egy négy tagú család otthagy 80 ezer forintot és akkor még nem is adtak sokat, ha viszont ajándékot vesznek, akkor valószínűleg nem ilyen értékben.
2018. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%
Valóban az lehet, hogy nincs pénz. Pl. egy augusztusi esküvőnél, ahol szeptemberben 3 gyerek kezdi az iskolát egy átlagos keresetű családnak elég megterhelő plussz 100000-t kiadni egy esküvőre. Jah igen és a gyerekek nőnek, mindegyiknek ruha az esküvőre, apucinak talán meg van a szokásos öltönye; anyuka ruha, fodrász, smink. Nem lehet könnyű.
2018. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%

Testvéremék is sok bugyuta ajándékot kaptak, az egyik óriás bögreszettet elkértem tőle, abból ettem másfél évig. Majd kihullott a hajam 21 évesen és kórházba kerültem, ólommérgezés a bögréktől, agyag és festék is szennyezett volt. Testvéremék meg szintén ilyen tányérokból étkeztek, de náluk szerencsére nem lett ennyire komolya mérgezés.


A DVD-ék korszakában ők is kaptak 2 videólejátszót 1987-es volt benne az egyik még eredeti csomagolásban, 9 db gyümölcscentrifuga, öreganyám is adott 1-et valami termékbemutatón a mosópor mellé adták neki amiért végighallgatott 4 óra sallangot :)


Lassan 1 éve minket is meghívtak egy esküvőre, nekem utána első dolgom volt leérdeklődni a helyszínt mennyibe kerül 1 esküvői menü fejenként. 20 000Ft/fő gyerekre és 25 000Ft a felnőtt, így jeleztük, hogy nem 4-en, hanem csak 2-en megyünk és 100 000-et adtunk.


Szomszédomék 7-en mentek 80 000-et adtak és azzal vágott fel, milyen sokat adott!


most gondolj bele kérdező 4 felnőtt és 3 gyerek az 160 000Ft, de ezt letudod egy 10 000-es mikróval... Hát ezért adnak inkább ajándékot!


Egy másik kérdésnél leírtam, ha a vendéglátási költségemet sem tudom fedezni anyagilag, inkább előre közlöm, hogy nem megyek, de egy kisebb ajándékot adok és bár megjelenek a ceremónián, de az éttermi vendéglátáson nem terhelem a költségvetést!

(Kaptam is érte az ívet és a személyeskedő levelek tömkelegét :) )

2018. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
Azt kéne, hogy meghívom az embereket, hogy örüljenek velem, és nem várnám el, hogy állják a fogyasztásukat.
2018. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom... én pénzt kértem, de hozzátettem, hogyha valakinek csak egy tábla csokira futja, AZT hozzon, úgyis elfogy két napon belül. :D


De unokabátyámék tök jó akváriumot kaptak, egy csomó aprósággal a barátaiktól, na az vagány ajándék volt :)

2018. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

1. Mert vmi 100éves illem miatt úgy gondolják, hogy pénzt adni faragatlanság, csak a szépen becsomagolt ajcsi az igazi.

2. Azért, mert amilyen a mai "illem" olyan szempontból, mennyit illik pénz gyanánt adni a házasulandóknak... hááátttttt... nem magyar fizetésekhez való. Ráadásul úgy gondolom, hogyha már vkiket megvendégelek, akkor nem kellene azt elvárni, hogy kifizessék a fogyasztásukat, házibuin sem fizettetem ki velük a ropit meg a kólát. Csak közben meg ez lett a norma. Hogy fizesd ki a fogyasztásodat. Pedig sztem az lenne a jó, ha mindenki annyit ad, amennyit tud, és ha ajándékot, akkor rákérdez, ha nem ismeri a párt. Nem az, hogy a beugró az fejenként 15e Ft (most már vki, aki 10et akart adni, arra is azt mondják, hogy hálátlan filléreskedő senkiházi)... ezt pl. egy gyerekét egyedül nevelő fizikai munkás nem tudja félrerakni, ha akarja sem. Vagy akkor megvon maguktól mindent. Főleg, hogy egy esküvőre eső költségek vendég részről nem állnak meg gyakran ennyinél.

