Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem vagyok megkeresztelve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok megkeresztelve, így nem mehetek férjhez?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Azert nr menj ferjhez, mert rettento buta vagy.
2018. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy utána kérdezek a dolgoknak.

Arra lennék pontosabban kíváncsi, hogy így nem lehet templomi esküvő, csak polgári?

2018. aug. 11. 10:17
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Férjez mehetsz, a hivatalos, államilag elismert, polgári szertartáson, ahol házassági anyakönyvi kivonatot kaptok. A templomi esküvőhöz meg elmehettek jegyesoktatásra, és akkor összeadnak utána - bár kérdés, hogy minek akarsz templomit, ha ateista vagy... vallásos a párod?
2018. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet templomi esküvő, hisz nem gyakorlod a vallást aktívan. Nem voltál se elsőáldozó, se semmi. Jegyes oktatáson is részt kell vennetek előtte.

Aki meg sincs keresztelve, annak miért fontos a templomi esküvő?

2018. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet polgári esküvőd, az hivatalos is, a csak templomi esküvőt amúgy sem ismerik el államilag (értsd: nem leszel jogosult házassági adókedvezményre stb).

Ha csak a polgári van meg, az se baj, hidd el, egyik templomi esküvő se volt szép, amit eddig láttam, úgyhogy nem maradsz le semmiről.

2018. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
3-as vagyok, és nem értem a lepontozást... ha nincs megkeresztelve, ergo nem hithű keresztény (vagy keresztyén, mittudomén), akkor nyilván nyomós oka van annak, hogy ennek ellenére templomi esküvőt akar - feltételezem a párja vallásos, és neki fontos lenne az ő istenének áldása a frigyükre. Egyéb esetben - tehát ha egyikük sem vallásos - hulla felesleges lenne a templomi esküvő, hiszen egyik fél számára sem jelentene semmit a szép ruhán, meg a magamutogatáson kívül - mi is kihagytuk anno, de attól még házasok vagyunk a jog, az állam szemében. Én ateistaként - mások vallását elismerve és tiszteletben tartva - a vallás, a mások szemében létező ilyen-olyan isten megcsúfolásának tartottam volna azt a műszertartást, ahol a számunkra nem létező isten színe előtt fogadunk örök hűséget...
2018. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
#6. Nem esküvő, de mi most sajnos ilyen keresztelőre megyünk. Az egyik keresztszülő meg sincs keresztelve, amúgy senki nem gyakorolja a vallást, de falu, és itt az van, hogy "há' legyen megkeresztőve a gyerek". Lehet, a templomi esküvőhöz is ezért ragaszkodnak.
2018. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha a párod meg van keresztelve, akkor lehet anélkül, hogy te is meg legyél. Feltételezem ő keresztény és neki fontos. Ebben az esetben összeházasodhattok templomban.
2018. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk én nem vagyok megkeresztelve, nem vagyok hívő és nem is terveztem soha templomi esküvőt. Viszont a férjem hívő keresztény és nagyon szerette volna, ha templomban is megesküdünk. Én elfogadtam, ha neki ennyire fontos. Eljártunk jegyesoktatásra és külön kérni kellett engedélyt a püspöktől talán, de ezt a pap intézte. Összeházasodtunk. Egyedül a házassággal nekem vállalnom kellett, hogy a gyerekeket keresztény szellemben neveljük fel. Továbbra sem keresztelkedtem meg még, amíg nem érzem kellően elkötelezve magam.
2018. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!