Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti elfogadnátok így ajándékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elfogadnátok így ajándékba esküvői ruhát? Babona és divat, vagy praktikusság?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy a leendő sógornőm felajánlotta nekem a saját esküvői ruháját, mármint nem kölcsön, hanem hogy nekem adja. Bár nem vagyunk egy méret, de ő nagy pocakos terhesen ment férjhez, így a ruha fűzős, állítható, szabható, rám lehetne igazítani nagy eséllyel.


Egyrészről ez tök jó. Nagyon szűkösek az anyagi kereteink, támogatni egyik család sem tud (igazából párom családja ezt gondolja támogatásnak, hozzájárulásnak anyagiak híján). Mivel nekünk sincs túl sok félretett pénzünk, ezért nem lesz olyan igazi álomesküvőnk, végül is nem lenne mindegy. Persze, nyilván ezért ajánlották fel. :)

Másrészt kicsit bennem van az, hogy így nekem nem lesz "álomruhám". Mivel sosem volt rajtam hasonló ruha, így nem tudom, mi az, ami jól áll, ez ugye fix fazon, pedig lehet lenne sokkal előnyösebb is, stb. Ha elfogadom, nyilván nem keresgélhetek mellette, mert az már sértő. Ez is egy szempont.

Illetve van egy harmadik is. Lehet babonásnak nevezni, de... a helyzet az, hogy sógornő házassága alig néhány hónap alatt tönkrement, olyan igazi tányércsapkodós balhés menekülése volt a közös házból. Pedig tényleg hú de boldogak voltak, nem a külsőség miatt házasodtak. És ez tényleg csak ilyen babonaság, de benne van az, hogy "nem hozott neki szerencsét" a ruha.


Vacillálok rajta, hogy elfogadjam-e, mert nyilván amíg az egyik érv gyakorlatias, a másik fele inkább érzelmi alapú dolog.

Ti hogy döntenétek hasonló helyzetben?



2018. szept. 25. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj meg ,de én vagy nem esküdnék ha nincs rà pénzem vagy azzal főznék amim van,de kunyerálnám mások levetett ruháit,pláne nem egy esküvői ruhát...De komolyan minek csaptok esküvőt ha egy olcsó, kínai boltos ruhára vagy egy 1 napi bérlésre sincs pénzetek?
2018. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Eszembe nem jutna.
2018. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
vennék sajátot
2018. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 Nem kunyeráltam, nem kértem, magamtól eszembe sem jutott ilyesmi. Ő ajánlotta fel, jó szándékkal, ajándékként, nyilván arra valamit reagálni kell, én pedig nyilván elgondolkodtam a dolgon.

Nem írtam azt sem, hogy ne lenne pénzem saját ruhára, csak hogy az is szempont, hogy a ruha árát másba is lehetne forgatni az esküvőszervezés kapcsán (mivel nem milliós a büdzsé), ha racionálisan, és nem érzelmi alapon állok hozzá. Ennyi.

2018. szept. 25. 11:45
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nem problémáznék. Próbáld fel a sógornő ruháját. Ha jól áll, akkor fogadd el. Ha nem tetszik, akkor keresgélj tovább. Én amúgy nem kifejezetten esküvői szalonból, hanem jelmezkölcsönzőből béreltem ruhát. 40 ezer volt a bérleti díj. Ez 6 éve volt, nem tudom mennyire szaladtak el azóta az árak.
2018. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre a babona dologra azzal ellenérvelnék hogy a többség esküvői ruhaszalonból bérli a ruhát, egy ruhát akár százan is viselhettek előtted és biztos van köztük akiknek tönkrement a házassága és van aki boldogan él míg meg nem hal. Ezt a babona dolgot maximum úgy lehet elkerülni ha újat varratsz. De szerintem hülyeség ezzel foglalkozni.


Ha tetszik a ruha vagy nincs pénzed másikra, akkor fogadd el. Ha nem tetszik és/vagy van pénzed bérelni, akkor keress neked megfelelő darabot. Nem teljesen értem a szűkös anyagi lehetőség pontosan mit takar, de te ez alapján el tudod dönteni szerintem.

2018. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Babonára ne alapozz, azt hagyd figyelmen kívül. Az, hogy hogyan alakul a házasságokot csak rajtatok múlik.

Szerintem attól, hogy felpróbálod azt a ruhát és megnézed hogyan áll rajtad még nem vagy kötelez elfogadni és abban esküdni. Aztán ha nem érzed, hogy számodra az a megfelelő ruha és másikat szeretnél, akkor amennyiben az anyagi kereteid engedik, nyugodtan keress egy másik ruhát. Jó esetben a sógornőd ezt megérti és nem csinál belőle gondot. Viszont ahogy már előttem is írták, ha tetszik a ruha, akkor meg nyugodtan fogadd el.

2018. szept. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan ruhában mentem 14 éve férjhez, aminek az eredeti gazdája 25 éve boldog házasságban él.Én meg elváltam.😃 Ennyit a babonáról.
2018. szept. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

semmikeppen sem fogadnam el.


ellenben vennek egy nagyon egyszeru alkalmi ruhat, amit mashova is fel tudok majd venni, es abban eskudnek.


ugyanigy vagyok a tortarany karikagyuruvel is. inkabb egyszerubb legyen, de ne pl. anyos fulbevalojabol keszuljon.

2018. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kedves gesztus volt a sógornődtől. Szerintem is próbáld fel, ha tetszik hajrá, ha nem, alakíttasd át az álom ruháddá. Ha annyira nem tetszik, akkor keresgélj még.

És az Isten szerelmére, ne legyél már babonás!

2018. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!