Én pl. nemrég voltam esküvőn, nem az én városomban volt, nem állták a szállást. Annyi kikötésem volt, hogy egy, a helyszínhez közel eső szállásra akarok menni, mert elegáns ruhában nem akarok órákig gyalogolni és tömegközlekedni sem olyan helyen, amit nem is ismerek, és ami nem a legputribb. Ez egy éjszakára 25e Ft volt, ahova találtam helyet akkorra (mert persze, hogy egy nagy helyi esemény kellős közepén volt, mi szerencsénk :D). Vettem magamnak új ruhát, az 3e Ft (turkált). Elmentem fodrászhoz, 4e Ft. Nem volt normális alkalmi táskám, ami nem túl böhöm ilyen eseményre, az 6e Ft (vettem volna olcsóbban, ha nemcsak bazári csicsás vagy nagyon olcsón kinéző darabok lettek volna most turiban vagy kínaiban). Cipőt, sminkszereket, ékszert nem kellett vennem, mert azok már megvoltak előtte. Egyéb apróságokra elment még sztem olyan 5e Ft (arcmaszk esemény előttre, boríték és képeslap a nászajándékhoz stb.). Szóval nászajándék nélkül vmivel több, mint 40e Ft.

(és akkor még nem beszéltem arról, hogyha vkinek gyereke van, és neki is kell ruhát venni, pasinak öltönyt - az enyémre szerencsére jó volt a ballagási :D, ha kell kozmetikus, akkor azt, ha festeti a haját, akkor pluszpénz arra, ha a gyerek nem viszi, és annak kell bébiszitter, akkor az...)


Na, ezért egyszerűbb ajándékot adni inkább olyan családoknak, akiknek tényleg számít akár 5-10 e Ft is. És mondjuk nézi az akciókat és akciósan megveszi a mikrót. Vagy az adott élményprogramot Bónusz Brigádon.


Én inkább azt szorgalmaznám, hogy mindenki olyan esküvőt csináljon, amit a tárcája elbír, és akkor nem lesz elvárás az, hogy 20ezreket adjon vki egymaga meg "fúúúú, a Józsi az mekkora turha állat, amiért csak 5e-t adott".

2018. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%

100 ezer ajándékba?? Basszus. Eddig az volt, hogy 10 ezer, vagy max. 20.

A forint romlásával ment fel az ár, vagy én vagyok ennyire csóró, és rajtam kívül mindenki tök jól keres?

2018. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%

A koldusok keregetnek csak penzt.


Annak idejen anyameknak is keves penze volt es az eskuvo utan otthon fogadtak a meghivottskat es sajat maguk keszitette szenvicseket es hidegtalakat raktak ki a vendegeknek. Nem mondogattak,h penzre van szukseguk. Ha kaptak ajandekot,megkoszontek.


Errol szol egy regi magyar kozmondas:

" Ajandek lonak ne nezd a fogat."


Az ajandekot onkent adjak. Nem illik becsmerelni illetve megszabni,hogy mi legyen az.



Hazasodni nem kotelezo. Akinek nem tellik ra ,ne hazasodjon. Ne a meghivottakkal akarja kifizettetni a koltsegeket.


Lehet lepontozni. Ez a velemenyem .


N/36

2018. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért sokan már arra is azt mondják, hogy pénzt kérnek, ha rákérdez az adott rokon, és őszintén megmondják, hogy inkább pénznek örülnének. Nyilván utóbbi kategória nem annyira gáz, és nem kolduskodás. Az igen, ha már a meghívóba is megy a pénzkuncsorgós gagyi versike meg kérdés nélkül pofába mondják.
2018. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!